Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 952 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Стипендии 2012-2013
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 20, 2012 6:17 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
ВАЖНИ УКАЗАНИЯ ЗА КАНДИДАТИТЕ ЗА СТИПЕНДИЯ ЗА ЛЕТНИЯ СЕМЕСТЪР НА УЧЕБНАТА 2012/2013 ГОДИНА

Има нови Правила за отпускане на стипендии в УНСС

http://www.unwe.acad.bg/bg/pages/165/%D ... D0%B8.html

Студентите, желаещи да кандидатстват за стипендия, трябва предварително да се запознаят с Правилата за отпускане на стипендии в УНСС http://www.unwe.bg/Uploads/Main/aa31e_p ... -2012.docx

В Н И М А Н И Е !!!

От този семестър кандидатстването за стипендия в УНСС ще се осъществява чрез информационната система WEB-студент! Заявлението за кандидатстване се попълва онлайн в интернет страницата WEB-студент (https://student.unwe.bg), след което се разпечатва, подписва и подава, заедно със съпътстващите документи за доход, в Центъра за прием на документи на УНСС.

У К А З А Н И Я

1. Приемане на документи – от 04.02.2013 г. до 08.03.2013 г. (от 8.30 до 16.00 часа) в Центъра за прием на документи на УНСС по следния график:

04 – 08.02.2013 г. – І курс бакалаври и магистри ІІ-ри семестър;
11 – 15.02.2013 г. - ІІ курс;
18 – 22.02.2013 г. - ІІІ курс;
25.02 – 01.03.2013 г. – ІV и V курс;
04 – 08.03.2013 г. – върнати за допълнителни документи.

2. Всички кандидати трябва да притежават или да са предприели необходимите действия за откриване на банкова сметка в банка ДСК или за издаване на студентска карта DSK ISIC UNI. При подаване на документите за стипендия студентската карта не се представя. Стипендиите се изплащат само чрез банка ДСК.

3. Успехът от предходните два семестъра /за І-ви курс – от първия семестър/ излиза автоматично в онлайн формуляра при попълването му.

4. Студентите записани в платена и дистанционна форма на обучение нямат право на стипендия от УНСС.

5. Представя се брутен доход, получен през месеците август, септември, октомври, ноември, декември 2012 г. и през месец януари 2013 г. включително /независимо за кой период се отнася сумата/ на всички членове на семейството на студента и доходите на студента, съгласно раздел ІV от Правилата за отпускане на стипендии на учащите в УНСС.

6. Стипендиите по проект “Студентски стипендии и награди”, съфинансиран от Европейския социален фонд /европейските стипендии/ не се декларират и не се включват като доход.

7. Кандидатствалите за социална стипендия по т. 9.1. /бившата вид “А”/ в началото на учебната година, които са получавали стипендия през зимния семестър, не подават документи.

8. Студенти, записали летния семестър на учебната 2012/2013 г. с неположени изпити от минали години, нямат право на стипендия, с изключение на студенти, отговарящи на условията за стипендия по т. 9.1. от Правилата (бившата вид “А”), които не са получавали стипендия през зимния семестър.

9. Студентите, приети в ОКС „магистър” по държавна поръчка, могат да кандидатстват за стипендия от началото на втория семестър с успеха от зимната сесия, с изключение на отговарящите на условията за стипендия по т. 9.1. от Правилата, които са кандидатствали в началото на учебната година.

10. Документи, които не отговарят на условията по-горе, не са напълно окомплектовани, не съдържат необходимите реквизити, не обхващат получения доход през изброените месеци и не съдържат адрес на фирмата - не се приемат /раздел ІV, т. 13 и 14 от Правилата/

Примерна декларация за получени доходи от фирми и собственост, съсобственост, съдружие, търговия, занятие, свободна професия, дивиденти и др. подобни:
Код:

ДЕКЛАРАЦИЯ
от........................................................................................................................../трите имена/,

собственик/съдружник/ на фирма.............................................................................................,

адрес за кореспонденция на фирмата......................................................................................

Идентификационен номер..............................................

Декларирам,  че доходът ми  от  01.08.2012 г. до  31.01.2013 г., формиран съгласно

Закона за ...................................................................................................................
                           /цитира се закона, по който се облага фирмата/,

е........................................лева.    Дивиденти - ....................лева.

Подпис:

Нотариална заверка на подписа   

Забележка: При нулев доход се представя документ за спряна дейност от НАП и регистрация в бюро по труда или доход от друга работа. Декларират се всички фирми, в които лицето има собственост, съсобственост, съдружие или участие, като при липса на доходи от някоя от тях, това изрично се декларира.
Сектор “Стипендии”

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Стипендии 2012-2013
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 20, 2012 7:26 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Бизнес администрация
"Стипендията се отпуска от началото на учебната година и се изплаща 12 месеца. Брутният месечен доход на член от семейството през 6-те месеца преди месеца, в който започва семестъра не трябва да надвишава 750 лв."
Тъй като това изречение бе записано под точката за Социална стипендия /9.1./, да разбирам ли, че не се изисква такъв праг от доход за Стипендията по успех и доход, т.е. там доходът може и да надвишава 750, като балът се определя по посочената формула?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 20, 2012 7:29 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Аз поне така го разбирам, но каквото виждаш да пише, това виждам и аз и другите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 20, 2012 7:39 pm 
"Академик"

Специалност/Направление: Специалност Икономика на човешките ресурси
Курс: Четвърти
Аз искам да питам за кандидатстване по успех пак ли тази формула се използва за доходите на родителите или може сбора /6мес. и после на броя членове? И другия ми въпрос е пак за тази стипендия - уверение вече явно не трябва, значи само удостоверение за доходи, декларация и евентуално братя сестри това ли е?
п.с. Много се извинявам за въпросите сигурно някъде е обяснено, но за първи път кандидатствам и имам нужда някой да ми обясни. :!:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 20, 2012 9:26 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Журналистика и масмедии със специализация "Медии и политика"
Имам сестра, която ще е студент 1 курс в предстоящия семестър, но започва на 1ви октомври - как да представя удостоверение, че тя е студент редовно записана, при положение, че срокът за третокурсници за подаване на документи е с цяла седмица преди тя реално да е започнала и да може да си получи студентски книжка и удостоверение :?: :?:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 20, 2012 9:58 pm 
Магистър
Аватар

Специалност/Направление: Кандидат-студент
Курс: Кандидат-студент
Как ще се кандидатства за стипендията за доход, социална или както там се казва?

Иначе новите правила са ----> ](*,) ](*,) ](*,)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 20, 2012 10:09 pm 
Студент-Бакалавър

Искам да попитам какъв е този документ, който удостоверява броя на членовете в семейството? За пръв път ще кандидатствам и не съм наясно. Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 21, 2012 7:46 am 
"Академик"

Специалност/Направление: Специалност Икономика на човешките ресурси
Курс: Четвърти
zornitsa.g написа:
Искам да попитам какъв е този документ, който удостоверява броя на членовете в семейството? За пръв път ще кандидатствам и не съм наясно. Благодаря предварително!

Бележка от училище или уверение от университет че имаш примерно брат и сестра които учат. А аз да питам коефициента получен по тази ф-ла къде се записва?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 21, 2012 9:35 am 
Кандидат-студент

След като разгледах Декларацията, мисля че този коефициент не се записва никъде в нея или поне аз не видях място за него.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 21, 2012 10:02 am 
Магистър
Аватар

Ебавка! Някой хора разчитат на тези пари. Кажете ми как в рамките на 7-8 дни (2 от който почивни) мога да взема бележки от предприятия на 250 км. от София и да ги представя. На всички идиоти в администрацията им е ясно, че подобни бележки в повечето случай се вземат със седмица-две чакане особено от големи предприятия с децентрализирана структура, защото трябва да се подпишат и заверят от главни счетоводители/шефове и т.н.
И много удобно се измъкват с "непълни документи не се приемат"

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 952 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа