Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 182 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Новини за Прием 2008 - коментари
МнениеПубликувано на: Пон Фев 04, 2008 9:53 pm 
"Професор"
Аватар

И в крайна сметка кога ще е този академичен съвет, който щеше да е през януари и след него да се съобщи всичко около тазгодишната КСК?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 1:38 pm 
Студент-Бакалавър

angelov написа:
за предварителните няма как да ти важат поради факта,че завършващите тази година няма да знаят все още какви са им оценките в дипломите или оценките от матурите

Това го разбрах, въпросът ми беше, че ако примерно си се представил добре на предварителния, а на матурите си се изложил и не можеш да бъдеш допуснат до редовен, ще бъдеш ли допуснат да си класиран с оценката от предварителния ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 3:20 pm 
Site Admin
Аватар

Тук е написано достатъчно ясно: http://priem.unwe.acad.bg/?m=11&p=4

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 4:59 pm 
"Доктор"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономика на съобщенията
Курс: Четвърти
само да попитам там отдолу пише регистрационна карта, еми хубаво, но миналата година имаше линк под формата на word, и си я дръпнах и си я хбърлих на дискета и си я преснимах, а сега само пише, и не мога да си дръпна самия линк :?

You can't wait to be loved you have to make it happen

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 5:13 pm 
Кандидат-студент

Имам и за тук няколко въпроса, че ми е голяма каша вече в главата. Още по-сложно стана, когато ми заявиха, че в понеделник жив - умрял трябва да си предам молбата с посочените матури. А все още не мога да реша какво да правя и какво е по-добре за мен. Та по същество:
Смятам да кандидатствам в УНСС с история. Ще мога ли с история да вляза в Професионално направление "Икономика" или за там трябва да кандидатствам задължително с математика? Има ли някъде изваден списък със специалностите, включени в това професионално направление, тъй като не можах да открия?
Ако запиша втора матура история, оценката по математика от дипломата ли ще ми вземат за сформирането на минималния бал от 8 единици, при условие, че съм избрал направление "Икономика" или ще ми се вземе оценката от матурата по история?
Миналият месец спечелих олимпиада по ИТ към Пловдивския университет, като за "награда" ми се присъди оценка от 5.80 за ПУ, която автоматично ме прави студент там и влизане в специалност по избор в ФМИ. В писмото което ми пратиха след състезанието пише, че тази оценка, която ми присъждат замества матура по математика - възможно ли е с нея да се освободя от втора матура?
И един последен въпрос за сега - остава ли броя на приетите студенти 50:50 - мъже:жени?
Благодаря предварително :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 5:18 pm 
"Доктор"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономика на съобщенията
Курс: Четвърти
По последния въпрос квотите си остават по равно ще се приемат жени и мъже.

You can't wait to be loved you have to make it happen

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 5:20 pm 
Администратор
Аватар

GIGGS написа:
само да попитам там отдолу пише регистрационна карта, еми хубаво, но миналата година имаше линк под формата на word, и си я дръпнах и си я хбърлих на дискета и си я преснимах, а сега само пише, и не мога да си дръпна самия линк :?

От 4 март след кликване върху надписа кандидатите могат да я отворят, разпечатат и попълнят.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 6:44 pm 
Кандидат-студент

Благодаря за бързият отговор :D
Объркването при мен идва след като прочетох това
Цитат:
Входящият минимален бал за отделните професионални направления и специалности се образува от оценките по предметите, както следва:

- “Български език и литература” и “История” (8 единици) за специалностите от професионалните направления "Право" и "Политически науки".

- "Български език и литература" (4 единици) за професионално направление "Обществени комуникации и информационни науки" със специалност "Медии и журналистика".

За всички останали професионални направления и специалности минималният бал от 8 единици се формира от оценките по "Български език и литература" и по "Математика". - предполагам тук се включва направление Икономика, към което съм се насочил.

Същевременно

Цитат:
Ако запишете 2-ра матура история за образуването на минималния бал ще ви се вземат оценките от двете матури и нищо друго.

Както казах, насочил съм се към направление Икономика и смятам да запиша 2-ра матура по история. Това значи ли, че за направление "Право" и "Политически науки" входящият минимален бал ще мие - Матура по БЕЛ + Матура по История, а за направление "Икономика" минималният ми входящ бал ще е Матура БЕЛ + оценка от дипломата по Мат?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 8:56 pm 
Кандидат-студент

Имам два въпроса:
1.Предварителният изпит няма ли да струва по-малко от този през юли?
2.Цялата ли диплома ще се взима в предвид при балообразуването?

Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 24, 2008 12:21 pm 
Студент-Бакалавър

Martindv написа:
angelov написа:
за предварителните няма как да ти важат поради факта,че завършващите тази година няма да знаят все още какви са им оценките в дипломите или оценките от матурите

Това го разбрах, въпросът ми беше, че ако примерно си се представил добре на предварителния, а на матурите си се изложил и не можеш да бъдеш допуснат до редовен, ще бъдеш ли допуснат да си класиран с оценката от предварителния ?

Добре бе, отговорете ми с Да или Не поне ?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 182 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа