Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1340 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 130, 131, 132, 133, 134  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Кандидатстване за общежития
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2009 11:05 am 
Кандидат-студент

След като стана ясно, че общежитията на УНСС не стигат и има 1800 студенти, които са останали извън класацията и нямат право да ползват общежитие, от просветното министерство се погрижиха и намериха още 500 места за приетите през 2009г. първокурсници. 400 от местата са за студентите на УНСС и се намират в блок 19, който е на дружеството "Студентски столове и общежития”, а останалите 100 са за други университети.

Министърът на образованието Йорданка Фандъкова обяви, че ще обсъди проблема със Съвета на ректорите, като се надява да намери възможност да бъдат преразпределени легла там, където е необходимо.

Известно е, че най-много места в общежитията не достигат на УНСС и на СУ "Св. Кл. Охридски". Компютърната система, която съдържа данните за заетите и незаети места в общежитията на всички университети още не работи, затова и до момента не се знае колко още свободни легла има.

Ами сега :wonder:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2009 11:35 am 
Студент-Бакалавър

на второ класиране ще вкарат доста хора, има толкова много първокурсници,които са се отказали,поради лошото състояние на стаите. Успех ; )

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2009 12:33 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Gecata_ написа:
След като стана ясно, че общежитията на УНСС не стигат и има 1800 студенти, които са останали извън класацията и нямат право да ползват общежитие, от просветното министерство се погрижиха и намериха още 500 места за приетите през 2009г. първокурсници. 400 от местата са за студентите на УНСС и се намират в блок 19, който е на дружеството "Студентски столове и общежития”, а останалите 100 са за други университети.

Министърът на образованието Йорданка Фандъкова обяви, че ще обсъди проблема със Съвета на ректорите, като се надява да намери възможност да бъдат преразпределени легла там, където е необходимо.

Известно е, че най-много места в общежитията не достигат на УНСС и на СУ "Св. Кл. Охридски". Компютърната система, която съдържа данните за заетите и незаети места в общежитията на всички университети още не работи, затова и до момента не се знае колко още свободни легла има.

Ами сега :wonder:

Сега нищо - всяка година има настанени хора в 19 блок много и всяка година се обсъждат проблемите с общежитията между ректорите и никога не се променят нещата. Най-много да отпуснат някой вход с 300 места, което на фона на хилядите ненастанени е капка в морето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2009 1:02 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

stefankrustev написа:
на второ класиране ще вкарат доста хора, има толкова много първокурсници,които са се отказали,поради лошото състояние на стаите. Успех ; )

Не са чак толкова много, а и за 30 лв.на месец се търпи мизерията.Аз си видях стаята в 26 блок - ужасна е, но ако е топло зимата и има топла вода,ще се изтърпи.Лошото е, че колкото и да чистиш,по-мръсно става :mrgreen: ,а единият прозорец няма стъкло.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2009 6:44 pm 
Студент-Бакалавър

аз съм в същата ситуация,кво като е топло,аз не мога да изтърпя,или със съквартирантите ще правим ремомнт или ще мисля как да се спасявам :X

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 12, 2009 10:06 am 
Кандидат-студент

Някой може ли да ми каже дали ако след 1во класиране не си приет на общежитие трябва да се подава някакжа молба за 2ро.. или автоматично си участваш ???

Поток 205 // Група 2029

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 12, 2009 11:25 am 
"Професор"

като си си го подал документите при записването или в срока до 25 август автоматично участваш във второ класиране. А на мен ми пише "Няма данни или егн: 9001****** не е класиран!" - това какво ще рече, защото пък на някои хора им изписва "Блок - null , стая - null" ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 12, 2009 11:53 am 
"Академик"
Аватар

ще рече , че не си настанен , ко може да рече ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 13, 2009 1:42 am 
Кандидат-студент
Аватар

Ае да попитам кога тряя да излезе това 2-ро класиране за общежитията .. и мога ли да си подам отново документи за класиране .. само че по социална линия ( при положение че брат ми е студент) или въобще има ли такава мания "социална линия" и ако има колко е минималния доход на член от семейството .. 10х предварително:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 13, 2009 7:09 pm 
Студент-Бакалавър

30 септември. Има такава мания, дано да е по-лесно на второ класиране щом си с брат. Молбите се подават в КСБВУ в бл. 23. Не знам дали за второ класиране важи желанието с брат обаче :) Иначе за дохода много хора се опитвахме да разберем, но май почти никой не успя 8) Ако ще избираш между доход и стандартния начин - заложи на стандартната молба, личен съвет :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1340 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 130, 131, 132, 133, 134  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа