Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 225 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Любим автор/книга?
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2006 7:09 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

След като има теми за любими филми, театрални постановки, музика , фарази и мисли и т.н. реших ,че ще е интересно всеки да сподели кое му е любимото заглавие или автор, да препоръча на останалите книга , която му е направила силно впечатление или просто да каже кой жанр предпочита??? естествено, това се отнася за хора, който четат книги, на онези, на които това им се струва твърде скучно или обикновенно губена на време(а може и да не им остава такова  :(  ),  могат да не изразяват мнение по въпроса  :wink:

Нека започна аз : любим автор - Агата Кристи  :) ; книга - "Убийство на игрището за голф"  :P , " Десет малки негърчета" :D  ; жанр - криминални романи :axe: , обаче предпочитам тези ,които се развиват около Втората световна война 8) , съвременните нещо не ме кефят много, може би не съм попадала на хубави , не знам  :(

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2006 8:08 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Аз имах няколко любими автора..... тоест през различни периоди има различни любимим автори и книги съответно :)

Мика Валтари - Синухе - много любима книга! Също така Черният Ангел и Турмс Безсмъртния.
Гор Видал - Юлиан и Сътворението.
Айзък Азимов - Немезида, Аз Роботът, Фондациите.
Толкин - Властелина на пръстените, Хобитът, Силмарилион.

Не бях много конкретен май.... но току виж съм насочил някой към книга която ще му хареса  :P

Едит:
Също и Джеймс Клавел мога да ви препоръчам.

And she keeps me satisfied
Gives me all I need

Последна промяна VMS на Сря Юли 26, 2006 10:42 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2006 8:53 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Имам две любими книги:
Библията
и Антоан дьо Сент-Екзюпери - Малкият принц

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2006 11:28 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Книги, за момента се сещам само за двама атвори, които са ми направили впечатление и са оставили траен отпечатък в съзнанието ми:
Е.М.Ремарк - немски евренин (ако не ме лъже паметта), който основно пише са ВСВ и за живота на "малкия човек" на фона на тази Световна катастрофа. Негови книги - "Черния обелиск"; "Трима другари", а други не се сещам в момента.
Втория автор, който ми е харесал е Албер Камю!
Французин, който е живял (също ако не се бъркам) в Алжир, когато Алжир е бил френска колония! Разгледжа също човешката трягедия и абсурдността на всичко около нас. Който повече се интересувал от философия, неминуемо е срещал името му, в категорията на екзстенциализма.
Негови творби - "Митът за Сизиф"; "Абсурдът"; "Чумата".

Pray the lord my soul to take

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2006 11:38 pm 
"Асистент"

Аз пък като все още млада и зелена и непросветена в сериозната литература,чета предимно психотрилъри-Ст.Кинг,Д.Кунц.Много ми харесва и Т.Харис.Ей такива неща-да те държат в напрежение.Е,и "Шифърат" много ми хареса,не отричам,както и "Шестото клеймо". :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 27, 2006 12:20 am 
"Асистент"

Чък Поланик "Оцелелият"
>препоръчвам на хората със здрава психика :lol:

Стивън Кинг "Сиянието"
>прекрасно написана книга /толкова ми хареса, че сега не смея да гледам филма, може да се разочаровам/

Мери Шели "Франкенщайн"
>една от световните заблуди - че чудовището (на което незнайно защо всички казват Франкенщайн) умира в горяща мелница. Еми прочетох я цялата. Не само, че не умира в горяща мелница ами даже изобщо не умира. Прочетох я за 18 часа почти без да спирам!

Дреръм Силинджър "Спасителят в ръжта"
>от малкото книги, които съм чел по принуда и са ми харесали

Шекспир "Хамлет" /честно/
>"О. бедни ми Йорик!"  :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 27, 2006 9:35 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Любими книги- много!!!!!
Сагата на Толкин без съмнение. ; Тримата мускетари- друго страхотно парче; Императорите на Рим; Сенкевич- С огън и меч ; Алексей Толстой- Петър І ; Иван Хаджийски - Оптимистична теория за българския народ. Естествено има и много други, защото просто имам огромна библиотека. Продължавам Франк Хърбърт- Дюн; Ето и други две настолни книги ИЛИАДА и Библията ми от 1901 година 8)  8)  :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 27, 2006 11:22 am 
"Асистент"

alexius написа:
Алексей Толстой- Петър І ;

O, да! ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 27, 2006 11:23 am 
Кандидат-студент
Аватар

Аз пък в момента чета Робърт Лъдлъм- Кръгът на Матарезе....яка зарибявка е!  :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 27, 2006 2:44 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

от мноооого малка обичам да чета.... стояла съм с часове в къщи, забила погледа в някоя книга...
нямам любим жанр... но много обичам фентъзи. не визирам само "Властелинът на пръстените", "Хобитът" и "Силмарилион" на Толкин... поредицата "Песен за огън и лед" на Джордж Мартин е нещо уникално... чакам превода на 4тата книга вече от година... но излиза на 31.07  :D
голямо впечатление ми направи "Hash Oil" на Момчил Николов... малко книжле, в което са написани доста истински работи...
Паулу Коелю също има доста интересен поглед към живота. досега съм прочела само "Алхимикът", но смятам да прочета всичките му книги.
като се сетя за още неща ще си едитна мнението

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 225 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа