Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 358 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: 11.07.2009 - Редовен ЕПИ - Математика
МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2009 8:50 am 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Макроикономика
Курс: Завършил ОКС "Бакалавър"
Олелеееее :doh2: ... мисля,че си прав,нищо,че кандидатствам с География.Просто казвам,че не ти ще казваш кой изпит е "тъп". Както и да е колкото и да обичам да споря... тука вече ми отъпя. Айде със здраве.

C12H17N2O4P

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2009 8:52 am 
Студент-Бакалавър

Murdoc написа:
и ти си прав/права но не може да не се съгласиш че в основата на финанси е математиката

Точно това съм завършил - финанси и кредит (по мое време такава беше специалността) и те уверявам, че дори и в практиката в основата на финансите не е само математиката. Иначе за Бога 5 години щяхме да учим само математика и нищо друго или пък например математиците от СУ щяха да стават направо финансисти.

В основата на финансите има математика - не отричам. И затова тя в УНСС (с изключение на правото) е залегнала стабилно. Но в основата на финансите има и народопсихология, пазарно поведение, история и т.н. да не ги изреждам всичките, които си имат голямо значение при управлението на парите.

Апропо за дискусията и аз преди години влезнах точно с география. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2009 8:54 am 
"Доктор"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Финанси със специализация „Публични финанси”
Курс: Магистър 1-ва година
tnp написа:
Murdoc написа:
и ти си прав/права но не може да не се съгласиш че в основата на финанси е математиката

Точно това съм завършил - финанси и кредит (по мое време такава беше специалността) и те уверявам, че дори и в практиката в основата на финансите не е само математиката. Иначе за Бога 5 години щяхме да учим само математика и нищо друго или пък например математиците от СУ щяха да стават направо финансисти.

В основата на финансите има математика - не отричам. И затова тя в УНСС (с изключение на правото) е залегнала стабилно. Но в основата на финансите има и народопсихология, пазарно поведение, история и т.н. да не ги изреждам всичките, които си имат голямо значение при управлението на парите.

Апропо за дискусията и аз преди години влезнах точно с география. :lol:

ок, сгреших :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2009 8:58 am 
Студент-Бакалавър

Murdoc написа:
...

ок, сгреших :)

Е не си грешил спокойно. Просто водим дискусия.
Бе знаеш ли какво. Важното е, че си вече студент. Пък като станем и колеги тогава колко има още да спорим не е истина. В България колкото икономисти има толкова и мнения.

Успехи !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 12:08 am 
Кандидат-студент

здравейте на всички ;) Вече не издържам :D искам да излезнат класиранията,защото вече се побърквам :( на първо сигурно няма да мога да вляза,а на второ силно се надявам да мога :( Балът ми е 26,50 . Как мислите вие дали ще мога ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 2:21 am 
"Главен асистент"
Аватар

NadetoO__ написа:
здравейте на всички ;) Вече не издържам :D искам да излезнат класиранията,защото вече се побърквам :( на първо сигурно няма да мога да вляза,а на второ силно се надявам да мога :( Балът ми е 26,50 . Как мислите вие дали ще мога ?

eми да, но според мен чак на второ или трето класиране :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2009 11:51 am 
Кандидат-студент
Аватар

така е .. нормално да не се изучава само математика обаче географии и тем подобни са предмети които всеки би могъл да научи с повече усилия докато математика е нещо което или го можеш или не затова за мен е странно човек който не е мн в час с математиката да кандидатства с география или история или бг икономическа специалност ... след това как ще се оправи в университета ... просто мое мнение ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 03, 2009 7:13 am 
"Асистент"

Имайки самочувствието, че разбирах математика, подобно на вас, сега съм на ликвидация по История. Защото колкото и да сте добри по Математика и всички останали предмети, още в първи курс имате 2 истории (говоря за направление "Икономика и бизнес" + поднаправление ФСК). Да не говорим, че на втората история вземаха по 0.25 стотни на правописна грешка.
Във втори курс пък имаш избирателен Геоикономика. Ето защо може да се кандидатства с толкова предмети и защо математиката е равносилна на историята, както на кандидатстудентския изпит, така и по време на следването. ( Колкото и да не ми се иска да бъде така).

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 358 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа