Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Мнения и препоръки
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2010 7:46 pm 
Кандидат-студент

Здравейте, може би не е точната тема, но ето моят въпрос. Когато вкъщи пред компютъра си избера дадена книга от автоматизирания каталог мога ли веднага да разбера дали е за свободен достъп или читалня? по сигнатурата или друг признак, който мога да видя в каталога? Мисля, че това трябва да се обозначава и ако е означено бихте ли обяснили. Ще е хубаво да се знае и в кой раздел е, защото веднъж питах служителка и тя вика ами и аз не съм сигурна в кой раздел да търсиш! Благодаря

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 15, 2010 6:11 pm 
Кандидат-студент

Колеги, никой ли няма да отговори има ли начин чрез автоматизирания каталог да се разбере кои книги са за свободен достъп и кои за читалня?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 04, 2010 12:11 am 
Магистър

Та понеже темата се казва "Мнения и препоръки" ме подсети... днес, въпреки, че бях за читалнята, не за печат или взимане/връщане на книжки чаках 45 минути, защото библиотеката "била пълна". Е, имаше по 5 човека на компютрите и в читалнята. Та предложението ми е да има малко по-лесен достъп до тези ресурси. Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 20, 2010 10:17 pm 
Магистър
Аватар

library написа:
Здравейте колеги,
искам да ви уверя, че тази практика с багажа (дамски чанти) скоро ще бъде прекратена!
Всеки ще има правото сам да решава, какво да остави на гардероба.

чудех се колко ли скоро ще стане това.......онзи ден отново отказах да си оставя чантата и се наложи да изчакам колегата ми да излезе за да си я оставя той да ми я пази докато си взема учебника, който ми трябва :doh2: .....не,че нещо ама това никъде го няма-НБУ например си има библиотека и никой не е задължен да си оставя личните вещи и документи (било то фирмени или още по-ценни) на някакви си лекли там, само защото в чанта с размери 35Х25см те смятат, че може да изнесат видиш ли 600 000 тома книги.....За сакове,пликове и раници разбирам и съм съгласна...но дамска чанта е недопустимо-осъзнайте се :wonder: ...ако някой иска да открадне книга може с ръце в джобовете да влезе и пак ще си я вземе незабелязано (например напъхана в панталона под якето и тн.....). Дори съм по-съгласна на изхода да ми проверяват дамската чанта пред това да си я оставям без надзор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 11:09 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Здравейте, колеги!

Защо в компютърните зали на библиотеката няма фонетична подредба? Преди имаше Флекстайп, сега са оставили Eng, и БДС. Незнам за вас, но колко са тези, които могат да си напишат реферат или курсова на БДС? :roll:

Та моето предложение е да се върне фонетиката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 2:11 pm 
"Главен асистент"
Аватар

HOLO написа:
Здравейте, колеги!

Защо в компютърните зали на библиотеката няма фонетична подредба? Преди имаше Флекстайп, сега са оставили Eng, и БДС. Незнам за вас, но колко са тези, които могат да си напишат реферат или курсова на БДС? :roll:

Та моето предложение е да се върне фонетиката.

Подкрепям с 2 ръце!
Мисля, че е не е редно да ни ограничават по този начин да използваме компютрите, на които така или иначе имаме право.
Какъв е смисълът да има 100 компютъра като елементарни неща не са им наред?
На някои им липсва My documents, на други My computer, на трети не им отчита флашките...
Моля погрижете се малко за техниката :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 10:29 pm 
"Доктор"
Аватар

Последният път на единия не ми се отваряш Интернет експлорър, на другия не се отваряше Уърд, а на останалите нямаше фонетика... Няколко пъти ми се провалят плановете, защото свестните компютри са едва няколко и те обикновено са заети, още повече от хора, които си разглеждат профила в някой сайт с клипчета и снимки, и игрички :roll:

Поне фонетика да се инсталира, нищо лошо не виждам... Най-малкото курсови да можем да редактираме, ако не да ги пишем там...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 10, 2010 11:40 am 
"Главен асистент"
Аватар

Искам да попитам сега като читалнята е в ремонт къде да ползваме безжичен нет?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 10, 2010 4:18 pm 
Администратор
Аватар

destiny написа:
Искам да попитам сега като читалнята е в ремонт къде да ползваме безжичен нет?

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 9:40 am 
"Главен асистент"
Аватар

добре, обаче мислите ли, че мога да си търся информация за курсова, да преписвам от книгите в читалнята (където сега не може да се влиза) и да я редактирам на спокойствие в някой си коридор на университета, където е толкова шумно...??
да не говорим, че в двора няма контакти, а батерията не е всемогъща все пак!
даже преди малко мислех да се настаня някъде около залата с малкото компютри, но ми казаха че там безжичния бил толкова слаб, че нямало да го хвана.
не може ли там сега да го пуснат по-силно предвид ремонта? в двора не ми върши никаква работа...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа