Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 760 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Стипендии 2011-2012
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2011 3:44 pm 
Администратор
Аватар

Важни указания за кандидатите за стипендия през зимния семестър на учебната 2011/2012 г.

Студентите трябва предварително да се запознаят с Правилата за отпускане на стипендии в УНСС /http://www.unwe.acad.bg/?lang=bg&&page_id=10&sub_id=124/

1. Приемане на документи – от 26.09.11 г. до 21.10.11 г. - от 8.30 до 12 часа и
от 13 до 16 часа в Центъра за прием на документи по следния график:

26 – 30.09.2011 г. – І и ІІІ курс; /І-ви курс само за стипендия вид “А”/
03 – 07.10.2011 г. – ІІ курс;
10 – 14.10.2011 г. - ІV курс, V курс и магистри; /магистри само за стип. вид “А”/
17 – 21.10.2011 г. – върнати за дооформяне на документите.

2. Заявление-декларацията за отпускане на стипендия е представена на Интернет-страницата на УНСС /http://www.unwe.acad.bg/?lang=bg&&page_id=10&sub_id=124/. Студентите я разпечатват и попълват.

3. Всички кандидати трябва да притежават активна сметка или да са предприели необходимите действия за откриване на сметка в банка ДСК /издаване на студентска карта DSK ISIC UNI/. При подаването на документите за стипендия студентската карта не се представя, но е необходима за получаване на стипендията. Стипендиите се изплащат само чрез банка ДСК.

4. Прилага се уверение за записан семестър с включен успех от учебната 2010/11 г. Уверението може да се представи и допълнително от 17 до 21.10.11 г. Кандидатстващите за стипендия вид “А” не представят уверения.

5. Представя се брутен доход, получен през месеците март, април, май, юни, юли и август 2011 г. включително /независимо за кой период се отнася/ на всички членове на семейството на студента и доходите на студента съгласно раздел ІV, т. 8 и т. 9 от Правилата за отпускане на стипендии на учащите в УНСС.

6. Стипендиите по проект “Студентски стипендии и награди”, съфинансиран от Европейския социален фонд, не се декларират и не се включват като доход.

7. Документи, които не отговарят на условията – не са пълни, не съдържат необходимите реквизити, не обхващат получения доход през изброените месеци, не съдържат адрес на фирмата, издала документа и т.н. НЕ СЕ ПРИЕМАТ /раздел ІV, т. 9. 14 от Правилата/.

8. Студенти, записали семестър на учебната 2011/2012 г. с неположени изпити от минали години /условно/, нямат право на стипендия, с изключение на студенти, отговарящи на условията за стипендия вид “А”.

9. Студентите, приети магистратура - редовна форма по държавна поръчка, могат да кандидатстват за стипендия от началото на втория семестър с успеха от зимната сесия, с изключение на отговарящите на условията за стипендия вид “А”, които кандидатстват от началото на учебната година.

10. За стипендия на Академичния съвет, могат да кандидатстват студенти, израсли в домове за отглеждане и възпитание на деца, лишени от родителски грижи – раздел ІV, т. ІІ от Правилата за отпускане на стипендии в УНСС. Тази стипендия може да се получава заедно със стипендия вид “А”, като се представи документ от ДОВДЛРГ, уверение за записан семестър и молба свободен текст.

Примерна декларация за получени доходи от собственост, съсобственост, съдружие, търговия, занятие, свободна професия, дивиденти и др. подобни:

Код:
ДЕКЛАРАЦИЯ
                            От ...................................................................................... ./трите имена/ ,
собственик /съсобственик, съдружник/ на фирма ...........................................................................,
адрес за кореспонденция на фирмата ..............................................................................................,
БУЛСТАТ /идентификационен номер/ .......................................         
           Декларирам, че доходът ми през периода март-август 2010 г., формиран съгласно Закона за ......................................../цитира се законът, по който е изчислен доходът/, е.........................лева. Дивиденти - ....................лева.       

Нотариална заверка                                                                  Подпис:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Стипендии 2011-2012
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2011 4:36 pm 
"Член-кореспондент"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Регионално развитие
Общо взето - нищо ново.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2011 1:32 am 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Бизнес администрация
Размерът на Стипендия вид “Б” - стипендия по успех - 80лв. или 90 лв. ще е през учебната 2011/2012 година ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2011 5:57 pm 
Студент-Бакалавър

Имам един въпрос относно документите, които ще трябва да представя. Имам по-малка сестра, която завърши средно образование тази година, т.е. за част от периода, за който се искат документи тя се е считала за член на семейството ми, но тъй като не записа висше образование, вече не е учаща и съответно не е член на семейството. Майка ми ще вземе бележка за социалните помощи (детски), които е взимала докато сестра ми е била ученичка и съответно бележка от училището, която да удостоверява статуса й на учаща до края на учебната 2010/2011г. Та.. въпросът ми е как трябва да сметна средния доход на член от семейството за исканите 6 месеца?..Дано да сте разбрали какво имам предвид..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2011 2:03 am 
Кандидат-студент

Не съм на 100% сигурен, но мисля, че все пак сте едно домакинство и това, че е завършила 12 клас не я прави отделно домакинство. Имай на предвид, че една колежка я върнаха, защото сестра й вземала стипендия от училище /20 лв/ , което също се считало за доход :axe: :doh2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2011 1:13 pm 
"Академик"
Аватар

desi_likovska написа:
Имам един въпрос относно документите, които ще трябва да представя. Имам по-малка сестра, която завърши средно образование тази година, т.е. за част от периода, за който се искат документи тя се е считала за член на семейството ми, но тъй като не записа висше образование, вече не е учаща и съответно не е член на семейството. Майка ми ще вземе бележка за социалните помощи (детски), които е взимала докато сестра ми е била ученичка и съответно бележка от училището, която да удостоверява статуса й на учаща до края на учебната 2010/2011г. Та.. въпросът ми е как трябва да сметна средния доход на член от семейството за исканите 6 месеца?..Дано да сте разбрали какво имам предвид..

Напротив, член е на домакинството. Докато не се омъжи, т.е. не създаде отделно домакинство/семейство сестра ти се води член на вашето. Трябва и да е регистрирана в бюрото по труда за периода, в който не е била ученичка/студентка, иначе я зачитат като несъществуваща личност, едва ли не... Казвам го така, защото според мен е малоумно, но системата не я измислям аз. Доходите се делят на броя на членовете в семейството ти, включително сестра ти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2011 1:20 pm 
Студент-Бакалавър

Аз за тези доходи знам, въпроса е, че в указанията пише, че за членове на семейството се считат учащи братя и сестри, а в случая тя е била учаща през първите 4 месеца от искания период, а през другите 2 месеца не е била учаща.. При положение, че майка ми е получавала доходи, които са предназначени за нея (детските помощи), би трябвало и нея да броя като член на семейството, от друга страна към момента на кандидатстване тя не е учаща и следователно не трябва... Това ме обърква адски много... Ще съм много благодарна, ако някой знае как стоят нещата ми помогне.. или поне ако някой знае към кого мога да се обърна да ме посъветва.. Благодаря предварително.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2011 2:05 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Бизнес икономика
Курс: Четвърти
unwe111 написа:
Не съм на 100% сигурен, но мисля, че все пак сте едно домакинство и това, че е завършила 12 клас не я прави отделно домакинство. Имай на предвид, че една колежка я върнаха, защото сестра й вземала стипендия от училище /20 лв/ , което също се считало за доход :axe: :doh2:

Как така са я върнали след като в заявлението пише: Стипендии от външни организации (без получаваните по ПМС 90 и ученическите стипендии)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2011 3:22 pm 
Студент-Бакалавър

Някой знае ли на коя дата ще започваме тази учебна година?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2011 5:29 pm 
"Доктор"
Аватар

web_student написа:
Някой знае ли на коя дата ще започваме тази учебна година?

На 19 Септември.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 760 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа