Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 404 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Приемният тест в УНСС - 80 въпроса за 3 часа
МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2006 1:24 am 
Site Admin
Аватар

80 въпроса за 3 часа на приемния тест в УНСС

С тест от 80 въпроса ще трябва да се справят бъдещите първокурсници в Университета за национално и световно стопанство през новата кандидатстудентска кампания. Новият изпит ще е в две части и ще е с продължителност от 3 часа. Това заяви пред "Монитор" зам.-ректорът по учебната дейност на висшето училище доц. Маргарита Атанасова. Тестът ще замени досегашното писане на теми по отделните предмети. Избрахме този модел на изпитване, защото той е по-обективен, обясни зам.-ректорът Атанасова.

Двата компонента на теста ще съдържат по 40 въпроса. Те ще са с по 4 възможни отговора, като само един от тях ще е верен. Първата част от изпита ще е задължителна за всички кандидат-студенти. Тя ще съдържа задачи, които проверяват езиковата култура и логическото мислене на кандидатите, както и елементарните им знания по математика, обясни доц. Атанасова.

Вторите 40 въпроса от теста ще са по един от 5-те допълнителни модула - география, математика, български език и литература, история и икономика. Кандидат-студентите сами ще избират предмета, на който искат да бъдат изпитани. Всички въпроси от тази част на теста са от материала, който се изучава в гимназията. Младежите, които са учили системно в училище, могат да изкарат високи оценки и без да са ходили на частни уроци, категорична бе Атанасова. Тя добави, че дори и сред задачите по български език и литература няма да има такава за писане на текст.

Всеки въпрос ще носи определен брой точки. Оценката ще се образува като се събере резултатът от двата компонента на теста и се приравни към шестобалната система, обясни Атанасова. Тя добави, че все още не е ясно колко точки на каква оценка ще се равняват.

УНСС ще публикува и сборник с примерни въпроси за кандидат-студентите. В него ще има питания от отделните типове, които могат да се паднат на изпита. Всички те ще са с посочени верни отговори, а към част от тях ще има и обяснение. Сборникът ще съдържа и конспект от теми по отделните модули. На изпита може да има задачи върху всяка една от тях, затова кандидатите не трябва да разчитат на случайно добра подготовка само по 2 - 3 въпроса, поясни доц. Атанасова.

Новият кандидатстудентски тест ще бъде изпробван за първи път през април 2007 г. Все още не е ясно дали оценката от него ще важи за класирането. Ще правим теста няколко пъти годишно, за да се избегне юлската истерия и на родители, и на кандидати, каза още доц. Атанасова.

Източник:  в. Монитор
13-10-2006

Последна промяна Georgi на Пет Апр 06, 2007 8:17 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: yeah baby yeah !
МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2006 10:57 am 
Кандидат-студент
Аватар

:supz:   we can do it !!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2006 11:38 am 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Прогнозиране и планиране
уау 80 въпроса..

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2006 12:15 pm 
"Главен асистент"
Аватар

Доста добра информация. Това с един верен, затворената система, както и шестобалното приравнява звучат доста интересно. Лично мен пустата математика ме притеснява, но се надявам след като видя сборника да имам представа и да седна да преговоря по нея, че въпреки, че съм в ПМГ ми е слабост  :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2006 4:32 pm 
"Асистент"
Аватар

Да, и на мен като обем 80 въпроса за 3 часа не са ми много голям проблем, но тая смотана математика ще ме закопае...  :?   :(

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2006 5:06 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Погледнето го от положителната страна, поне ни дадоха малко повече ясното, а след като излезнат и примерните ще е още по-добре! Мен също ме притеснява математиката, но дано да се справим! Успех на всички с подготовката!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2006 6:02 pm 
Магистър
Аватар

и аз естествено МРАЗЯ математиката, но нали казват, 4е е на ниво "обща подготовка",т. е. "нищо сложно" а дано да пуснат някакъв курс през пролетната ваканция за да ни разяснят гениалният им замисъл...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2006 6:03 pm 
Кандидат-студент

в крайна сметка първите 40 въпроса ще са по български език и математика, а вторите 40 по предмета, който си изберем ( примерно география ) правилно ли съм разбрал ? А и е малко кофти, което правят Унсс, защото с тая различна подготовка, която изискват различна от изискванията на другите университети става доста по сложно на кандидат-студентите да се подготвят...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2006 6:07 pm 
Магистър
Аватар

pesh0 написа:
в крайна сметка първите 40 въпроса ще са по български език и математика, а вторите 40 по предмета, който си изберем ( примерно география ) правилно ли съм разбрал ? А и е малко кофти, което правят Унсс, защото с тая различна подготовка, която изискват различна от изискванията на другите университети става доста по сложно на кандидат-студентите да се подготвят...

С това целят да отсеят "най - отдадените" на каузата, а и според мен беше крайно време някой да прекрати това безсмислено зубрене! Чудя се кога и другите университети ще прозрат простичката истина, че зубърът не е човек, а низвергнат книжен плъх  :snakeman:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2006 6:12 pm 
Кандидат-студент

Има истина и в това, което казваш, но все пак.. щеше да е перфектно ако всични университети го направят.. А и тези въпросници ако мислят да ги изкарат март месец... ще е леко кофти...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 404 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа