Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 153 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Прием в УНСС като резерви към окончателното класиране
МнениеПубликувано на: Сря Авг 19, 2009 2:17 pm 
Site Admin
Аватар

Утвърждавам:
Ректор:
ПРОФ. Д-Р Б. БОРИСОВ

УСЛОВИЯ ЗА ПРИЕМ НА КАНДИДАТ-СТУДЕНТИ В УНСС КАТО РЕЗЕРВИ КЪМ ОКОНЧАТЕЛНОТО КЛАСИРАНЕ ЗА БАКАЛАВРИ ЗА УЧЕБНАТА 2009/2010 Г.

1. Към окончателното класиране на кандидат-студентите в УНСС за учебната 2009-2010 г. се обявява списък с резерви /І-ви списък/, поотделно за категория мъже и жени, по низходящ ред на бала и по реда на посочените от кандидат-студента професионални направления/поднаправления в състезателната карта. Списъкът с резервите още не е основание за записване като студент, а само основание за участие в класирането на резервите.

2. Кандидат-студентите от списъка с резервите е необходимо да потвърдят желанието си да участват като резерви в последващото класиране.
2.1. Класираните за прием кандидат-студенти от ІІІ-то окончателно класиране, могат също да се откажат от записване за студент и да се потвърдят като резерви. Отказът да се запишат за студенти и потвърждаването им за резерви е риск, който те поемат сами да не бъдат приети като резерви за студенти.
2.2. Студентите, които до ІІІ-то окончателно класиране са със статут на „потвърдили”, също могат да продължат статута си като „потвърдили” резерви, но губят правото да се запишат като студенти, класирани в ІІІ-то класиране, и рискът да не бъдат приети като резерви за студенти е за тяхна сметка.

3. Потвърждаването на статута като резерви по т.2 се извършва с представяне на диплома-оригинал и декларация по образец в срок от 20 август до 25 август 2009 г. включително (без неделя – 23 август 2009 г.) в Центъра за прием на документи на УНСС.

4. Кандидат-студентите от списъка с резервите, непотвърдили в определените срокове желанието си да участват в класирането на резервите, губят правото си да бъдат приети като студенти.

5. На 26 август 2009 г. се обявява ІІ-ри актуализиран списък, в който са класирани само резервите, които са потвърдили желанието си съобразно т.2, да се запишат на останалите незаети места в професионалното направление/поднаправление, в което са класирани като резерви. Потвърдилите кандидати в актуализирания списък се класират по низходящ бал и съобразено с подреждането на професионалните направления/поднаправления от тях.

6. Записване за студент на потвърдилите желанието си кандидат-студенти като резерви се извършва по реда на класирането им по низходящ бал, при условие, че след приключване на записването на студентите от ІІІ-то класиране до 25 август 2009 г. останат незаети места в съответното професионално направление/поднаправление. Класирането на резервите в актуализирания списък от потвърдили желанието си кандидат-студенти е само възможност те да бъдат записани като студенти, а не ангажимент на университета.

7. Приемът по актуализирания списък с потвърдили резерви към окончателното класиране е само в рамките на утвърдените от Министерския съвет бройки за прием по професионални направления на бакалаври и разпределени от УНСС по поднаправления.. Записването на потвърдилите резерви се преустановява с попълването на последната незаета бройка и се прекратява, независимо, че може да има още потвърдили и класирани като резерви кандидат-студенти.

8. Останали свободни бройки в списъка с резерви по т. 1 от категорията мъже могат да се попълват в актуализирания списък с кандидати от категория жени, и обратно.

9. Записването на потвърдилите статута си като резерви кандидат-студенти от актуализирания списък се осъществява по професионални направления/поднаправления, в които са класирани, в срок от 27, 28 и 31 август 2009 г. включително.

10. Ректорът на УНСС решава окончателно всички въпроси, свързани с приемането на резервите към окончателното класиране за бакалаври за учебната 2009/2010 г.

Настоящите условия за прием са утвърдени от Ректора на УНСС, в изпълнение на чл. 64, ал. 4 и & 4 от допълнителните разпоредби на Правилника за приемане на студенти в образователно-квалификационната степен “бакалавър” в УНСС през учебната 2009/2010 г.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Прием в УНСС като резерви към окончателното класиране
МнениеПубликувано на: Пет Авг 21, 2009 5:57 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Имам въпрос. Приятелката ми не е приета при трето класирани и е потвърдила в Благоевград (още не се е записала). Иска да се запише като резерва в УНСС, но дипломата и е в Благоевград. Има копие заверено при нотариус и ще може ли да остави него, защото ако си вземе дипломата от там и не бъде приета в УНСС.....става много лошо :help: :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 21, 2009 7:05 pm 
"Асистент"

26 онлайн на отделната страница за всеки сигурно ще излезе окончателното класиране :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 21, 2009 8:57 pm 
Кандидат-студент

Ще има ли второ класиране на тея резерви и кога евентуално се чака :oops:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 21, 2009 9:27 pm 
"Доцент"

Специалност/Направление: Специалност Бизнес администрация
Какво второ класиране на резерви? Един приятел е видял списъка, над 500 резерви. Дали и 100 ще вземат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 22, 2009 5:13 pm 
Кандидат-студент

Даже 100 ми се виждат прекалеееееееееено много

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 23, 2009 9:30 am 
Кандидат-студент

и аз съм в същото положение,като приятелката на Nimex :tears:
незнам какво да правя,от 2 дни се опитвам да се свържа с тези в Благоевград,за да разбера дали мога да си взема дипломата за 2 дни от там,без да се отписвам,защото една приятелка ми каза,че ставало,ама аз исках да си ги попитам иначе не ми се рискува да си остана вкъщи:(
А и вие сте прави,че малко хора ще приемат,но все пак аз не вярвам и всички тези 500 човека да си вземат дипломите от другите ВУЗ-ове в които са приети,защото на дали на всички тях дипломите са им вкъщи,със сигурност не са много тези резерви в УНСС,които никаде не са били приети и чакат да станат резерви

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 23, 2009 9:56 am 
"Академик"
Аватар

не знам какво да ти кажа...честно казано не мисля,че в унсс ще се освободят места...
просто трябваше в 12 клас повече да си седиш на дупарката и да учиш,за да не изпадаш в такова положение....както и да е , ако не стане , пробваш догодина :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 23, 2009 10:28 am 
Магистър

nelitooooo написа:
не знам какво да ти кажа...честно казано не мисля,че в унсс ще се освободят места...
просто трябваше в 12 клас повече да си седиш на дупарката и да учиш,за да не изпадаш в такова положение....както и да е , ако не стане , пробваш догодина :)

За мене пък влизането ми в УНСС нямаше нищо общо с ученето седнах точно 2 седмици преди изпита...просто трябва да познаваш формата и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 23, 2009 10:36 am 
"Академик"
Аватар

е както виждаш не говоря за теб ..

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 153 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа