Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2008 11:48 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

как така, на библиотечния гардероб не са ти искали читателска карта, я пак си помисли, та нали всеки така си оставя нещата

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2008 11:54 am 
Специалист по всичко
Аватар

alexius написа:
как така, на библиотечния гардероб не са ти искали читателска карта, я пак си помисли, та нали всеки така си оставя нещата

чети, чети и преосмисляй!
angelov казва, че е поискал да остави читателска карта в плика, който оставя на гардероба. но служителките там са му отказали, и са му казали, че само с лична крта може. показването на читателска карта е друга работа.

Как с казва асистентът на Малката секира - Малката нокторезачка! (а.к.а. Каримански :D )

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2008 12:05 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Абе пак не разбрах, но както и да е по принцип за номерче от гардероб показваш читателска карта, а за пликове никъде не прочетох

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2008 12:08 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

eveto написа:
Точно така!!! В училище се правеха какви ли не мизерии на компютрите, крадеше се всичко, което може да бъде взето, НО нещата се оправяха много бързо и в голяма част от времето всичко бше наред! И говоря за гимназия не за НАЙ-ЕЛИТНИЯ универчитет в България :!:

Колкото до това изказване - Вие какво искате? Игрална зала "Мания" ли да сме? Който не му харесва да отиде при администраторите и да им каже! Само мрънкате, нямате равни с притенциите си, а накрая никакво покритие от ваша страна.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2008 12:12 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Личи си кой колко често ходи в библиотеката...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2008 12:16 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

alexius написа:
Личи си кой колко често ходи в библиотеката...

Първо да отговоря на първия въпрос, който зададе за пликовете. Значи плик не се оставя без документ в него, защото получаваш номер за него и можеш да изнесеш материали без да ги върнеш. Това е гаранция!
Колкото до това, че си личи колко често ходи в библиотеката ... ( незнам за мен ли се отнася, но ако е за мен ) - нямаш си напредстава колко често!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2008 6:27 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Досега 2-3 пъти съм се възползвал от библиотеката и наистина персонала е на нож със студентите. Лесна работа няма никъде, така че това не е оправдание. Ако някой ги разкара много, това може да доведе до (да кажем) влошаване на настроението на "лелките" и някоя от тях да е в кофти настроение веднъж дневно. Но то тяхното е хронично състояние.

Както и да е, но хубаво трябва да се спазва процедурата, обаче съвсем видно е кой е първи курс и кой по-голям. Да не говорим, че се вижда и кой стъпва за пръв път в библиотеката. Така че съвсем неуместни са хапливи приказки и рязък тон спрямо хора, които не знаят какво точно да правят. Вместо това трябва да им се обясни - ние сме хора, не сме говеда. Ето -

library написа:
А защо всеки път трябва да търсите помощ. Има автоматизиран каталог с целия библиотечен фонд, който освен това е активен и през интернет, т.е. можете да си го отворите от вкъщи. Да намерите сами това, което ви трябва, да запишете сигнатурата на едно листче(пример II XXXXX където Х-цифра), да дойдете директно на заемна служба и да потърсите желаната книга. Повярвайте всичко става за 15 минути стига да имате желание.
А ето и каталога.

Защо трябва да се влиза във форума, за да бъде обяснено с думи прости как функционира системата? Който иска помощ, явно се нуждае от нея. Ако е толкова автоматизирана цялата работа, значи не остава чак такава тежест за библиотекарките, че да се държат сякаш цял ден са мъкнали камъни при 40 градуса на сянка.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2008 10:10 pm 
Специалист по всичко
Аватар

те по цял ден играят флаш игрички, това е истината! и като ги гледам колко са съсредоточени в мониторите, падам от смях :lol:
веднъж загледах едната на каква игричка играе. седя си аз пред нея и зяпам в монитора, и след минута тя се усети, че съм й над главата и ми вика: "Нещо ще желаете ли?" пхахахах да, желая да ми кажеш името на игричката :lol:

Как с казва асистентът на Малката секира - Малката нокторезачка! (а.к.а. Каримански :D )

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2008 10:33 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Прогнозиране и планиране
ма моля ти се - пасианси постоянно се редят :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 26, 2008 12:23 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

madboll написа:
Колкото до това изказване - Вие какво искате? Игрална зала "Мания" ли да сме? Който не му харесва да отиде при администраторите и да им каже! Само мрънкате, нямате равни с притенциите си, а накрая никакво покритие от ваша страна.

А аз за това изказване мога да кажа само - не не очаквам перфектни компютри с най-добри характеристики! Очаквам компютри, на които да може да се работи без проблем... Да мога да вляза в интернет и да потърся това което ми е необходимо! И не - не да си играя на игрички или да пиша в сайтове за запознанство - такива неща и в къщи не правя... И да - ще мрънкам след като съм недоволна - какво да си мълча и да някой като ме пита да казвам "Това е най-добрата библиотека" след като не е така??? Иии какво покритие искаш от мен... в смисъл аз отивам в библиотеката и взимам книгата която ми е необходима и си излизам, един път ми се наложи да използвам компютрите и се отчаях! Нооо какво да си дам моя компютър като дарение или???

Живота е такъв какъвто си го направиш и няма невъзможни неща!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа