Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 358 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: 11.07.2009 - Редовен ЕПИ - Математика
МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 3:46 pm 
Кандидат-студент

Естествено,че трябва да има точни и ясни критерии,иначе се получава един вид дискриминация-с еднакви точки по различни предмети се изкарват различни оценки.
Трябва да има скала на оценаване,при определен брой точки каква оценка имаш по ВСЕКИ предмет

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 4:49 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Съгласна съм!!! :thumbsup:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 4:58 pm 
"Професор"

Стига сте говорили глупости!

Виждате, че по всеки предмет се падат изпити с различна трудност => не е важно колко точки си изкарал, а какво ти е нивото сравнено с конкуренцията ти. А конкуренцията се състои само от хората, които са отишли на този изпит.

Освен това, по математика винаги най-високия брой точки е бил над този по другите предмети.

Here come the lovers, full of joy and mirth.
Joy, gentle friends! joy and fresh days of love
Accompany your hearts!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 5:02 pm 
"Академик"

Напълно съм съгласна със Симона - системата си е много добра. Ако наистина имаше определени скали за оценяване ще има над 50 % 2-ки и пак няма да сте доволни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 5:03 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Имам съмо един въпрос - защо когато решихте да кандидатствате в УНСС не помислихте върху тези въпроси, а сега, когато излизат резултатите, които явно не на всички са според очакванията? Смятам, че повечето в този форум са си направили труда да проследядт поне една кандидатстудентска кампания назад във времето. И освен това винаги ще има доволни и недоволни /зависи от оценката :D /

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 7:08 pm 
"Доктор"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Финанси със специализация „Публични финанси”
Курс: Магистър 1-ва година
Единственото, което не ми харесва в унсс, е че някой който и грам представа си няма от математика, може да отиде на един тъп изпит по география, или защото не го приели право да измести някой "по-вещ" в класирането. После няколко години ще си блъска главата с формули, но примерно аз няма да съм успял да вляза ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 7:22 pm 
Кандидат-студент

angel___lipsss написа:
Напълно съм съгласна със Симона - системата си е много добра. Ако наистина имаше определени скали за оценяване ще има над 50 % 2-ки и пак няма да сте доволни.

Ама кой е казал,че задължително трябва да имаш 6 за да приемат в университет.50% ще имат двойки е и?
Важното е едни да не се чувстват прецакани спрямо други кандидати,също така на хората да се показва открито как са оценени.Нито ти дават скала на оценявани,нито имаш възможност да оспорваш резултата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 7:24 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Murdoc написа:
Единственото, което не ми харесва в унсс, е че някой който и грам представа си няма от математика, може да отиде на един тъп изпит по география, или защото не го приели право да измести някой "по-вещ" в класирането. После няколко години ще си блъска главата с формули, но примерно аз няма да съм успял да вляза ...

Тогава защо ти кандидатства с математика, а не направи нещата по лесния начин. d_plamena просто го е казала отлично - миналата година точките бяха почти същите, предметите бяха същите - пак математика бяха най-много точки, пак литературата бяха най-малко пак всичко си беше същото. Ако се бяхте позаинтересували ПРЕДИ това нямаше сега пред свършен факт да се оплаквате.
angel_lipss също каза правилно. Така или иначе математиката е по-трудна. Ако има едно определено ниво - или математиката всичките оценки ще са до 5,50 а останалите предмети 5,90-6,00 ........... или масата щяха да имат 5,50 по другите предмети, а математиката щяха да имат 4,50-5,00. И в двата случая щяхте да сте прецакани.

Всеки сам избира с какво да кандидатства и нямате право да вините университета или когото и да било другиго за оценките.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 7:30 pm 
"Доктор"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Финанси със специализация „Публични финанси”
Курс: Магистър 1-ва година
sasheto написа:
Murdoc написа:

Тогава защо ти кандидатства с математика, а не направи нещата по лесния начин. d_plamena просто го е казала отлично - миналата година точките бяха почти същите, предметите бяха същите - пак математика бяха най-много точки, пак литературата бяха най-малко пак всичко си беше същото. Ако се бяхте позаинтересували ПРЕДИ това нямаше сега пред свършен факт да се оплаквате.
angel_lipss също каза правилно. Така или иначе математиката е по-трудна. Ако има едно определено ниво - или математиката всичките оценки ще са до 5,50 а останалите предмети 5,90-6,00 ........... или масата щяха да имат 5,50 по другите предмети, а математиката щяха да имат 4,50-5,00. И в двата случая щяхте да сте прецакани.

Всеки сам избира с какво да кандидатства и нямате право да вините университета или когото и да било другиго за оценките.

избрал съм математика, защото искам да уча математика и съм добър в нея. Според тебе нормално ли е да можеш да влезеш ФСК с изпит по география бг или история. Никъде другаде няма подобна глупост. Не случайно като влизаш да учиш в музикално училище искат да можеш да пееш или свириш, а не да бъдеш добър историк! Като влизам в спортното не искат да зная къде се намира връх Мон блан и колко е висок, а искат да покрия нормативите по физкутура... единствено правото е направено както трябва ... история, бг и това . Все едно да вляза в МЕИ програмиране с изпит по музика :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 7:36 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Murdoc написа:
sasheto написа:
Murdoc написа:

избрал съм математика, защото искам да уча математика и съм добър в нея. Според тебе нормално ли е да можеш да влезеш ФСК с изпит по география бг или история. Никъде другаде няма подобна глупост. Не случайно като влизаш да учиш в музикално училище искат да можеш да пееш или свириш, а не да бъдеш добър историк! Като влизам в спортното не искат да зная къде се намира връх Мон блан и колко е висок, а искат да покрия нормативите по физкутура... единствено правото е направено както трябва ... история, бг и това . Все едно да вляза в МЕИ програмиране с изпит по музика :lol:

Еееее тука да :thumbsup: Тук си прав абсолютно - дори тук не е фрапантно, щото във ВИНС можеш да учиш финанси с оценката от матурата, която може да ти е по биология или химия примерно. Аз ти обяснявам за самите изпити за критериите как трябва да са - иначе и това го има. И аз съм учил в ТГ и не ми е кеф като съм го учил 5 години накрая някой от механотехникум да ме измести, дето няма понятие какво е икономика, ама.......... няма - такава е системата и това е - все пак всички трябва да имат шанс. Нали се сещаш, че в направление "икономика и бизнес" си приема почти с тройка (момчета) при тези условия и при тези високи оценки на география а представи си ако ги махнат и тях - никога не могат да си запълнят местата.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 358 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа