Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 708 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Ученически и студентски практики
МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2013 4:25 pm 
Администратор
Аватар

Проектът "Ученически и студентски практики" набира все по-голяма популярност.

Проект “Студентски практики” се изпълнява в партньорство с всичките 51 висши училища в България, създадени в съответствие със Закона за висшето образование. Практическо обучение трябва да проведат над 60 000 студенти. За участие в предвидената практика могат да кандидатстват всички редовни и задочни студенти, вписани в Регистъра на действащите и прекъснали студенти и докторанти, поддържан от МОН. За успешно приключило се счита практическото обучение, проведено в реална работна среда в рамките на 240 часа. След приключването и отчитането на практиката на студента се изплаща стипендия в размер от 480 лв.

Всеки студент има право да бъде включен в практическо обучение по проекта веднъж в рамките на своето обучение за придобиване на всяка една образователно-квалификационна степен (веднъж като „бакалавър“ и веднъж като „магистър“). В бюджета на проекта са предвидени и средства за възнаграждение на академични наставници от висшите училища и ментори от страна на работодателя. Бюджетът на проект “Студентски практики” е 56 000 000 лева.

:arrow: Инструкция за реда и условията за изпълнение на дейностите по проект BG051PO001-3.3.07-0002 „Студентски практики“, утвърдена от министъра на образованието, младежта и науката

Портал за студенти : http://praktiki.mon.bg/sp/
Онлайн регистрация : http://praktiki.mon.bg/sp/?m=42
Вход за регистрирани студенти : http://praktiki.mon.bg/sp/?m=41

Регистрирани работодатели : http://praktiki.mon.bg/sp/?m=53

Над 400 студента на Университета за национално и световно стопанство вече се регистрираха.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Ученически и студентски практики
МнениеПубликувано на: Чет Юни 20, 2013 4:03 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика и бизнес"
Курс: Втори
Бих искала да попитам към кого трябва да се обърна в университета за подписването на договорите?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 20, 2013 5:17 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

И аз се интересувам от същото, защото само заради бавната администрация в унсс много хора не могат да си започнат стажа все още..... :axe:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 24, 2013 8:16 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Кандидат-студент
Курс: Кандидат-студент
А ако тази година тепърва ще съм студент от кога мога да съм на стаж по програмата?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 25, 2013 7:16 am 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Бизнес информатика
HROnika написа:
А ако тази година тепърва ще съм студент от кога мога да съм на стаж по програмата?

Виж условията на програмата, но самата платформа е направена така, че трябва първо да се идентифицираш като студент, за да влезнеш и да гледаш обявите. Т.е в момента, в който си записан/а може да участваш в програмата. Един съвет - добре разгледай практиките и си подбери най-подходящата, защото имаш право само на една практика докато си бакалавър и една по време на магистратура. Успех :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 25, 2013 8:36 pm 
Администратор
Аватар

madam4eto написа:
Бих искала да попитам към кого трябва да се обърна в университета за подписването на договорите?

Водещ функционален експерт за УНСС е доц.д-р Росен Кирилов.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 26, 2013 4:31 pm 
Магистър
Аватар

Някой одобрен може ли да ми каже горе-долу колко време след изтичне на периода за кандидатства работодателите одобряват избраните? Защото до момента на две от места, за които съм кандидатствал срокът е изтекъл, но нито един студент не е одобрен, а на други места доста преди приключване на срока местата са заети?! :roll: :roll: :roll: И друг въпрос - по какъв начин се свързват с одобрените - имейл, телефон, чрез сайта?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 26, 2013 7:37 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Специалност Право
youp написа:
Някой одобрен може ли да ми каже горе-долу колко време след изтичне на периода за кандидатства работодателите одобряват избраните? Защото до момента на две от места, за които съм кандидатствал срокът е изтекъл, но нито един студент не е одобрен, а на други места доста преди приключване на срока местата са заети?! :roll: :roll: :roll: И друг въпрос - по какъв начин се свързват с одобрените - имейл, телефон, чрез сайта?

Здравей. В моя случай срокът за кандидатстване е 15.06.2013 - 30.09.2014, аз кандидатствах на 20.06. , на 24.06. работодателят потвърди и на 25.06. се свърза с мен по телефона и уточнихме периода за провеждане на практиката. До момента за тази обява за включени (одобрени) 17 от 20 студента. Според мен различните работодатели процедират по различен начин. Успех!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 27, 2013 7:16 am 
Магистър
Аватар

Още един въпрос - къде се изпращат допълнителните материали, които се изискват от повечето работодатели?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 27, 2013 1:39 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Специалност Право
youp написа:
Още един въпрос - къде се изпращат допълнителните материали, които се изискват от повечето работодатели?

Доколкото съм запознат, на посочения email адрес.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 708 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа