Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Електронна поща за студенти и преподаватели
МнениеПубликувано на: Нед Май 02, 2010 9:16 pm 
Администратор
Аватар

Електронна поща за студенти и преподаватели
L i v e @ e d u за УНСС

Изображение
Microsoft и Университета за национално и световно стопанство предоставят на своите преподаватели и студенти електронна поща към домейна на Университета, хоствана от Microsoft на базата на Outlook Live. Е-мейл адресите са от вида username@unwe.bg.
Всеки студент може да разбере потребителското си име и генерираната парола чрез информационната система "WEB-СТУДЕНТ" (създадено е специално меню за тази цел)

Изображение

Всеки преподавател и студент получава SkyDrive - 25 GB място за онлайн съхранение на файлове, както и място за споделяне и редактиране на документи онлайн чрез Office Live Workspace.

Всеки преподавател и студент може да създава групи по интереси и да се присъединява към различни групи, в които потребителите да общуват помежду си, да споделят файлове, да работят в екип и да изпращат съобщения.
Всеки преподавател и студент може да създаде собствено пространство в уеб (блог) чрез Windows Live Spaces.

Всеки преподавател и студент може лесно и бързо да направи свой собствен сайт с Office Live Small Business, както и да изтегли и ползва напълно безплатно приложенията от Dreamspark.com.
С хостваната от Майкрософт система, УНСС получава надеждно и лесно за управление решение.

Поща
Всеки преподавател и студент получава електронна поща към домейна на Университета. Пощата е изцяло локолизирана на български език и е с лесен и удобен интерфейс, на базата на Outlook.
Вашата електронна поща разполага с:
10 GB входяща кутия;
20 MB прикачени файлове;
възможност за препращане на писма;
отговор при отсъствие;
удобно подреждане на папките с “drag and drop” функция;
изпращане и получаване на покани за срещи;
преглед и отговор на покана;
контакт листа - отделни контакти и групи контакти;
търсачка;
календари - лични и групови;
организиране на списък със задачи.
Всеки потребител има възможност да организира собствен календар, както и да се абонира за различни други календари.
Всеки студент може да запази е-мейла си и след завършване на Университета.

Сайт на УНСС & Microsoft Live@edu : http://live.unwe.bg/
Сайт на Еmail сървър: http://mail.unwe.bg/

За контакти /при възникнали проблеми/
пишете на имейл адрес : live@unwe.bg
или
Кабинет 2066А /всеки делничен ден от 8.30 до 16.30/

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Електронна поща за студенти и преподаватели
МнениеПубликувано на: Нед Май 02, 2010 10:24 pm 
"Член-кореспондент"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Международни икономически отношения със специализация „Управление на международни проекти”
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Супер! :thumbsup:

"Любовта е най-мощната от всички страсти, защото напада едновременно главата, сърцето и тялото." - Волтер

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 03, 2010 7:30 am 
"Член-кореспондент"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Регионално развитие
Хубава придобивка ! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 04, 2010 1:15 am 
Кандидат-студент

Обърках домеина на пощата :doh2: вместо @унве.бг стана @хотмейл.ком ](*,) Пробвах да направя сайта през тая поща, но май няма да стане :( ако може някои да ми каже дали, ако махна пощата от хотмейл ще се освободи ид-то в унве.бг или тотално ще се скапе всичко :help:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 04, 2010 7:56 am 
Кандидат-студент
Аватар

Домейнът ти е @unwe.bg и той не е вързан с hotmail.com -- така че едва ли ще има проблем, ако изтриеш този в hotmail (доколкото разбрах това е, което искаш да направиш, нали?) --- има причина да принадлежиш към този университет и да ползваш това разширение :wink:

("Икономика с преподаване на английски език - поток 131")

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 06, 2010 12:46 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Специалност Икономика на транспорта
Малко скептицизъм... Гледам, че ми пише името без да съм го въвеждал никъде и се чудя каква ли още лична информация е предоставена на MS от университета. Не помня да съм давал съгласие да ми раздават личните данни на чуждестранни корпорации...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 06, 2010 1:43 pm 
Администратор
Аватар

Somnambul написа:
Малко скептицизъм... Гледам, че ми пише името без да съм го въвеждал никъде и се чудя каква ли още лична информация е предоставена на MS от университета. Не помня да съм давал съгласие да ми раздават личните данни на чуждестранни корпорации...

Колега, потребителското ви име се формира на базата на първата буква от името ви и първата буква от фамилията + долна черта + факултетен номер. Мейлът е прикачен към домейна на УНСС и за да бъде създаден подобен акаунт е нужна информацията. Освен име,фалимия и факултетен номер, друга информация не е предоставяне на Майкрософт.

заб* Майкрософт няма достъп до базата данни на УНСС, така че можете да бъдете спокойни

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 06, 2010 4:11 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Специалност Икономика на транспорта
Сигурен ли си? Защото току що открих, че ми ги пише и факултетът и градът по лична карта...
Има ли начин да се разбере какво точно са се договорили (официална документация)?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 06, 2010 9:26 pm 
Администратор
Аватар

Somnambul написа:
Сигурен ли си? Защото току що открих, че ми ги пише и факултетът и градът по лична карта...
Има ли начин да се разбере какво точно са се договорили (официална документация)?

Факултетът е обвързан с факултетния номер. Идеята на цялата система е да може всеки студент и всеки преподавател да бъде обвързан с факултет, поток и група.
Това, което виждате в профилните данни е единствената информация, която е въведена за всеки един студент/служители или преподавател на УНСС. Пак повтарям, че Майкрософт няма никакъв достъп до университетската база данни. Лична информация, като ЕГН, номер на лична карта и тем подобни в никакъв случай не биха били предоставяни (данни,които повечето от вас ежедневно дават при регистрация в разни интернет сайтове)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 09, 2010 9:37 am 
Кандидат-студент

Дори да не е, blackboard или нещо от сорта, се радвам, че сте го направили. Икономично е, но може да свърши наистина перфектна работа. За skydrive обаче, според мен, трябва да хванете няколко колеги, които да направят manual за ползване, който да е видео формат. Същото може да направите и за преподаватели, защото на някой от тях ще им трябва помощ. Убеден съм, че ако го направите видео, няма да има студент, който да не е запознат, преподавателите ще са наясно, ще отнеме много малко време и средства, и ще бъде ефективно.
Надявам се, че от следващия семестър ще имаме достъп до материали чрез тази система.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа