Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Тактики за учене
МнениеПубликувано на: Съб Яну 17, 2009 3:39 pm 
Специалист по всичко
Аватар

На въпросите по Икономика специално трябва да знаете как изглеждат графиките и факторите, който преместват кривите, посоките на местене и дали става въпрос за движение на кривата или движение на точка по кривата. В книжката с ЕПИ има достатъчно място да си драскате. Рисувайте си графиките и се опитвайте да мислите, а не да наизустявате. На мен поне така ми е най-лесно. Мразя да уча на изуст. Забравя се след седмица-две. Успех на всички!

[img]http://lines.photo-manual.ru/31767.png[/img]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 17, 2009 8:54 pm 
"Академик"
Аватар

аз за ученето по литература вече толкова тактики съм пробвала,че.... :rolleyes:
значи,когато за първи път се запознавам с даден автор:първо чета биографията от учебника,после от някоя книга(защото различните критици имат различен поглед)
второ започвам да чета произведенията,написани в учебника и анализите им.....гледам кои други произведения влизат в материала за матура и ги прочитам и тях от някоя книга,както и анализите им от интернет
трето чета разработки в интернет по различни теми от произведенията....
и така ....
и тъй като вече сме почти накрая на авторите,които трябва да учим,скоро започнах от Ботев пак , за да си ги преговоря :supz: :supz: :supz:
и за тази цел - на една тетрадка голям формат започнах за всики автори от Ботев насам да си вадя кратка биография и най-важните неща,които трябва да запомня за произведенията..... :rolleyes:
освен това на корицата съм си направила линия на времето,на която съм си отбелязала годините на раждането и смъртта на всеки автор,за да добия представа кои са живели по едно и също време...направо страшна работа :rolleyes:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 17, 2009 10:40 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Подчертавайте хора,тва му е цаката.
Аз миналата година по математика се готвих така: Цяла година ходих на курсове,където изучих основните видове задачи.После като наближиха изпитите хванах книжките с ЕПИ-то и почнах да решавам.Реших ги 2 пъти,като задачи,които ми бяха по трудни си ги отбелязвах и преди изпита ги прегледах пак.А резултатите очевидно бяха добри,защото сега се радвам на една чудесна сесийка :D

Истинското предназначение на човек е да живее, не да съществува!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2009 11:02 pm 
"Доктор"
Аватар

Аз се явявах с География и най-трудни ми бяха числата. Останалото става и само с четене. Но на числата обърнете внимание, извадете ги и се опитайте да ги запомните зрително. А също така и като ги свързвате с нещо познато. По-обемните теми (почти всички теми всъщност) с изваждане на най-важното, таблици, графики, схеми... общо взето всички познати методи. Но в никакъв случай не залагайте само на зубрене.

Единствената любов, която остава завинаги, е любовта, която е преживяла всичко: разочарования, падения, предателства, която е приела тъжния факт, че накрая не остава никакво друго желание, освен желанието да имаш някого до себе си ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 26, 2009 1:32 am 
Специалист по всичко
Аватар

anninka написа:
На въпросите по Икономика специално трябва да знаете как изглеждат графиките и факторите, който преместват кривите, посоките на местене и дали става въпрос за движение на кривата или движение на точка по кривата. В книжката с ЕПИ има достатъчно място да си драскате. Рисувайте си графиките и се опитвайте да мислите, а не да наизустявате. На мен поне така ми е най-лесно. Мразя да уча на изуст. Забравя се след седмица-две. Успех на всички!

:thumbsup:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 27, 2009 10:19 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Ходех на курсове и каквото чуя там, това ми беше ученето :lol: Изключваме разбира се последния месец преди изпитите, когато по няколко часа на ден препрочитах темите от въпросните курсове...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 27, 2009 10:58 pm 
"Асистент"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Маркетинг
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
алтернативна тактика: купувате си една Нокиа Н-серия (примерно), качвате си лекциите на нея и като ви дадат темата на изпита (контролното) почвате да учите от телефона :evil2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 28, 2009 9:19 am 
"Академик"
Аватар

абе вадя тетрадките на чина и почвам да преписвам,те даскалите са готини :lol: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 28, 2009 8:46 pm 
Студент-Бакалавър

Абе направо утре да носиме съответната сума, пък на самия изпит може и да не отида :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 03, 2009 5:06 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

nelitooooo написа:
абе вадя тетрадките на чина и почвам да преписвам,те даскалите са готини :lol: :mrgreen:

Оооо нека, нека хахах

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа