Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво се учи в УНСС?
МнениеПубликувано на: Пет Апр 19, 2013 9:00 am 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика с чуждоезиково обучение"
Аз пък на коментиращия над мен DiEsEL ще кажа, че училището има ОГРОМНО значение! Като за начало за изграждане като личност - едно е да си в училище, където са влезли най-добрите, друго е да си в кварталното СОУ, пълно с наркомани и алкохолици (въпреки че има и добри момчета там, както и наркомани в елитните училища, но пропорциите им са много различни!). Да не говорим за това какви програми и събития, които могат да са ти от полза, организират добрите училища.

Второ, много е смешно това с дипломите пълно 6 от такива СОУ-та, обикновено на матурите изкарват пряко сили 5, а обикновено около 4, което съответно рязко ти сваля бала. Дали ще имаш успех 5 и на лесните (за знаещите) матури 6 или обратното е абсолютно едно и също откъм бал.

Трето, отличен успех можеш да имаш в почти всяка гимназия - завърших една от най-добрите с около 5,75 без да съм се преучила прекалено много, само 12 клас се старах доста.

Четвърто, защо да не влезеш в гимназия, чиито профил е нещо, което ти е интересно или в която област би искал да се реализираш? Моята гимназия е икономическа и в следствие на това в УНСС знаех предварително половината материал, който се преподава по предмети като Счетоводство и Статистика например, а много други мои колеги имаха ужасни проблеми с тях! Следователно често имам по-високи оценки от училите в друга област, а ако някой ще ти гледа някъде оценките, то това ще са тези от дипломата за бакалавър, а не от тази за средно образование. Да не говорим за това, че при кандидатстване някои съученици избраха трети модул икономика, защото така или иначе си я учиха и не се съсредоточаваха безкрайно върху българския и математиката, отколкото други.

ПС: Честно казано, само като ти гледам правописа и ми се плаче, въпреки че то това също си зависи в най-голяма степен от теб, а не от училището...

Към bobi_devils - щом отсега започваш да се подготвяш, значи няма да имаш проблеми с кандидатстването. Съветът ми е да следиш правилата, защото могат да се променят, също както могат да се променят предметите, над които трябва да наблягаш, ако решиш, че искаш друга специалност. Ако имаш добри учители в училище може да ходиш на консултации при тях или да се запишеш на СИП или ЗИП и така да спестиш от пари за уроци, но в 12 клас наистина е добре да направиш няколко и при учител, специално подготвящ кандидат-студенти (при кандидатстване често влиза и материал, който не се изучава в общообразователните гимназии). Също така проучи предварително специалностите - да не се окаже, че ти едно си мислел, че се учи, пък то друго било. За ВУЗФ нищо не мога да ти кажа, не съм запозната.

Успех! :)))

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Какво се учи в УНСС?
МнениеПубликувано на: Пет Апр 19, 2013 12:26 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
DiEsEL написа:
Отиваш в училище което няма да ти се дърви когато става дума за оценки и правиш една диплома от 5.90. ( например СОУ) През цялото време учиш много математика и бел идваш на ЕПИ-то правиш 5,60 и си вътре!

Това за училищата са пълни глупости че ще те изградят като личност и ще ти дадат знания... в БГ трябва сам да направиш това училището е само да имаш добра диплома аиде успех има бая време
Ако в училище не научиш нещо в университета си обречен.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа