Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 396 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Разменно писмо
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 04, 2010 4:05 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Въпросът ми е какво точно представлява така нашумялото напоследък "разменно писмо". Първокурсник съм и балът ми не стигна за класирането за общежития на УНСС, но искам да си изясня няколко въпроса, а именно :
1)Ако се вземе това писмо отпадам ли от следващи класирания на УНСС за общежитие ?
2)Гаранция ли е че ако го получа ще ме вземат на общежитие в друг университет, ще ми пише ли кой е той или ще трябва да обикалям и да търся свободни места и пише ли в него евентуален блок например ?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Какво представлява разменното писмо ?
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 04, 2010 4:27 pm 
"Академик"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономика на туризма
1. Взимането на разменно писмо ви лишава от права за общежитие на УНСС за текущата учебна година, и от право на участие в последващи класирания за същата година.
Не знам как стоят нещата с подаването на молби за последващо класиране (само на второ участвате автоматично) и за разменно писмо - тоест не знам дали не се взаимоизключват.
2. Ако ви одобрят за разменно писмо, да, това означава, че вече имате одобрено място в другия университет. Настаняването ви става в 7-дневен срок от получаването на разменното писмо, тъй като това е срока му на валидност. На писмото пише, ако не се лъжа, че не помня вече ;), че то ви дава право на общежитие в еди-кой-си университет (обикновено за този, за който сте подали молба), но разпределението ви по блок и стая става от съответния отдел Настаняване на другия университет, когато идете да си оправите бумагите. Поне при мен миналата година стана така.

Считам, че съм отговорила на въпросите ви.

П.П. Чух че в 8бл приемат за свободно настаняване (т.е. без разменно писмо, а на хотелски принцип), обаче който го интересува да си пита на място, че не съм запозната.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 04, 2010 4:36 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Andreeva написа:
1. Взимането на разменно писмо ви лишава от права за общежитие на УНСС за текущата учебна година, и от право на участие в последващи класирания за същата година.
Не знам как стоят нещата с подаването на молби за последващо класиране (само на второ участвате автоматично) и за разменно писмо - тоест не знам дали не се взаимоизключват.
2. Ако ви одобрят за разменно писмо, да, това означава, че вече имате одобрено място в другия университет. Настаняването ви става в 7-дневен срок от получаването на разменното писмо, тъй като това е срока му на валидност. На писмото пише, ако не се лъжа, че не помня вече ;), че то ви дава право на общежитие в еди-кой-си университет (обикновено за този, за който сте подали молба), но разпределението ви по блок и стая става от съответния отдел Настаняване на другия университет, когато идете да си оправите бумагите. Поне при мен миналата година стана така.

Считам, че съм отговорила на въпросите ви.

П.П. Чух че в 8бл приемат за свободно настаняване (т.е. без разменно писмо, а на хотелски принцип), обаче който го интересува да си пита на място, че не съм запозната.

Andreeva, благодаря, че разясни тези неща. на мен ми беше полезна, но имам още един въпрос, на коийто се надявам, ако можеш да ми отговориш. значи сега преди 13.09 аз трябва ли да подам молба, че искам такова разменно писмо, или след като на 13.09 излезе минималния бал, ако го покривам тогава подавам молба? мерси предварително

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 04, 2010 4:38 pm 
"Академик"
Аватар

Виж, човек, не че нещо лично, ама много ти се ядосвам - погледни в тема Общежития 2010/2011, там съм отговорила точно на този въпрос, последния ми пост. (и предпоследния всъщност, точно преди питането ти там.)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 2:57 pm 
"Член-кореспондент"
Аватар

какво представлява разменното писмо ли?
просто залъгване на баламите,които си мислят че някой ще им даде нещо даром,и в същото време вратичката за тарикатите,които нямат успех да вземат общежитие на унсс :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 6:13 pm 
"Асистент"

Andreeva написа:
Ако ви одобрят за разменно писмо, да, това означава, че вече имате одобрено място в другия университет.

racer написа:
просто залъгване на баламите,които си мислят че някой ще им даде нещо даром,и в същото време вратичката за тарикатите,които нямат успех да вземат общежитие на унсс :wink:

Тези две мнения си противоречат... В крайна сметка ще ми се запази ли място в общежитията на друг университет, след като си взема разменно писмо, тоест сигурно ли е, че ще получа общежитие?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 6:16 pm 
"Академик"
Аватар

xxx91 написа:
Andreeva написа:
Ако ви одобрят за разменно писмо, да, това означава, че вече имате одобрено място в другия университет.

racer написа:

Тези две мнения си противоречат... В крайна сметка ще ми се запази ли място в общежитията на друг университет, след като си взема разменно писмо, тоест сигурно ли е, че ще получа общежитие?

Ми щом ти дадат разменно писмо следователно преди това си бил класиран в списък с одобрени, а одобрените са по броя отпуснат от различните университети. И просто не си вникнал в смисъла на казаното от колегата....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 6:21 pm 
"Асистент"

Значи да взимам разменно писмо, без да се тревожа, че ще остана на улицата? В крайна сметка разликата между моя бал и минималния бал от първо класиране е по-малка от 10 стотни и много ще ме е яд, ако това разменно писмо другите университети го нямат за нищо, но щом не е така, ще се възползвам от него. Благодаря за помощта!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 6:45 pm 
"Асистент"

И още нещо искам да попитам:
unwe.acad.bg написа:
KСБВУ ще приема молби от студенти II, III и IV курс в ОКС „бакалавър” и V курс в ОКС „магистър”, желаещи да получат разменно писмо, в кабинета си в бл. 23А - ниско тяло, на 8 и 9 септември 2010 г. от 13:00 до 16:00 ч.

Значи няма нужда да подавам молба на 8-9, просто на 13-ти трябва да проверя какъв е балът и ако моят е по-висок, да отида до блок 23 и да си взема разменното писмо, така ли?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 7:24 pm 
"Академик"
Аватар

Очевидно така ще се процедира тази година

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 396 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа