Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 319 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Балове
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 8:36 pm 
Специалист по всичко
Аватар

angelov написа:
sasheto написа:
angelov написа:
Колкото до това,че сте смятали,че няма да ви приемат,аз не виждам проблем да сте го писали на първо място,дори и да не са ви приели в него. Затова в списъка с желания се изписват повече от 1 направление/поднаправление. Ако бяхте го направили дори и на 1во класиране да не попаднете във ФСК,то щяхте да имате възможността в следващите класирания да се борите за въпросното поднаправление,като едновремено с това мястото в Икономиката щеше да ви е гарантирано докрай

Проблемът идва от там, че повечето хора имат акъл да научат 3 тома учебници за ЕПИ, да изкарат 5,99 .......а нямат малко акъл да си подредят желания. Съжалявам, че обиждам някого, но не може да кандидатстваш в УНСС, и да не проучиш предварително какво трябва да правиш. И което е най-важното - замислете се върху думата "желание". Дано догодина малките четат това, че за таз година вече е късно. Те затова се казват "желания" - какво желаеш да учиш, а не какво си мислиш, че ще те приемат или какво би трябвало, или колко ти е голям шанса или .......... т.н. Какво "желаеш" да учиш - това значи.

Проблемът идва от там,че голяма част от кандидат-студентите искат да им се напише всичко дума по дума,а не седнат да прочетат,как стоят нещата с приема. Но това е характерно,както за сегашните кандидат-студентите,така и за тези предишната година. Предполагам си съгласен с това "sasheto" . :wink:

То човешката простотия и мързел е общочовешки проблем, който е почнал отдавна и скоро (да не кажа никога) няма да се заличи. Така че съм напълно съгласен с тебе. Това което забелязвам обаче е, че със всяка изминала година процентът на глупавите и незаинтересованите (най-вече) се увеличава.Преди 5-10 години, когато интернет-а и форумите не бяха масови как всички хора са кандидатствали и са знаели всичко. И то проблемът е, че повечето или питат за пълни глупости или не питат за много важни неща.

Ноооо това е много житейска тема, която няма смисъл да обсъждаме тука. Айде продължаваме с баловете. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 8:46 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Човек да не попита нещо ](*,)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 8:58 pm 
Администратор
Аватар

miss_kaprizz написа:

Забележката ми не е насочена конкретно към вас,а към всички кандидат-студенти като цяло. Ако подхвана да трия мнения в раздела "КАНДИДАТ-СТУДЕНТИ" съгласно правилата на форума,то едва ли ще останат повече от 300-400 мнения. Това е така,тъй като голяма част от мненията на потребителите не са насочени нито към помощ на останалите,нито към опит да разберат нещо. Откакто започнаха редовните изпити в УНСС,темите за изпитите,които правя се пълнят с чатърски глупости и с въпроси от типа "а ще ми стигне ли този бал", "а дали минималните балове ще паднат спрямо тези от миналата година". Разберете ,никой не е пророк и това,че някои ще ви успокои или ще ви обезкуражи,не е гаранция,че ще е прав и че точно така ще стане.
ПЪРВО КЛАСИРАНЕ ИЗЛИЗА ПО ГРАФИК НА 1 АВГУСТ И ВСЕКИ КОМЕНТАР,НАПРАВЕН ПРЕДИ ОФИЦИАЛНОТО МУ ОБЯВЯВАНЕ Е ПРОГНОЗА,НАЛУЧКВАНЕ,ДОГАТВАНЕ ИЛИ ОПИТ ДА БЪДЕ ОБЪРКАН КАНДИДАТ-СТУДЕНТА

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 9:22 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

angelov написа:
miss_kaprizz написа:

Забележката ми не е насочена конкретно към вас,а към всички кандидат-студенти като цяло. Ако подхвана да трия мнения в раздела "КАНДИДАТ-СТУДЕНТИ" съгласно правилата на форума,то едва ли ще останат повече от 300-400 мнения. Това е така,тъй като голяма част от мненията на потребителите не са насочени нито към помощ на останалите,нито към опит да разберат нещо. Откакто започнаха редовните изпити в УНСС,темите за изпитите,които правя се пълнят с чатърски глупости и с въпроси от типа "а ще ми стигне ли този бал", "а дали минималните балове ще паднат спрямо тези от миналата година". Разберете ,никой не е пророк и това,че някои ще ви успокои или ще ви обезкуражи,не е гаранция,че ще е прав и че точно така ще стане.
ПЪРВО КЛАСИРАНЕ ИЗЛИЗА ПО ГРАФИК НА 1 АВГУСТ И ВСЕКИ КОМЕНТАР,НАПРАВЕН ПРЕДИ ОФИЦИАЛНОТО МУ ОБЯВЯВАНЕ Е ПРОГНОЗА,НАЛУЧКВАНЕ,ДОГАТВАНЕ ИЛИ ОПИТ ДА БЪДЕ ОБЪРКАН КАНДИДАТ-СТУДЕНТА

аз просто попитах,нали този форум за това е направен :) ,a относно това,че всеки пита дали бала му ще стигнее защото се притесняват дали ще ги приемат и искат дa чуят едно "да" въпреки че никой не е пророк и неможе да каже със сигурност

Последна промяна miss_kaprizz на Пон Юли 20, 2009 9:56 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 9:46 pm 
"Академик"
Аватар

ДА.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 11:40 pm 
Магистър
Аватар

angelov написа:
miss_kaprizz написа:

Вече започнахме да ставаме много досадни наистина с това постоянно наше мрънкане за баловете,защото наистина никой не може да ти каже със сигурност дали този бал ще ти стигне или не освен ако балът ти не е 30 от 30 или 36 от 36...
Ясно е ,че всеки има някаква надежда,но като че ли е по-добре да се надяваш на по-малко и да получиш повече от живота,отколкото обратното :)
Пожелавам на всички на 1 Август да са приятно изненадани :) :thumbsup:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 21, 2009 3:37 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Искам да попитам като сума от какво точно се образува балът. Интересува ме конкретно за направление икономика (не с чужд език), не ми давайте линк към сайта понеже там малко ми се вижда двусмислена информацията и искам да бъда сигурен. Ето как разбрах аз кажете дали съм прав:

Оценката от изпита умножена по 4 + Оценката по БГ (от дипломата(която е сумирана от всички години)) + Оценката по МАТЕМАТИКА (отново от дипломата(сумирана от всички години)).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 21, 2009 3:45 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

cnek написа:
Искам да попитам като сума от какво точно се образува балът. Интересува ме конкретно за направление икономика (не с чужд език), не ми давайте линк към сайта понеже там малко ми се вижда двусмислена информацията и искам да бъда сигурен. Ето как разбрах аз кажете дали съм прав:

Оценката от изпита умножена по 4 + Оценката по БГ (от дипломата(която е сумирана от всички години)) + Оценката по МАТЕМАТИКА (отново от дипломата(сумирана от всички години)).

Не съвсем: ЕПИ х 4 + оценката от дипломата :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 11, 2009 12:12 pm 
Кандидат-студент
Аватар

cnek написа:

Балът ти се формира ето по този начин :arrow: 4 пъти оценката от изпита + средния успех от дипломата.Докато оценката по БГ(матура) и оценката по МАТ(сумирана от всички години) ти формират само така нареченият "минимален входящ бал"(трябва да имаш поне 4ки) и не участват директно във формирането на бала ти.

Група: 1126

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 319 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа