Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Двойка в общежитие?
МнениеПубликувано на: Пон Авг 12, 2013 12:08 am 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Финанси, счетоводство и контрол"
Курс: Първи
Здравейте, аз и моята приятелка искаме да живеем заедно в общежитие, но естествено не отговаряме на условията (брак или дете). Въпросът ми е има ли някакъв начин (по-скоро заобиколен) да се уредим с някакъв вид специално или семейно общежитие?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Двойка в общежитие?
МнениеПубликувано на: Пон Авг 12, 2013 2:43 am 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Кандидат-студент
Курс: Кандидат-студент
Мисля, че няма шанс... има много малък, ако и двамата сте със супер високи балове и сте момчета или момичета, но момче и момиче, които нямат роднинска връзка и не са женени, мисля, че няма как да стане ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 12, 2013 12:18 pm 
Кандидат-студент

Еми знам, че по принцип не може, но все пак няма как да няма някой заобиколен начин, особено като става въпрос за УНСС. Не вярвам всички специални общежития да са пълни със семейства. Така че някакви идеи за "втория начин" ? :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 12, 2013 1:46 pm 
Студент-Бакалавър

dido0o0o написа:
Еми знам, че по принцип не може, но все пак няма как да няма някой заобиколен начин, особено като става въпрос за УНСС. Не вярвам всички специални общежития да са пълни със семейства. Така че някакви идеи за "втория начин" ? :mrgreen:

И да има, няма кой да ти ги напише тук, където всеки може да ги прочете и хората, които го правят да загазят... Все пак, ако някой знае начин, нека да ти пише на лично (не че от унсс не могат пак да прочетат личните съобщения, но не мисля, че ще се занимават) :!: Иначе, отиваш в 23 блок, може би носиш нещичко, изчакваш да се освободи така, че да няма други хора и действаш... не знам дали действа, но ако има начин, предполагам, че ще е този...

Другото е, че в блоковете на унсс не правят проверки по стаите (а и да правят, то те са много редки) и можете да се размените с някого, ама стига да намерите хора, които да са съгласни на това, но пак си има риск :thumbsup:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 12, 2013 2:09 pm 
Кандидат-студент

Доколкото знам, нормалните общежития са тройки, чух че понякога се пада и да живеят двама в общежитие. Поне за това имате ли някаква идея как става, то поне не е забранено?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 12, 2013 2:36 pm 
Студент-Бакалавър

dido0o0o написа:
Доколкото знам, нормалните общежития са тройки, чух че понякога се пада и да живеят двама в общежитие. Поне за това имате ли някаква идея как става, то поне не е забранено?

Първи курс надали ще те настанят в двойка, защото те се водят семейни общежития, мисля... но за там нищо не ти пречи да опиташ, но задължително трябва да отидеш в 23 блок и да подадеш молба, защото иначе шансът да те сложат в такова е нищожен... Знам, че в блоковете на МГУ вече настаняват почти само двойки и гледат да съвпаднат хората да са от един университет... за целта се иска успех 4,00 и да отидеш в първи блок, за да попиташ какво още трябва да направиш за разменното писмо. Много са вариантите и се иска здраво обикаляне :thumbsup:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 12, 2013 8:03 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
УНСС има 4 семейни блока, а реално има 10 семейства така че изцяло 4те блока са свободни за настаняване на нормални студенти, така че шанса да си в семеен е към 20-25%. Да ви настанят двамата няма как да стане, но ако се разбереш със съквартиранти да се смените и да си живеете заедно е възможно. Естествено това е проблемно, защото и те трябва да живеят момче и момиче, а ако стаите са тройки направо забрави. Най-голям шанс според мен имаш ако се паднеш в семейно и поради някаква причина едно от останалите 3 места е свободно или се паднеш с някой, който почти не идва в общежитието. Като цяло, хора с твоя случай има много, ама няма някой който да го е измислил още как става.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 12, 2013 9:54 pm 
Студент-Бакалавър

няма кой да си сложи главата в торбата и да настани момиче и момче, които нямат роднинска връзка и не са женени в една стая... не виждам и как ще стане с размяната, поради вече упоменатото, че и тези, с които се размените пак трябва да останат момиче и момче...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 16, 2017 1:08 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Бизнес икономика
Курс: Втори
Здравейте, темата е доста стара, но разбрах за хора, които преди години са живели на семейни начела без сключен брак, както и за такива, които от тази година живеят така. Доколкото съм информирана, семейното съжителство без брак и дете е узаконено и ми казаха, че имам право на такова общежитие. Но когато отидох в 23-ти блок ме отрязаха напълно .. Та ако някой знае нещо по въпроса моля да ми отговори. Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 17, 2017 8:58 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
За най-сигурно отваряш правилника и четеш. Без сключен брак няма как.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа