Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 358 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: 11.07.2009 - Редовен ЕПИ - Математика
МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 7:39 pm 
"Доктор"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Финанси със специализация „Публични финанси”
Курс: Магистър 1-ва година
sasheto написа:
Murdoc написа:
sasheto написа:
Murdoc написа:
Единственото, което не ми харесва в унсс, е че някой който и грам представа си няма от математика, може да отиде на един тъп изпит по география, или защото не го приели право да измести някой "по-вещ" в класирането. После няколко години ще си блъска главата с формули, но примерно аз няма да съм успял да вляза ...

Тогава защо ти кандидатства с математика, а не направи нещата по лесния начин. d_plamena просто го е казала отлично - миналата година точките бяха почти същите, предметите бяха същите - пак математика бяха най-много точки, пак литературата бяха най-малко пак всичко си беше същото. Ако се бяхте позаинтересували ПРЕДИ това нямаше сега пред свършен факт да се оплаквате.
angel_lipss също каза правилно. Така или иначе математиката е по-трудна. Ако има едно определено ниво - или математиката всичките оценки ще са до 5,50 а останалите предмети 5,90-6,00 ........... или масата щяха да имат 5,50 по другите предмети, а математиката щяха да имат 4,50-5,00. И в двата случая щяхте да сте прецакани.

Всеки сам избира с какво да кандидатства и нямате право да вините университета или когото и да било другиго за оценките.

избрал съм математика, защото искам да уча математика и съм добър в нея. Според тебе нормално ли е да можеш да влезеш ФСК с изпит по география бг или история. Никъде другаде няма подобна глупост. Не случайно като влизаш да учиш в музикално училище искат да можеш да пееш или свириш, а не да бъдеш добър историк! Като влизам в спортното не искат да зная къде се намира връх Мон блан и колко е висок, а искат да покрия нормативите по физкутура... единствено правото е направено както трябва ... история, бг и това . Все едно да вляза в МЕИ програмиране с изпит по музика :lol:

Еееее тука да :thumbsup: Тук си прав абсолютно - дори тук не е фрапантно, щото във ВИНС можеш да учиш финанси с оценката от матурата, която може да ти е по биология или химия примерно. Аз ти обяснявам за самите изпити за критериите как трябва да са - иначе и това го има. И аз съм учил в ТГ и не ми е кеф като съм го учил 5 години накрая някой от механотехникум да ме измести, дето няма понятие какво е икономика, ама.......... няма - такава е системата и това е - все пак всички трябва да имат шанс. Нали се сещаш, че в направление "икономика и бизнес" си приема почти с тройка (момчета) при тези условия и при тези високи оценки на география а представи си ако ги махнат и тях - никога не могат да си запълнят местата.

еми това имах в предвид, за критериите нищо не съм казал : )

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 7:56 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Леле хора сега за себе си изведох справка от миналата година по брои кандидати
1. яви ли са се миналата година 2122 моми4ета по математика/нямам данни колко са анулирани и с 2/
2 от тази година кандидатките с математика сме 1374-330= 1044 !! има и спад на моми4ета явили се и по география с около 200 по малко
иееееес @!@@@@ :rock: :rock: и са дигнали местата с някакви броики ,пък и нали се говори поради много малкото кандидатстващи тази година и баловете ще се смъкнат..
меле ! :laugh:
дано дано дано стане :rolleyes: :|

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 11:08 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Макроикономика
Курс: Завършил ОКС "Бакалавър"
Murdoc написа:
Единственото, което не ми харесва в унсс, е че някой който и грам представа си няма от математика, може да отиде на един тъп изпит по география, или защото не го приели право да измести някой "по-вещ" в класирането. После няколко години ще си блъска главата с формули, но примерно аз няма да съм успял да вляза ...

Това изказване беше доста не на място. Всеки си решава с какво да кандидатства и много ясно,че това е предмета,който му е най-лесен....Освен това ако икономисти ставаха само хора, на които им върви математиката,знаеш ли колко икономисти щяха да излизат на година от университетите в България? Е..помисли малко и си отговори.

C12H17N2O4P

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2009 7:42 am 
"Доктор"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Финанси със специализация „Публични финанси”
catchmeifyoucan написа:
Murdoc написа:

Това изказване беше доста не на място. Всеки си решава с какво да кандидатства и много ясно,че това е предмета,който му е най-лесен....Освен това ако икономисти ставаха само хора, на които им върви математиката,знаеш ли колко икономисти щяха да излизат на година от университетите в България? Е..помисли малко и си отговори.

прочети какво написах и след това ... и в момента май гониш своите интереси тъй като май ти бешше човека явил се н 6-7 изпита, което само по себе си говори, че хич те няма по нищо :doh2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2009 8:15 am 
Специалист по всичко
Аватар

Ти ли си този,който ще каже мен по какво ме има и по какво не? :laugh: Това,че съм се явила на толкова изпити,си е лично мой проблем и причината не е тази,която изтъкна.Просто се опитах да защитя адски многото хора,които не канидатстват с математика и ти почти обиди с горния си пост.Няма значение де,не съм тука за да се заяждам с никого...всеки си има мнение и си го отстоява.На тези,които не им изнася УНСС изхода винаги е отворен.... :thumbsup:

C12H17N2O4P

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2009 8:20 am 
"Доктор"
Аватар

catchmeifyoucan написа:
Ти ли си този,който ще каже мен по какво ме има и по какво не? :laugh: Това,че съм се явила на толкова изпити,си е лично мой проблем и причината не е тази,която изтъкна.Просто се опитах да защитя адски многото хора,които не канидатстват с математика и ти почти обиди с горния си пост.Няма значение де,не съм тука за да се заяждам с никого...всеки си има мнение и си го отстоява.На тези,които не им изнася УНСС изхода винаги е отворен.... :thumbsup:

ама всеки да кандидаства с каквото си иска, аз не ги спирам. Ама как може да ми кандидастваф ФСК с история, бг или география. Не обиждам хората, а просто казвам нещо, което мисля, че всички са забелязали, но явно някои все още не са го усмислили :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2009 8:29 am 
Специалист по всичко
Аватар

И да сме го осмислили и забелязали и квото щеш е все 1,щото не ние определяме начина.
След като УНСС са решили да се влиза ФСК с БЕЛ,значи ще е така,независимо дали на теб и на мен ни харесва.
П.П.:Спокойно така и така след 1-вата или 2-рата година тези,които не се справят с "формулите" са вън. :thumbsup:

C12H17N2O4P

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2009 8:41 am 
Студент-Бакалавър

Murdoc написа:
...
ама всеки да кандидаства с каквото си иска, аз не ги спирам. Ама как може да ми кандидастваф ФСК с история, бг или география. Не обиждам хората, а просто казвам нещо, което мисля, че всички са забелязали, но явно някои все още не са го усмислили :wink:

Не всичко във ФСК е математика !
По принцип от както съществува УНСС в него се влиза с тези изпити.

БЕЛ - защото голяма част от вас след това ще станат и ръководители и ще водят официална кореспонденция и делови разговори (за огромно разочарование на някои в България все още българския език е официален);
Математика - защото в икономиката има математика, но не е само тя.
География, Икономика и История - защото трябва да си наясно с историческото развитие, икономиката и регионалното развитие на страната, за да се ориентираш в обстановката.

Във всеки изпит има и математика, така че хората имат възможност да оценят и тези способности на кандидатите. Обърнете внимание обаче, че във въпросите от тестовете (и по литература и по география) като, че ли повече се залага на логиката и начина на разсъждение за да отговориш правилно.

Освен това не забравяйте, че КСК е само първата крачка, истинската цедка ще бъде в първи и втори курс, където всичко вече си идва на мястото. А пък като допълнение към това след бакалавърството идва магистратурата където уверявам ви не е песен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2009 8:43 am 
"Доктор"
Аватар

catchmeifyoucan написа:
И да сме го осмислили и забелязали и квото щеш е все 1,щото не ние определяме начина.
След като УНСС са решили да се влиза ФСК с БЕЛ,значи ще е така,независимо дали на теб и на мен ни харесва.
П.П.:Спокойно така и така след 1-вата или 2-рата година тези,които не се справят с "формулите" са вън. :thumbsup:

Ти май мн на сериозно приемаш нещата .. Мислиш, че се опитвам да променя системата ли ? Тук сме се събрали всички за да КОМЕНТИРАМЕ, включително и за нещата които ни харесват, и не ни харесват. Явно ти си единствената/единственият който смята, че не е пълен абсурд влизането в някои направления с предмет, който е коренно различен от същността на професията

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2009 8:45 am 
"Доктор"
Аватар

tnp написа:
Murdoc написа:
...

Не всичко във ФСК е математика !
По принцип от както съществува УНСС в него се влиза с тези изпити.

БЕЛ - защото голяма част от вас след това ще станат и ръководители и ще водят официална кореспонденция и делови разговори (за огромно разочарование на някои в България все още българския език е официален);
Математика - защото в икономиката има математика, но не е само тя.
География, Икономика и История - защото трябва да си наясно с историческото развитие, икономиката и регионалното развитие на страната, за да се ориентираш в обстановката.

Във всеки изпит има и математика, така че хората имат възможност да оценят и тези способности на кандидатите. Обърнете внимание обаче, че във въпросите от тестовете (и по литература и по география) като, че ли повече се залага на логиката и начина на разсъждение за да отговориш правилно.

Освен това не забравяйте, че КСК е само първата крачка, истинската цедка ще бъде в първи и втори курс, където всичко вече си идва на мястото. А пък като допълнение към това след бакалавърството идва магистратурата където уверявам ви не е песен.

и ти си прав/права но не може да не се съгласиш че в основата на финанси е математиката

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 358 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа