Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 49 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Тактики за учене
МнениеПубликувано на: Нед Дек 21, 2008 6:17 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Всеки си има някъв номер как да учи.
Пък и тези не мн къси теми не може да се запомнят само с четене според мен.
Та споделете вашия номер да помните 839072587640 факти хахах

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Тактики за учене
МнениеПубликувано на: Пон Дек 22, 2008 5:24 pm 
"Професор"
Аватар

Аз не съм кандидат студет, но ще споделя аз как успях да науча историята. Взимам учебника (от 11 клас), една тетрадка (тефтер), примерните тестове (на УНСС) и започвам да чета уроците един по един. Докато прочитам урока първия път, записвам всичко което сметна за важно (едва ли ми трябва да пиша какъв точно тип и с колко взела били оградките на траките, но в урока за руско-турската война важното беше към 3-4 листа) след което чета урока още веднъж, после това което съм написал, после прелиствам урока като акцентирам само на някой неща и накрая пак поглеждам най-важното. В примерните тестове са включени въпроси от 3-4 урока. Правя си тестовете като мина въпросните уроци при което като мина на следващата тема с тестови върпоси се връщам да преговоря предните. Накрая, чета само това което съм записал като важно и после правя тестовете още веднъж. С писане и четене се научава много, а и няма да ви е в излишък да сте назубрили примерните въпроси, защото на изпита имаше подобни. Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 22, 2008 7:56 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Аз се готвя по литература по следния начин :
Първо си направих две таблици.В едната си вписвам всички произведения на определен автор след прочитането им.Като вътре вписвам всяка особеност на даденото произведение,и въобще всичко , за което сметна че е важно . В другата таблица вписвам всеки автор, който изучавам - кратки биографични данни , стилове , влияния и други .
Така всичко е систематизирано и прегледно . :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 22, 2008 9:12 pm 
Специалист по всичко
Аватар

galin90 написа:
Аз се готвя по литература по следния начин :
Първо си направих две таблици.В едната си вписвам всички произведения на определен автор след прочитането им.Като вътре вписвам всяка особеност на даденото произведение,и въобще всичко , за което сметна че е важно . В другата таблица вписвам всеки автор, който изучавам - кратки биографични данни , стилове , влияния и други .
Така всичко е систематизирано и прегледно . :)

Точно така- с таблица е изключително лесно, по всеки един предмет...

http://ipotpal.bgurl.org/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 22, 2008 10:05 pm 
Кандидат-студент

Аз се готвя по математика в една тетрадка решавам задачите от епи-то и важните неща си ги ограждам с червено за да ми се отличават. После като реша една тема си ги преглеждам нещата пак.Това за математиката.
А по икономика чета книжките на Тр. Спасов и първо си подчертавам по важното според мен, после си го преписвам е тетрадка, прочитам темата още веднъж или два пъти.И решавам тестовете от ЕПИ-то.
И горе-долу това правя. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 25, 2008 11:38 pm 
"Академик"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономика на туризма
И аз не съм кандидат-студент,а първокурсничка вече! И аз се готвех по литература. При мен нямаше особени тактики,просто си знам,че ако седна с нагласата "мамка му,писна ми да уча,кога ще мога да си позволя пак безгрижие" няма да постигна нищо. Затова като сядах да чета-и то не регулярно,за да не изглежда като мъчително задължение-а в различни части на деня в различните дни,когато имам свободно време просто тръгвах с нагласата,че това е поредица от интересни факти,сякаш четях някоя от любимите си книги. Бог ми е свидетел,че обичам да чета и всичко зависи от очакванията ти за четивото.Ако смяташ,че ще ти е скучно и досадно,естетсвено,че ще бъде такова. Но ако очакваш да е интересно,наистина ще те заинтригува. Малките тънкости на подсъзнанието.../Междувпрочем,по принцип,колкото по-интересна ми е дадена книга,толкова по-лесно запомням:когато бях тепърва запалена фенка на Х.П. можех да пресъздавам на ум цели пасажи от книгите./

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 26, 2008 10:10 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Подкрепям vinit ,аз миналата година като учех правех като него :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2008 12:09 am 
"Доктор"
Аватар

Аз се подготвих по география като от всяка една тема си написах само данните: проценти, числа, кое къде се произвежда и т.н, като от кандидатстудентските курсове на УНСС ни казваха на кое да наблегнем и на кое - не чак толкова, така че аз твърдо си знаех какво да оставя и какво да прескоча в резюметата, които в крайна сметка ми се получиха от тези доста дълги темички....просто само данни и нищо повече не ви е нужно. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2008 3:26 pm 
"Асистент"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Финансов мениджмънт
Курс: Магистър 1-ва година
Аз си изваждах в една тетрадка най-важното по география.Е след 5-6 тема тетрадката свърши :lol: Поне ефект имаше.Изкарах хубава оценка :supz:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 29, 2008 1:01 am 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Макроикономика
Курс: Завършил ОКС "Бакалавър"
Аз първо прочитам темата,пиша тва,което съм запомнила.След тва вадя всичко най-важно( обикновено около 10 листа). Хубавото поне е,че някак си съм се научила да помня цифри,само дългите определения са ми проблем. А цифрите е по лесно да се запомнят като ги свързваш с нещо конкретно.

C12H17N2O4P

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 49 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа