Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1130 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 113  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Новини за Прием 2008 - коментари
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 6:54 pm 
Site Admin
Аватар

Коментари ...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 23, 2007 1:23 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Още ми е малко объркано и неясно всичко, но като цяло мисля, че промяната е добра. И все пак неясен остана въпросът с изпита по езиците, но да се надяваме, че по-скоро ще разберем :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 23, 2007 12:21 pm 
Кандидат-студент

на мен не ми пукааа...аз знам 4е не мога да влезна в унсс с диплома 4.5 нека измислят не6то и да не се взима дипломата 6те сьм доволен

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 23, 2007 1:10 pm 
Магистър
Аватар

tutmanika написа:
на мен не ми пукааа...аз знам 4е не мога да влезна в унсс с диплома 4.5 нека измислят не6то и да не се взима дипломата 6те сьм доволен

Ако изкараш добра оценка на изпита мисля, че няма да имаш проблем с влизането...Но ако подхождаш с мисълта "няма да вляза"...ами ти сам се закопаваш :P
Недей да мислиш така и си сядай на сещаш-се-какво да учиш
[-(

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 23, 2007 9:55 pm 
Кандидат-студент

еми по математика 5.5 а по бг 5.00 6то

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 9:22 am 
"Академик"
Аватар

За мен това е много глупаво. Знам, че не решавам аз и много по-компетентни хора са решили, че ще е така, но аз лично не съм съгласна.... Защо? Защото според мен така ще се увеличи корупцията. Вие как си представяте, че някой ще седи и две години ще си скъсва задника от учене и чак третата година ще знае дали ще го приемат хубава специалност. Дефакто до 3 тата година няма да знаеш какво точно учиш и като те питат какво влезна общо взето няма да знаеш, защото си по направление еди кое си, но не се знае четвъртата година с каква специалност и занаят ще излезеш............... Ако погледнете направление "Икономика" ще видите, че в него влиза специалността "Аграрен бизнес" и специалността "Застраховане и социално дело". И за кое ще успеете да се доредите не се знаееееее. Аз лично предпочитам "Застраховане и социално дело" пред "Аграрен бизнес", ама дали ще успея да седя само над учебниците за да може "евентуално" да се преборя за нея или ще си платя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 10:17 am 
Специалист по всичко

reni.misskiss написа:
За мен това е много глупаво. Знам, че не решавам аз и много по-компетентни хора са решили, че ще е така, но аз лично не съм съгласна.... Защо? Защото според мен така ще се увеличи корупцията. Вие как си представяте, че някой ще седи и две години ще си скъсва задника от учене и чак третата година ще знае дали ще го приемат хубава специалност. Дефакто до 3 тата година няма да знаеш какво точно учиш и като те питат какво влезна общо взето няма да знаеш, защото си по направление еди кое си, но не се знае четвъртата година с каква специалност и занаят ще излезеш............... Ако погледнете направление "Икономика" ще видите, че в него влиза специалността "Аграрен бизнес" и специалността "Застраховане и социално дело". И за кое ще успеете да се доредите не се знаееееее. Аз лично предпочитам "Застраховане и социално дело" пред "Аграрен бизнес", ама дали ще успея да седя само над учебниците за да може "евентуално" да се преборя за нея или ще си платя...
Класирането става на база успеха след това, т.е. състезаваш се с останалите студенти. Обаче не си представяй, че абсолютно всички ще са с успех 5.50 и нагоре, за да казваш, че не можело да се влезе в по-хубава специалност. Който си учи, винаги ще успее, който го мързи, ще намери 300 причини. А ти сега искаш да ни убедиш, че едва ли не трябва да се учи само за влизането. Някой много те е излъгал. Частта от студентите, която си представя така обучението, просто "изхвърча" от университета поради невзети изпити.
И последно, това е по-скоро начин студентите да учат повече, което е в техен плюс, защото ще са по-знаещи и по-конкурентоспособни на пазара един ден, след като завършат  (тъй като в момента в страната се търсят хора, които имат не само тапии, но и знания). За да се признават дипломите на УНСС на Запад, се прави тази промяна.
Виж това - "Висшето скъса кухите дипломи": http://forum.unwe.acad.bg/viewtopic.php?t=4607

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 29, 2007 5:21 pm 
"Главен асистент"
Аватар

аве не ми приказвай ти че нямало да има корупция, в момента познавам 5 човека влезли след като татенцата са платили ,ами колко ли са тези които не познавам?и въобще реално кандидат студентите за колко места се състезават?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 29, 2007 6:20 pm 
Специалист по всичко

ivo_dylgiq написа:
аве не ми приказвай ти че нямало да има корупция, в момента познавам 5 човека влезли след като татенцата са платили ,ами колко ли са тези които не познавам?и въобще реално кандидат студентите за колко места се състезават?
Замисли се, сега класирането за специалност ще става след 2-ри курс, което означава, че, ако искаш да го караш по онзи начин, трябва да си платиш около 20 изпита, за да имаш висок успех. Какъв е този милионер, пък и връзкар? Затова става доста по-трудно.
А тези неща, които съм написал в предното си мнение, ти ги казвам от собствен опит, като човек учил вече няколко години в УНСС. Който си учи, си взима изпитите и това е. Останалото са приказки за забавления.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2007 10:47 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Както и да го направят,винаги ще има такива,които да си плащат.Ще се намали може би бройката,но ще има това е ясно.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1130 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 113  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа