Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: А сега за тези,които не се класираха за общежитие - Квартири
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 2:20 pm 
"Доктор"
Аватар

Еми ако стане така, откакто ме уредят вече, ще е добре...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 2:58 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

hai4e 4ao kolegi akoima ne6to novo pi6ete.az stavam za sega.be6e mi priqtno :thumbsup:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 5:20 pm 
Кандидат-студент

а някой може ли да ми каже от къде мога да го взема това разменно писмо?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 5:23 pm 
Специалист по всичко
Аватар

ОТ 23А

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 5:28 pm 
Кандидат-студент

поне пейки в софия колкото искаш. Слагаме по едно одеало в куфара и проблема е решен ... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 5:47 pm 
Кандидат-студент
Аватар

sasheto , точно за това писмо дето говориш искам да те попитам нещо ! чух , че веднъж вземеш ли го , после ( 2-ра година , 3-та , 5-та ) дори и да си изкараш оценките за общежитие , не можеш да се върнеш в общежитие на УНСС . Има ли такова нещо ? Или съм с грешна информация ! А съм говорил и с хора , които живеят в други блокове на други ВУЗ-ове , те казват , че по време на сесиите ( които ще са по различно време от тези на ВУЗ-а в чиито блок живееш ) е много неприятно да се учи , защото има постоянно купони навсякъде, а ако си в блок на УНСС когато е сесия е тихо ( колко тихо може да бъде все пак :D ) , но пак по - добре . И за това съм чувал , че не е чак толкова удобно .

"Един купон е наистина добър,ако една седмица след него участниците все още ги е срам да се погледнат!"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 6:41 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Не е вярно това - губиш си правата, ама само за текущата година. Вземеш ли го веднъж - губиш за цялата година, затова е добре първо да имаш гарантирано място в друг ВУЗ, караш си 1 година и догодина ако си изкараш успех - пак си кандидатстваш в УНСС.

А иначе за ученето.........да има разминаване в Сесиите, обаче те другите общежития са на ТУ, СУ, НСА, Пощенски, МУ и Художествената академия.

ТУ и СУ няма да намериш (освен с познати, връзки и т.н.) защото там положението е като в УНСС горе долу. НСА - там малко трудно ще се разправяш (особено ако са с борба там или с нещо подобно :evil2: ) ама те при тях са и смесени блоковете, т.е. можеш да вземеш разменно за НСА, пък да се окажеш в стая с някой от УНСС и СУ (примерно), така че.....няма проблем. А в МУ, ХА и в пощенския са кротички. Особено в МУ за тях няма сесия и не-сесия. Там по цяла година е учене и купони няма.

А и ако са разбрани хора - ще чукнеш, ще кажеш: така и така имам изпит и ще те разберат.

Но мисля, че като цяло няма да имаш проблеми. То преди сесиите има и ваканция (мини почивка преди втората и зимна ваканция преди първата). Така че може би ще си учиш у вас си (ако се прибираш към родното място). Така че за това не се притеснявай. :thumbsup:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 7:48 pm 
Кандидат-студент
Аватар

е на това викам аз отговор :thumbsup: ! доста ми се поизясни по тая тема . само едно ми остана неясно ! първо намираш свободно място и после отиваш за писмото , или си го взимаш и си ходиш в който университет си искаш ( в смисъл не го взимаш и в него да пише само за еди кой си ВУЗ ). и остана и още нещо - кога се взима това писмо ! би било да е редно да се случва през цялата година това , да можеш да го вземеш , или до края на срока за записване ?

"Един купон е наистина добър,ако една седмица след него участниците все още ги е срам да се погледнат!"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 7:55 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Вземаш го когато искаш - аз миналата година си взех януари, защото до тогава още нямаше къде да живея и спах по познати и по хотели, само че.................ми дадоха някъв блок на МУ в някакъв квартал, дето не го бях чувал даже :wonder: ....и се отказах.......

Та по принцип се взема през цялата година. По принцип първо се урежда мястото, за да не стане така да си вземеш писмо, пък да нямаш къде да го ползваш. Не че не може, ама......в 23А като отидеш и ти казват - "ти си намери място, пък ние ще ти дадем" ......... после отиваш да търсиш място - навсякъде ти казват или "няма няма" или "чакай първо нашите студенти да наредим и тогава". И все пак ако успееш да се уредиш с място възможно е пак да те прехвърлят 2-3 пъти тип: "първо вземи мястото" ............после: "ама не не, ние ще ти дадем място, ама срещу писмо" ..............и после "ама не не - виж - трябва да ти дадат бележка от другия ВУЗ и тогава ще ти дадем писмо"..........................приказка без край..

Та така - може да ти се наложи да обиколиш 2-3 пъти Студентски и да попилееш малко нерви, ама.........това е живота.

По принцип те съветвам да се ослушваш за места - да ходиш, да питаш от време на време - сега е малко рано, защото другите ги настаняват на 01.10 и ще ти кажат: Ааа ние да оправим нашите студенти пък после вас. И така - като ги настанят там - ходи, питай, моли се и като си уредиш място, отиваш в 23А и вземаш писмото.

Успех от мен. :partyman:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 8:10 pm 
Кандидат-студент
Аватар

ако някой има предложение за квартира да свирка :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа