Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Как четете?
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 19, 2010 6:49 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? - по скоро не, защото така не мога да се съсредоточа върху книгата :D

2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? - каквото и да е

3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? - старая се да помня страницата, но след 5 мин вече съм забравила за какво изобщо е ставало на въпрос

4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена? - не отбелязвам, бързо се ориентирам когато реша да подновя четенето

5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? - без претенции съм тук

6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? - по принцип мога да спра по всяко време, но така нещата остават някак недовършени, затова чета всичко

7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? - ако книгата ми е интересна не

8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? - обяснявам си я сама според контекста

9. Какво четеш в момента? - Паоло Коелю - "Захир", отварям тази книга чак сега, защото не си падам по комерсиалните автори, но любопитството какво толкова му харесват надделя

10. Коя е последната книга, която си купи? - "Портретът на Дориан Грей" - Оскар Уайлд - много хубава, но и много сложна за четене книга

11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж? - колкото и да обичам да чета се ограничавам само с една

12. Имаш ли си любимо място/време за четене? - не, важното е да е спокойно

13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? - поредици може би

14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - Димитър Талев и всичко, което е написал

15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.) - хаотично :D

Няма незаменими хора - има незабравими...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: с главата надолу
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 26, 2010 5:19 pm 
Специалист по всичко
Аватар

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?-Не ям нищо.

2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?-Ракия,хахаха.Не бе,шегувам се.Не пия нищо,докато чета.

3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?-Не драскам по книгите,особено когато са нови и запазени.Не ми е в стила.

4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена?-Запомням.Не си отбелязвам.А когато е книга на отделни глави-просто прочитам дадена глава до край и запомням до къде съм стигнала,преди да започна следващата.Ако следващата глава си има име-запомням него.

5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?-Художествена,но ми се налагаше и научна до скоро..

6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?-Спирам в момента,в който поискам.

7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?-Не,съде по тва дали ми е интересна самата книга,не по автора.

8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?-Не.

9. Какво четеш в момента?-Един любовен роман,което е доста нетипично за мен и предпочитанията ми.

10. Коя е последната книга, която си купи?-Майка ми купува книги,аз-не.После,ако реша ги чета.

11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж?-Мога и няколко едновременно,но да са леки и приятни за четене,не обременяващи и не обемни.По принцип гледам да чета по една книга и като я приключа започвам друга.

12. Имаш ли си любимо място/време за четене?-Вкъщи на леглото ми,понякога и в хола или на терасата,когато е приятно и слънчево.

13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
-Ммм..нямам предпочитание за това.Зависи,важното е книгите да се увлекателни.

14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
-Приятелите ми не четат. :laugh:

15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н)-По порадица от книги на автора и по жанр.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 10:39 pm 
Кандидат-студент

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
не :)
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
ами.. пак не :D
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Понякога си подчертавам с молив.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена?
е някакво листче пъхам между страниците
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
зависи от настроението
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
предпочитам да я дочета
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
да, правила съм го
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
ако не я разбера от контекста, бих я потърсила, да
9. Какво четеш в момента?
Селестинското пророчество
10. Коя е последната книга, която си купи?
нямам спомен :mrgreen:
11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж?
2-3... не повече :)
12. Имаш ли си любимо място/време за четене?
вечер, когато си легна
самостоятелни!
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
не, препоръчвам всяка книга, която ми хареса
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.)
по височина :laugh:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 25, 2012 11:36 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Международни икономически отношения с преподаване на английски език
Курс: Трети
1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Не.
Вода, чай или сок.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Отбелязвам отстрани на страницата, ако ми е харесал някой цитат - после го пиша във Фейсбук.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена?
Книгоразделител.
Повече художествена.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Зависи - ако ми остават две-три страници, чета до края на главата.
Категорично да.
Не, отбелязвам си на листче и после проверявам много думи наведнъж.
Нищо.
Не си спомням, беше отдавна.
11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж?
По една.
Следобед.
Зависи дали поредицата е интересна, по-скоро самостоятелни издания.
Никола Вапцаров.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.)
По височина - от най-голяма към най-малка и по реда на изучаване в училище.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2012 11:40 am 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Поднаправление "Финанси, счетоводство и контрол"
Фъстъци, солети .. но не много често :)

Вода :)

С моливче може, но повечето пъти не ми се занимава :)

Книгоразделител :)

Каквато ми допадне :)

Не държа, винаги може да ми омръзне :)

Чак да я захвърля не, но я отлагам за по-нататък :)

Задължително :)

"След пожара" на Белва Плейн :)

"И това ще мине" на Дан Кединг :)

Може и наведнъж :)

На терасата, вечер :)

Самостоятелни, в някои поредици всички книги са свързани по между си и нямам нерви да прочета всички, за да разбера посланието :)

Хорхе Букай :)

По големина и по новост (новите най-отгоре) :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 09, 2014 10:44 am 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Бизнес икономика
Курс: Трети
1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? - Не

2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? - Не пия, докато четя

3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? - Не за жалост, често после съжалявам.

4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена? - Запомням страницата

5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? - От всичко по много

6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? - Да, задължиително

7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? - не, ако съм я започнал веднъж я прочитам.

8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? - зависи, ако е на друг език, спирам

9. Какво четеш в момента? - "Оцеола" на Майн Рид

10. Коя е последната книга, която си купи? - "Черният мустанг" на Карл Май

11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж? - по една, но бързо

12. Имаш ли си любимо място/време за четене? - не, без значение е

13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? - самостоятелни издания

14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - всичко на Карл Май и Майн Рид :thumbsup:

15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.) - една в/у друга :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 04, 2015 1:00 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Кандидат-студент
Курс: Кандидат-студент
:) Концентрирам се напълно даже забравям да дишам Изображение Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа