Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Кое е по-добро и перспективно:Администрация или Икономик
МнениеПубликувано на: Вто Апр 19, 2011 1:05 pm 
"Главен асистент"
Аватар

Разликата е в това, какво, колко и как искаш ти да научиш, разбереш, усвоиш. Останалото е един надпис в свидетелството ти за завършено образование.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 19, 2011 7:21 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Flawless написа:
IvailoAndonov написа:
А да питам за икономика с чуждоезиково обучение(английски език) примерно.Как е: учи се английски език отделно като предмет или се учи самата икономика на английски??
И другият ми въпрос е толкова ли е труден изпита по английски и 3-ка дали стига?

Икономика с чуждоезиково обучение - всички предмети се учат на БГ. Има часове по английски, а по-натам и по втори чужд език (не съм много сигурна).

Икономика с преподаване на АЕ - предметите се учат на английски.

Изпита по АЕ наистина е труден, миналите години е било голяма резачка и хората с 3-ки са се радвали и е било достатъчно. Тази година си мислех, че ще е по същия начин, но явно оценяването е станало като на ЕПИ и по-лесно се изкарват оценките. Съответно баловете ще са по-високи, което означава, че 3 може да не е достатъчно. И все пак много по-важна е оценката на ЕПИ, защото тя се умножава по 4, докато тази от езиковия изпит се взима само веднъж.

мерси за изчерпателния отговор :wink: имам 5.45 ЕПИ засега,значи не ми пречи да се пробвам и с един изпит по английски на редовния

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 08, 2011 10:13 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Всички,които изкарат хубава оценка на изпита,пишат на първо желание ФСК,просто защото там бала е най-висок и те си мислят,че това са най-хубавите специалности и най-престижни.Искам да кажа,че човек иска ли да учи той го прави.Колкото и да е,това е една и съща икономика.Аз съм кандидат-студентка и искам да уча бизнес икономика т.е. ще запиша ИиБ,изкарах си оценката още ЕлЕПИ през януари и съм много далеч от мнението,че записващите се във ФСК са по-умни от останалите.В ИиБ приемат наистина много хора и е напълно логично там бала да е по-нисък.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 20, 2011 5:07 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика и бизнес"
най-преспективно е да си започнеш собствен бизнес, докато учиш колкото да имаш диплома. Едни от най-успелите хора са прекъснали университета, защото им пречел на бизнеса. Пълно е с възможности, пълно е бизнес модели които са супер успешни в САЩ и не са пренесени на наша почва

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 21, 2011 8:04 am 
"Доцент"

Специалност/Направление: Специалност Бизнес администрация
Маркетинга е много важен при разбработването на Бизнес план и при оценки на публични дружества. Работа има, но малко хора успяват. Бизнес икономика е за бъдещи бизнес анализатори, теоретично насочена е, но теорията е лесно приложима в практиката. Зависи как си учил. И е подходяща за хора с добра икономическа култура. Има доста финансови дисциплини като избираеми и не е за пренебрегване. Гледайте учебните планове, не имената на спец. И най-важното - четете хубава литература, а не лоши преводи!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа