Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Електронна поща за студенти и преподаватели
МнениеПубликувано на: Вто Апр 19, 2011 4:19 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

@angelov

Колега,

Предполагам, че откриването на акаунти не зависи от теб (или админите като цяло).

Но няма как да не отбележа, че учебната година е почти в своя край, а магистрите 2 сем (или аз конкретно) нямаме университетска поща.

Така или иначе този акаунт вече няма да ми е необходим поради една или друга причина. Просто за следващата порция магистри може да бъде необходим. И при такова забавяне ще е необходимо пак да се спасяваме по единично.

Няма ли как да се обвърже регистрацията в Web Student с избор на потребителско име и за пощата? Би улеснило и Вашата работа, и усилията от страна на студентите.

Поздрави и весели празници!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 19, 2011 8:38 pm 
Администратор
Аватар

zuby написа:
@angelov

Колега,

Предполагам, че откриването на акаунти не зависи от теб (или админите като цяло).

Но няма как да не отбележа, че учебната година е почти в своя край, а магистрите 2 сем (или аз конкретно) нямаме университетска поща.

Така или иначе този акаунт вече няма да ми е необходим поради една или друга причина. Просто за следващата порция магистри може да бъде необходим. И при такова забавяне ще е необходимо пак да се спасяваме по единично.

Няма ли как да се обвърже регистрацията в Web Student с избор на потребителско име и за пощата? Би улеснило и Вашата работа, и усилията от страна на студентите.

Поздрави и весели празници!

Обмисляно е като вариант,но си има специален софтуер, който генерира автоматично потребителските акаунти. Самото създаване на акаунти изисква спазването на определени процедури, които не зависят само от мен. Много пъти съм обръщал внимание,че не всички магистри разполагат с акаунти, но имайте в предвид,че нещата не са чак толкова прости.
Извинявам се от името на цялата администрация,че все още не са създадени такива акаунти и обещавам, че занапред ще продължа да настоявам всеки студент да получи подобен акаунт. И все пак, ако имате желание да получите акаунт то от следващата седмица (от 26 април) посетете кабинет 2066А и изисквайте да Ви бъде създаден акаунт. Ще съгласуваме опциите и ще бъде взето някакво решение, но реално, поне според мен, всичко ще е ОК от началото на следващата учебна година.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 20, 2011 8:23 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Както отбелязах и в предишния си пост, реално няма да ми е необходим този мейл. Както и че не вярвам всичко да зависи от теб, но ти да владееш The Dark Force и да не искаш да ги създадеш! :twisted: :evil2: :axe:

Радвам се, че от догодина нещата ще са ок. Въпросът ми беше принципен и с идеята да се улесни процедурата за новите колеги.

А относно процедурите - ясно ми е, че искате да имате някакъв контрол върху това как се ползват ресурсите на университета. Но (тук ще поспекулирам доста) се чудех дали не е възможно да се черпи инфо от единна база данни.
Като пример ще дам опита си в друг университет, в който в началото на годината ми дадоха user и pass, генерирани на база името ми и след това те служеха за идентификация почти за всичко. Разбира се, паролата можеше да се сменя. :)

Поздрави! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 29, 2011 12:28 pm 
Студент-Бакалавър

Искам да попитам кога мога да си създам въпросната поща? Бях разбрала, че вече мога, но в уеб-стюдент ми излиза: E-mail ID: не е открит акаунт
Какво трябва да направя? Предварително благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 29, 2011 12:39 pm 
Администратор
Аватар

kitty_ls написа:
Искам да попитам кога мога да си създам въпросната поща? Бях разбрала, че вече мога, но в уеб-стюдент ми излиза: E-mail ID: не е открит акаунт
Какво трябва да направя? Предварително благодаря.

Акаунтите се създават от Дирекция ИТ на УНСС. Когато бъдат създадени ще ви се визуализират паролите и потребителските имена в системата УЕБ Студент. Предполагам, че сте първи курс ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 29, 2011 1:00 pm 
Студент-Бакалавър

Да. Благодаря много за бързия отговор. Разбирам, че явно просто още не са ни създадени.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 08, 2011 9:03 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Направление "Политически науки"
Някой може ли да ми каже как да създам и-мейл на групата, в която уча защото не мога да се справя (някой преподаватели изискват да има такъв и-мейл) просто не мога да разбера как и откъде. Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 08, 2011 10:15 pm 
Администратор
Аватар

pro_12 написа:
Някой може ли да ми каже как да създам и-мейл на групата, в която уча защото не мога да се справя (някой преподаватели изискват да има такъв и-мейл) просто не мога да разбера как и откъде. Благодаря предварително!

Вие нищо не създавате. Всички групи имат имейли, които са автоматично създадени.

Синтаксис на груповите имейли : gr_НомерНаПоток.НомерНаГрупа

пример : Направление "икономика и бизнес" - 1ви курс, поток 172, група 1677

Имейла на групата е : gr_172.1677@unwe.bg

ЗАБЕЛЕЖКА : Системата е така направена, че никой от студентите няма достъп до груповия мейл,но всяко едно съобщение изпратено до груповия имейл се получава на личния мейл на студента (акаунтите може да ги проверите посредством системата "Уеб студент").

Всички първокурсници вече имат акаунти.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: WEB-СТУДЕНТ1
МнениеПубликувано на: Вто Май 22, 2012 1:38 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Бизнес информатика
Курс: Трети
защо не работи пощата в web student :wonder:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: WEB-СТУДЕНТ
МнениеПубликувано на: Вто Май 22, 2012 4:06 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Сигурно им е паднал сървъра или правят някаква профилактика.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа