Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Студентски бригади
МнениеПубликувано на: Нед Апр 07, 2013 8:41 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Екоикономика
Курс: Трети
Нали затова работят, то иначе кой не го прави? :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 08, 2013 10:54 pm 
Кандидат-студент

Здарвейте, магистър съм със срок на обучение 2 семестъра и завършвам май месец. Записах се за бригада и трябва да замина преди 1 юни. Четох, но не разбрах на 100%. Как стои въпроса с изпитите? При никой предподавател нямаше опция за освобождаване и си имам 4 изпита. Трябва ли да пиша молба до ректора или говоря с всеки преподавател лично?Четох и нещо за молби до студентския съвет и подобни. И какво става примерно ако накрая остана с невзет/невзети изпит/изпити? Кога се взима този изпит-нали няма вече годишна поправителна сесия? Да не се окаже,че ми пропада семестъра и трябва да записвам наново? Ще съм благодарен, ако някой ми разясни. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 9:58 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Екоикономика
Курс: Трети
Теглене на изпити официално няма. Говориш лично с всеки един от преподавателите, ако почнат да мрънкат - бъди упорит, трябва да стане! Ходиш на всяка лекция/упражнение при тях, молиш, ако може с друга група по-рано да отидеш на изпита, и стискаш палци, ако са някакви гадняри, да ти влязат в положението. Не малко колеги успяват да заминат на бригада без да прекъснат. :)
Молба до ректора не виждам смисъл да пишеш, след като преди няколко поста написах, че според лелките долу в аквариума основателна причина за това може да е единствено, ако сесията ти е удължена от ректора. ( :doh2: )
Ако останеш с невзет редовен изпит, се ходи на поправителна/ликвидационна сесия, на която силно се съмнявам да си тук. :D Неприсъствието на изпит се пише като 2, и се ходи на условен другата година (май бяха февруари-март, нещо такова? Не знам при магистрите как е.). Но за да не прекъснеш и да не се налага да повтаряш, трябва да останеш само с 1 условен, така че гледай ПОНЕ 3 от четирите изпита да си си взел.
Надявам се да съм била полезна, само това знам за момента. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 8:55 am 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика и бизнес"
Здравейте, за първа година ще замина в САЩ на бригада :) Искам да пoпитам дали има някого за Harwich port,MА ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 08, 2013 8:10 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Специалност Бизнес информатика
Курс: Четвърти
https://www.facebook.com/groups/188634771273685/

Пробвай тук, предполагам, че може да се намери някой. Иначе и аз съм на Кейп Код, но в Провинстаун.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 1:01 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика с чуждоезиково обучение"
Курс: Втори
Здравейте!
Моето направление е Икономика с чуждоезиково и сега ще бъда втори курс. Много искам да ида на бригада, но имам държавен изпит по английски в края на годината. Някой може ли да ми каже дали едното ще пречи на другото и мога ли да си взема и изпита и да си замина на бригада?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 11:41 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Има няколко дати за държавните изпити по езици, така че няма да е проблем да си го вземеш след като се върнеш от бригада.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 30, 2013 2:30 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Има ли хора, които са ходили на бригада, но записани условно(с един невзет изпит)? Ще има ли проблем на интервиуто за виза ? И изобщо какви са ми шансовете всичко да мине нормално и без проблем ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 18, 2013 7:20 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Публична администрация
Здравейте :) аз лично ходих в САЩ това лято с юзит калърс и не съм особено доволна. Забавиха цялата процедура по заминаването ми повече от необходимото и за това успях да се добера до работата си в САЩ едва на 10-ти юли.Поради късното ми отиване не можах да си намеря втора работа,защото градчето беше мъничко и олреди всичко беше заето.. :( А на първата не получавах достатъчно часове. В крайна сметка дори не можах да изкарам парите,които похарчих за тази програма. Въпреки това успях да си позволя екскурзийка поне до Бостън и Ню Йорк :) Да видя Ню Йорк ,качена на Empire State Building беше повече от яко! Наслаждавайки се на тази гледка ,забравих колко съм бясна на юзит калърс ,забравих и за тежката работа,която псувах цяло лято там! Ето видеото ,което успях да направя http://www.youtube.com/watch?v=vNR409sN41U ,а и още едно http://www.youtube.com/watch?v=bGBZbYqv ... e=youtu.be Истината е,че да си на бригада в САЩ не е толкова розово,колкото обикновено си мисли човек,но когато приключиш работа и дойде моментът да попътуваш и да разгледаш местата ,за които си мечтал..... е ,няма по-хубаво от това!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 26, 2013 3:01 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Икономика на туризма
HrdStL написа:
Има ли хора, които са ходили на бригада, но записани условно(с един невзет изпит)? Ще има ли проблем на интервиуто за виза ? И изобщо какви са ми шансовете всичко да мине нормално и без проблем ?

В повечето случаи, резултатите са предварително ясни и от тази гледна точка един невзет изпит е хем проблем, хем не е чак толкова голяма драма. И все пак, според мен, шансовете са 50% за успешно издаване на виза.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа