Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Къде да кандидатствам?
МнениеПубликувано на: Съб Ное 06, 2010 6:05 pm 
Студент-Бакалавър

Добре. Да речем, че нашата класация се разминава коренно с действителността. А може би и класацията на списание Форбс, според която СУ е на 410 място в Европа, а УНСС на 2453, също е пародия. Искам да ви осведомя, че в СУ в специалностите, които се влиза с матура, може и с изпит, който ес много по-голям коефициент и по този начин хората, които кандидатстват само с матура отпадат. :D :D И нали знаете, че човек може най-добре да съди за нещо, като го е видял с очите си. Аз лично съм се явявал на кандидастудентски ''изпити'' в УНСС и знам що за пародия са и съм направил съпоставка с тези в СУ. :wink: :wink: Спорът е безсмислен оттук нататък. Ясно е, че работодателите винаги ще предпочитат кадрите на СУ, защото никой не вярва на масовките, а и мечтата не на всеки е да стане обикновен счетоводител в частна фирма. :D :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 07, 2010 2:12 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Почти всичките ми познати не са счетоводители в частни фирми,а по-скоро са собственици на въпросните фирми ,за които говориш.А тва,което каза за матурата са пълни глупости-коефицентът с изпит е на пример .3,а с матура е .2.5.Така че не говори глупости,защото и аз съм кандидатствала в СУ и съм следяла класиранията и баловете бяха просто смешни.Приеха ме с матура 5,70,а са приемали и хора с 4...за кво си говорим въобще.Стига си писала вече глупости.Така като гледам май нямаш друга работа,щом си седнала да пишеш смешки за нашия университет,и то в нашия форум :doh2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 07, 2010 4:18 pm 
Студент-Бакалавър

Миличка, като на малоумна ли да ти го обясня? :D :D Опитвала си изобщо да кандидатстваш например Право в СУ и да си говорим пак дали става по-лесно от УНСС. Не помня коя специалност бше с бал 19 тази година- а да-''Икономика и бизнес''. Е извинявай, ама, за да изкараш толкова ниски оценки на тези тестове за бавноразвиващи се. Ти явно не се замисляш и за друго- колко хора отпадат всяка година от СУ И колко от УНСС? При вас всички си минават, защото го няма явлението, наречено ''естсествен подбор''. И отново ще се повторя- да кажем, че нашата класация на университетите не е меродавна, но нима ще кажеш същото и за тази на сп. Форбс. Понеже съм бил в чуждестранни университети и мога да кажа, че там българското висше образование го свързват единствено със СУ. УНСС е една ковачница за чиновници в банки, които всяка година излизат на конвейер. :supz: :supz: :supz: А и още нещо, което е от съществено значение- не познавам хора от елитните гимназии в София, които да са прекрачили прага на УНСС. Всички от Немската, Английската, Испанската, Френската, ако не заминат за чужбина кандидатстват в СУ или МУ и то само няколко специалности- Право, Медицина, Компютърни науки. Нали все пак няма луди, които да са прекарали 5 години в елитна гимназия и сега да учат заедно с по-посредствените, които учат да имат ВИШУ и мама и тати да се радват , че са икономистчета............. :wink: :wink: :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 07, 2010 5:54 pm 
Специалист по всичко

Santany, погледни първо проблемите в СУ и тогава коментирай УНСС. Не виждаш ли, че при вас нещата се влошават все повече с всяка изминала година.

А хората от езиковите гимназии, след като са избрали да учат там, най-вероятно не се интересуват особено от икономика, финанси, счетоводство и др., затова са избрали друг университет, а не УНСС. Направи едно проучване колко хора от НФСГ и търговските гимназии в страната учат в УНСС. Или ти признаваш за елитни само езиковите гимназии :rolleyes:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 07, 2010 6:09 pm 
Студент-Бакалавър

Естествено, че тея посредствени техникумчета не могат да се сравняват с езиковите гимназии. Но ми е много интересно защо не коментирате класациите на световно-известни издания, а само си внушавате, че сте университет.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа