Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 16, 2007 11:06 pm 
Кандидат-студент
Аватар

О, да музиката....
Протресив метъл/рок са ми любимите стилове. Съответно най-много ме кефят Dream Theater и Pink Floyd.

С интерес очаквам "Systematic Chaos" на прогресив величията!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2007 12:04 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

като малък бях в музикална паралелка и свирех на китара, но вече нищо не си спомням. Мисля си дали да не взема да си пропомня...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 02, 2007 1:23 am 
Кандидат-студент

Малко добри новини за тези, които търсят изява
http://forum.muzikant.org - там може да намерите много информация. Идеята е следната: всяка неделя вечер в рок-бар Фенс се организираха т.нар jam session - тоест всеки идва и свири нещо, каквото му хрумне. Заради хаотичнистта обаче се въведе малка промяна и сега ще се свирят по няколко песни от всеки изпълнител/група. Който се интересува от подробности да посещава мястото или да се свърже с мен.
 ето малко допълнително инфо за случая http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=23372

Вход свободен за всеки желаещ да е на сцената или просто да послуша.
 Здраве и успех. Ники

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 03, 2007 6:30 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Cloudscape написа:
О, да музиката....
Протресив метъл/рок са ми любимите стилове. Съответно най-много ме кефят Dream Theater и Pink Floyd.

Последно време много съм се запалил по прогресив. Предмно метъл, но и някои прогресив рок неща си пускам. Също така и смесици между прогресив, пост метъл/рок и слъдж.
Dream Theater не са ми кой знае какви любимци, но им харесвам доста някои албуми..

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2007 2:52 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Rodd1ck написа:
Cloudscape написа:
О, да музиката....

Последно време много съм се запалил по прогресив. Предмно метъл, но и някои прогресив рок неща си пускам. Също така и смесици между прогресив, пост метъл/рок и слъдж.
Dream Theater не са ми кой знае какви любимци, но им харесвам доста някои албуми..

Ха-ха. Супер! Не очаквах да открия фенове на прогресив-а тук. Cheers to you!!!  И аз съм запален по прогресив от дооста време.
Препоръчвам ви един сайт(ако вече не го знаете, де) - http://www.progarchives.com. Това е най-големия архив на прогресив музиката, като освен информация за различните групи и албуми има и безплатни mp3-ta и ревюта.
Освен него ви препоръчвам и last.fm - много готино online music comunity.

http://www.last.fm/user/vnikolov

п.с. А някой от вас свири ли на някакъв инструмент? Аз свиря на китара и от доста време се опитвам да свиря нещата на г'син Петручи на едно старо Лес Пол копие  :rock: . С минимален успех разбира се.....:(

п.п.с - поздрав - Yes - Close to the Edge :supz:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2007 2:24 pm 
Специалист по всичко
Аватар

http://www.last.fm/user/Rodd1ck

Аз се зарибявам предимно от няколко месеца, не съм много навътре, но пък някои групи набързо ми станаха любими. Гледам си слушал доста Daniel и компания.  :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2007 9:00 pm 
Кандидат-студент

ДТ са ми любимата банда. Въпреки, че адски малко песни ми харесват (не намирам смисъл в 11 минутно соло в темпо 400 удара в секунда и размер 423984729/38579-ти). Все пак имат наистина невероятни попадения :
 Scenes from a memory е за мен най-добрият албум, който съм чувал (като цялостно творение). А иначе любими песни много. Тъй като свиря на китара от известно време и с разни групи се е случвало да свирим ДТ (разбира се човечните неща) търся разни хора да понаправим някое парче от начало до край.
 Та така, здраве и успех, и прогресив с много грес...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2007 11:15 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Rodd1ck написа:
http://www.last.fm/user/Rodd1ck

Аз се зарибявам предимно от няколко месеца, не съм много навътре, но пък някои групи набързо ми станаха любими. Гледам си слушал доста Daniel и компания.  :)

Aaxa. Ама че как?..Pain of Salvation къртят :supz: ..даже ходих да ги гледам на живо в Солун март месец. Страшно съм доволен, много добро шоу.  
Redemption как ти се струват - чу ли новия The Origins of Ruin.

NitroBGA написа:
ДТ са ми любимата банда. Въпреки, че адски малко песни ми харесват (не намирам смисъл в 11 минутно соло в темпо 400 удара в секунда и размер 423984729/38579-ти). Все пак имат наистина невероятни попадения :
Scenes from a memory е за мен най-добрият албум, който съм чувал (като цялостно творение). А иначе любими песни много. Тъй като свиря на китара от известно време и с разни групи се е случвало да свирим ДТ (разбира се човечните неща) търся разни хора да понаправим някое парче от начало до край.
Та така, здраве и успех, и прогресив с много грес...

Да, ве..тоя Петручи с тия сола... трудно намирам песен да изсвиря както трябва...пък представям си ако трябва да сме цяла група...как ще се синхронизираме незнам...
Сега съм му хванал Rock Discipline уроците. Барем прихвана нещо, подобря техниката си и успея да изсвиря Home примерно :P....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2007 12:42 am 
Специалист по всичко
Аватар

proba123 написа:
Aaxa. Ама че как?..Pain of Salvation къртят :supz: ..даже ходих да ги гледам на живо в Солун март месец. Страшно съм доволен, много добро шоу.  
Redemption как ти се струват - чу ли новия The Origins of Ruin.

Новият Redemption много ми харесва, дори може би повече от The Fullness of Time. Допада ми, че е доста по-емоционален и дълбок и текстовете също са по-добри, за вокалите по-добре нищо да не споменавам. Ray Alder като че ли в Redemption има повече свобода и прави каквото си иска, което е много добре!

Много искам да Pain Of Salvation в България, защото трудно ще отделя пари за концерт в друга държава. Преди време четох статия пак за техен концерт в Гърция, където са били само Даниел и още някой от групата и е било много голямо преживяване. Не знам дали става въпрос за същото събитие.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2007 2:12 am 
"Доктор"

аз пък съм музикален инвалид, нищо че обичам да си пея, само да няма някой да ме слуша,чее лоша работа  :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=vUedjSUalqs

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа