Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Висше образование - за специалностите
МнениеПубликувано на: Пон Мар 31, 2014 4:51 am 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Кандидат-студент
Курс: Кандидат-студент
Здравейте, приятели :) !
Реших да пусна тази тема понеже имам някои въпроси относно висшето образование и видях, че този раздел най-вероятно е създаден и за това, което правя в момента - задаване на въпроси относно ученето.
Малко ще разкажа за мен - аз съм на 21 години, живея в София. От около 10 годишна възраст започнах да тренирам футбол и тренирах до преди 1 година. Контузих се. Спрях да играя, контузията е дискова херния. Самата контузия е такава, че не мога да се развивам с нея за момента във футбола. Също ако работя тежка работа, може би ще се наложи да изпитвам големи болки, не знам дали ще издържа, но знаете, че ние хората привикваме към почти всичко, борбени натури сме.
Обаче понеже всичко посветих на футбола и знаех, че поради несериозността ми в училище ако не стана футболист ще съм в нещо, като объркване относно следване на висше образование; работа или нещо друго, след, като завърша средно образование. Не бях силен по никой предмет и сега не знам какво да правя и на къде да поема. Чудя се дали да уча, или да се опитам да работя с болки тежка физическа работа до където стигна, понеже искам и на нашите да им помага, те толкова много години ме гледат без почти да са се оплаквали и да са недоволствали. Имам прекрасно семейство, баба и дядо.
И сега идва въпроса - ако следвам какво да следвам, като по нищо не съм добър ? Може би ако уча една година и се подготвям за някоя специалност, може би, може и да успея и да влезна по нея в някой университет. Но не ме влече и почти нищо ... Ако говорим за нещо, което ми изглежда по-интересно от другите неща, може би това е да откривам как сме създадени ние хората, животните, растенията, природата, като цяло - в смисъл частиците от които сме изградени, какви процеси стават в нас и подобни неща, това е едното. Другото е да изследвам пак за това как е съставена Земята, Вселената, какви процеси стават в нея, какви явления има, да откривам нови неща за това как са изградени. Но не знам първо на първо точно коя специалност е нужна за тези две неща. Нито знам какви точно професии могат да се придобият с изучаване на дадените специалности за тези две неща, които написах. Нито знам дали тези професии биха могли да ми осигурят доход за прехрана, да съм в горе-долу стабилно финансово положение.
Или може би друга професия е нужно да търся, друга специалност, просто нещо за което не е нужно много натоварване и се взимат пари за прехрана.
Ако искате ми дайте някой съвет. Благодаря на всички, които прочетоха това, което съм написал :) .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Висше образование - за специалностите
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2014 1:20 pm 
Кандидат-студент

Хора ами да ви попитам нещо, понеже от 2-3 месеца започнах да вярвам по-силно в БОГ и се чудя дали ако се запиша със специалността Теология (Богословие) ще мога да си обогатя знанията свързани с тази област ? Бях си писал с един приятел, който ми каза, че след завършване на Теология мога да се запиша да изкарам магистърска степен за около 2 години учене, по психология и философия, понеже са били свързани и голяма част от тях се учат в Теологията. Каза ми, че изпитите, които е нужно да държа за да уча 2 години философия или психология са върху неща, които вече съм учил през 4-те години, докато съм следвал Теология. Имате ли представа дали това е така ? Ами ако е така дали има добре платени места за завършена магистърска степен по философия или психология ? За завършена бакалавърска степен по Теология, мога да стана най-вече поп и като цяло да имам някакво място в църквата или учител по Богословие, нещо във връзка с това. Как мислите вие ? Какво мислите за тази специалност ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2014 6:43 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Тая тема я пусни по-скоро в бгмама, там могат да ти помогнат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2014 7:09 pm 
Кандидат-студент

Това базик ли е или ?
Между другото браво за аватара, един от любимите ми персонажи и едно от любимите ми анимета.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2014 8:37 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Това е форумът на УНСС, тук хората са компетентни за бизнес, финанси, право... Едва ли някой може да ти даде съвет за природата, вселената и как се става поп.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 02, 2014 5:28 am 
Кандидат-студент

Разбирам ... И все пак може би има някакво висше, което не е за пренебрегване от финансите или бизнесът за без много учене. Правото вече става сложно, него най-вероятно го отписвам, поне доколкото знам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 02, 2014 6:09 pm 
"Доцент"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Социология
Курс: Завършил ОКС "Бакалавър"
Аха..значи до колкото прочетох искаш нещо лесно, да не си даваш много зор, но пък да ти носи пари като завършиш. Трябва ли да коментирам изобщо?
От какво са създадени хората, цветенцата и пчеличките бих казала, че това е Физика и Химия, но това не са лесни специалости, а и като каза Бог...мда..поне се надявам да не вярваш, че Земята е на 6000 години.
Висшето не е за всеки както съм казвала и преди. Виж дали не можеш да си намериш работа, може би ще ти е по-добре. Като нямаш желение да учиш - недей.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 02, 2014 10:08 pm 
Кандидат-студент

Прав/а си донякъде, Monad. Или по-точно казано, да уча нещо, което няма да ми пречи на принципите ми за целта на живота и създаването на нас хората. Но и в същото време да не е нещо много трудно. А нещо, което максимум за 1 година да мога да се подготвя за него. Е виж сега например ако трябва да уча биология-химия-математика-физиа, тези 4-ри предмета, мисля, че е доста трудно за 1 година да ги науча.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 09, 2014 1:17 pm 
Кандидат-студент

За младежа, който иска да записва Теология - щом си набожен, направи го! Брат ми това завърши. Сега, като реализация не знам дали ще ти хареса и дали изобщо ще искаш да се занимаваш, но от друга страна - можеш да запишеш нещо паралелно да караш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 10, 2014 12:02 am 
Кандидат-студент

A.gavrailov, благодаря ти за коментара :).
Какъв стана брат ти сега ? Как му се отрази тази специалност ? А ти набожен ли си ?
Паралелно, какво бих могъл да запиша, заедно с Теологията, например ?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа