Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 02, 2007 5:45 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

hormona написа:
Като става дума за огранизация тия опашки дето бяха пред УНСС се получиха от това, че ни дадоха дипломите прекалено късно. УНСС беше отворило врати цял месец, а на мен лично (предполагам и на мн други) ми дадоха дипломата края на Юни.

Не си прав - щом дипломите се раздават края на юни, каква е файдата да е отворен цял месец университета? Процентът на кандидатстващите, които са завършили 12 клас по-рано е доста малък...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 02, 2007 6:55 pm 
Специалист по всичко
Аватар

как може да обвиняванте УНСС ,че на изпитите се е преписвало ? Не мога да ви разбера вас яд ли ви е ,че не сте могли да препишете или ?

И на тема се преписва.. пищовите там са по-добро оръжие,тъй като знаеш ,че това което преписваш е вярно,докато на теста в УНСС ,ако преписваш от този до теб,не е сигурно дали той е прав..
Относно декларацията за 4-то класиране.. Да наистина трябваше да има подобно нещо,тъй като някой от сега приетите в това класиране може вече да са се записали в някой университет

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 02, 2007 7:10 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Ами виж сега,ние не обвиняваме УНСС,просто пишем по темата.Смятам,че същата е изключително полезна(неслучайно е създадена от Site Admina).Лично мен не ме яд,че не съм преписвала.Търпяла съм преписвачи в училището,но си мислех,че на изпита ще е различно.И все пак човек си мисли,че ще попадне в друга среда-с по-интелигентни и амбизиозни хора-и какво се оказва-че ще продължава да се среща с някои"търтеи"от класа или випуска му в големия кошер,наречен университет.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 02, 2007 8:28 pm 
"Доктор"

Съгласна съм с почти всичко, което колегите са написали дотук. Наистина оценките бяха прекалено завишени. Не е нормално едни и същи хора да имат в Су 3, а тук - 5.70 например. Но това не беше фатална грешка защото по-ниски, по-високи - те пак са си еднакви за всички, но все пак е малко странно да имаш десет грешки и да имаш 5.99. Друго... наистина 50 лева са си бая за изпит, каквото и да си говорим. Още нещо... Не е добре тези, които кандидатстват с литература, и тези с математика да имат едно и също време, защото всички знаят,че задачите по математика отнемат доста повече време. Но.. като цяло нямаше много гафове имайки се впредвид, че за първи път се въвежда такъв масов и ефикасен нов вариент на кандидат-студентски изпит. Нивото на въпросите наистина беше отчасти ниско. По-добре по-трудни задачи и повече време - така наистина ще влезнат най-добрите. А въпросите по литература на места бяха много объркващи и многозначи - на принципа верен и по-верен отговор, което е недопустимо! За втората бланка съм с две ръце за!!!  Както и онлайн приема на документи :) Евала наистина за толкова бързо излезналите резултати. Но... доста беше странно това, че по всички изпити има еднакъв процент 5тици , 6тици и т.н. Наистина беше малко шокиращо в началото като не знаеш как по дяволите ти се е образувала оценката  :roll: Със сигурност има още доста неща, които са ми направили впечатление, но толкова засега  :lol:  :lol:  :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 02, 2007 8:45 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Преписването е може би най-големият недостатък.Тези огромни черни кръгове се виждат от километри.Достатъчно е само да се огледаш и съвсем спокойно можеш да видиш листовете на поне 4-5 човека около теб.А квесторите често не забелязват тези моменти на "оглеждане". Трудно е да запълниш 80 кръгчета и да внимаваш да не излезеш от очертанията,защото ще е за твоя сметка  :evil: Лично на мен леко ми трепереше ръката и въпросното запълване ми отне 20 мин.,което е прекалено много време. Друг огромен недостатък е системата за оценяване.В по предните мнения имаше предложения за групи,но тогава ще започнат спорове коя група е била по-лесна,кой бил прецакан и т.н.Варианта не го бива.Отначало и аз мислех,че ще е най-добре да бъде изнесена някаква скала за оценяването и точките.Но това означава,че пак ще трябва да се въведат квотите и затова не е подходящ вариант.Предложението ми е да се запази сегашния принцип-човека с най-много точки има 6.00/единствения начин оценяването по различни предмети да е равностойно/,НО оценките да се пишат през по-големи интервали.Примерно някой с 330т. има 6.00,а този с 300т.да има 5.90.Така няма толкова много хора да имат една и съща оценка,5.94 примерно, и същевременно оценките няма да са толкова съмнително високи. :wink: Моята оценка е доста висока,но грешките ми не са чак толкова малко.Затова съдейки по себе си си правя извода,че някой с 5.50  има прекалено много грешки,за да получи отлична оценка.Човекът всъщност си е за 4  :!:  А и какви са тези съмнителни 14-15%,които разпределят отличните и слабите оценки по равно  :?: Това е просто смешно...Идеята за тестовете е страхотна,но дано догодина системата да бъде подобрена,защото има нужда :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 02, 2007 10:16 pm 
Специалист по всичко

Съгласна съм с всичко казано до тук...искам само да прибавя за бланката за отговори..примерно ще е много добре,ако имаме 3 часа да кажем за самия изпит и някаква примерна бланка,където просто да си сложиш тикче за верния отговор и при изтичане на времето,квесторите да дават оригинална бланка с кръгчета(за която всеки примерно има 15 мин ) и всеки си попълва вече спокойно без да му трепери ръката и да се притеснява,защото когао попълваш по време на изпита ,малко или много всеки се притеснява,че не е  попълнил всичко и няма да има време да предгледа всичко (особено ако е математика,където задачите се разписват и отнема повече време)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 02, 2007 11:27 pm 
Студент-Бакалавър

Смятам, че кандидатстването ми мина без каквито и да е било проблеми.

Записването беше бързо, без да чакам - защо? - защото половината преди мене си бяха забравили повечето документи и им се налагаше да се връщат.

Единственият проблем беше недостатъчно добре изяснен въпроса за втория модул. Кандидатствах само и единствено по специалността "журналистика и масмедии". Попитах квесторите дали трябва да ограждам нещо, каквото и да е по модул две при положение, че той не ми трябва и те изпаднаха в шок, тръгнаха по стаите да търсят някой компетентен.
Съвет: Обучете квесторите. Те трябва да са в помощ на кандидатите, а не допълнително да всяват паника!

На сайта, в справочника и в помагалото за ЕПИ има противоречива информация. Веднъж кандидатът остава с впечатлението, че "Журналистика - писмен и устен" е сборна оценка от двата изпита, втори път кандидатът разбира, че се взимат поотделно.
Съвет: В определянето на бала за специалност журналистика поправете тази грешка.

Смятам, че елипсите за подплътяване на ЕПИ са прекалено големи и позволяват на околните да ти гледат отговорите. Също смятам, че стаята не беше добре проветрена и бързо се напече. Това доведе масово веене с тестовете с надеждата да се получи вятър - съответно всички видяха отговорите на съседа на масата, от другата колона, пред теб, по диагонал, дори зад теб и т.н.
Съвет: Охладете стаите с южно изложение.

Километричните опашки при записването се получават от самите кандидати! Не са виновни операторите! Ако кандидатът е добре осведомен (а той не е!) не би трябвало да се получават недоразумения.
Съвет: Въздъхнете и гледайте масова истерия. По този проблем сте безсилни, освен ако не въведете онлайн прием на документи.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 03, 2007 5:56 pm 
"Доктор"

Поздравления за темата :).. УНСС има какво да научи от кандидат-студентите (вече студенти, де) :)
На мен големия проблем ми беше с преписването .. е не можете да си представите една манекенка как гледаше само в моята бланка.. адски много ме дразнеше и на никой квестор не му направи впечатление, че аз се чудя къде да си дяна книжката и бланката и как госпожицата се беше извъртяла на 90 градуса, за да ми гледа в листовете ... Мисля си, че трябва да се подреждат кандидатите на по-големи разстояния и идеята да се направят кръгчетата за отговорите по-малки не е лоша.. всъщност беше адски гадно това, че няма как да се смени картата за отговори ако объркаш нещо.. просто е глупаво.. тук може да вземете пример от НБУ .. пише се с молив и ако объркаш нещо просто търкаш и готово.. човешко е да сбъркаш :)
Винаги съм се чудила защо ни подреждат по входящи номера.. особено на тест .. една мацка от нашия клас изкара 5.80 точно защото решаваха теста с друга мацка от класа, която е доста навътре в нещата :) ... пак нечестно :)
Големите опашки при записването няма да ги коментирам, защото не се редих аз, а тати :) И той ми каза, че едно момиче пред него е припаднало.. нормално ли е това?
А тестчето като цяло беше доста добро ... които си беше учил си изкара .. друг е въпроса, че който знаеше как и откъде да преписва също изкара ;)
П.П Запазвам си правото да си допълня отговора после, че сега трябва да излизам ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 09, 2007 2:30 pm 
"Главен асистент"

От всичко споменато дотук съм съгласна затова мисля да не се повтарям с другите. Само ще добавя нещо, което липсва и също е толк важно според мен. Огромна разлика в Степента на трудност на различните ЕПИ-та по предмети и по предварит-редовен изпит.. За сравнение ще дам няколко примера. Ще ги разберат само тези които са се явявали на повече от един предмет изпити а също и на 2те предв и редовни изпити. Предв по История в сравнение с редовен по ИСтория. Каква огромна разлика в степента на трудност.. от небето до земята. Който се е явявал знае за какво говоря. Така излиза че УНСС дават мн по-огромен шанс за тези хора на предв, а на редовния.. да духат супата и да си мислят, че имат още един шанс, който реално е изгърмял още при предв. Не е честно. Степента не казвам че трябва да е трудна или лесна, а просто да е еднаква и за редовен и предв. и за напр ИСтория и МАтем(доста труден) в сравнение с БЕЛ и География(по-лесничък). Мисля че се изчерпах ясно по темата и сте ме разбрали и подкрепили.. поне се надявам.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 12, 2007 10:10 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Първо- моите поздравления към УНСС за много добре проведената кампания. Тъй като имах опит и с други университети, мога спокойно да заявя, че беше най- добрата!

Второ- имаше извесни пречки все пак:
- големите опашки за записванията (аз лично живея извън София, което го направи още по- трудно)
- преписването е неизбежно, но според мен тази форма на изпита го намали в сравнения с другите ВУЗ (повярвайте ми иначе се преписва доста лесно с подходящ пищов и добър подбор на място)
- 4-о класиране ... мен лично ме прецака сериозно, защото щях да вляза Право, но нямаше как да учасвам ... съответно сега уча друго и затова съм напълно съгласен с декларациите!
- не съм доволен от отношението на някои секретарки- попитах я как да попълня едно нещо, а т ми заяви да млъкна, ако искам да се запиша ... (доста неприятно)

Това е. Иначе съм доволен. Отново поздравления на УНСС- неслучайно имаха най- много кандидат- студенти  :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа