Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Оплакване от преподавател
МнениеПубликувано на: Вто Яну 14, 2014 1:28 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Икономика на съобщенията
Курс: Трети
Някой може ли да ми каже към кого мога да се обърна, за да се оплача от некоректно и несправедливо отношение на преподавател към студенти? Надявам се някой най-накрая да обърне внимание на тези отношения и да се спрат произволията със студентите.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Оплакване от преподавател
МнениеПубликувано на: Вто Яну 14, 2014 9:20 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Честно казано към арменския поп :lol: . Иначе сериозно - може да пишеш една жалба до съответната катедра, ако намериш повече хора да я подпишат може даже и да я прочетат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 11:32 am 
Специалист по всичко

Жалба до зам.-ректора по учебната дейност. Преди 2 години имаше такава и да ти кажа имаше и резултат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 11:40 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Макроикономика
Курс: Магистър 1-ва година
Безобразията в този университет нямат край. Трябва всеки, на когото са му потъпкани правата и достойнството да се оплаче или да подаде жалба или каквата и да е там процедура, но не може вечно преподавателите да имат думата, а ние да мълчим като риби.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Оплаквания, проблеми и несправедливости от преподаватели
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 11:57 am 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Правя тази тема за да може всеки, който мисли, че по някакъв начин е ощетен или някой преподавател се е отнесъл несправедливо да сподели своята ситуация, за да се даде малко повече гластност.
Мисля че е добра идея всеки да опише ситуацията си и да спомене името на съответния преподавател. Също така не се колебайте да дадете и оценката и своето мнение за преподавателите в уеб студент.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Оплаквания, проблеми и несправедливости от преподаватели
МнениеПубликувано на: Пон Яну 27, 2014 5:56 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Специалност Финансов мениджмънт
Курс: Магистър 1-ва година
"Доцент" Борис Ланджев по Търговско право ми каза, че съм прав за един въпрос от теста при асистентите, но нищо не можел да направи по въпроса и не можел да се меси във работата на асистентие си и че животът не винаги трябва да е справедлив и ми остави 5-ца. Въпросният асистент не се появи на изпита, работите не ни бяха в университета, другата асистентка направи всичко възможно да го намери, но каза, че не може да се свърже с него. Доцентът каза, ако чак пък толкова ни трябват 6-ци да се явим на поправка... Асистентът ми беше Петър Ванев. Писахме му e-mail кога можем да си видим тестовете (беше преди изпита) и той не ни отговори, както споменах и на самия изпит не се появи (защо ли?). Пиша Ви го, за да знаете ако сте при тях и да внимавате.

"Доцент" Пенчо Пенчев по Стопанска история, когато въпрос от тест и въпрос от помагалото се разминаха като отговори ми каза, че това било техническа грешка и не бил виновен той, макар че в помагалото пише "Авторите носят отговорност за допуснати грешки" и пак ми остави по-ниската оценка. P.S Пенчо Пенчев е един от най-страхотните лектори в УНСС и аз много го уважавам. От всички лекции до сега, които съм имал неговите са най-интересни

Гл.ас. Г. Боянова по Основи на правото след електронен изпит при равен брой точки имаме различни оценки. Аз със 13т. имах 5, други колеги си 13т. имат 6, дори в книжката ми пише "Добър (5)" Имаше случаи колега с 10т. да има 5, а друг с 11 да има 4.

"Професор" Ангел Ангелов... него няма да го коментирам и оценките му на око.

Знам за случай от Счетводвото, където един колега искал да си види теста по финансов контрол и са му отговорили "Или ти пиша 2ка, или ти пиша оценката която имаш на теста" и човека разбира се избрал да му пишат оценката от теста, който не можел да си види

Видях с очите си как по Корпоративни финанси Е.Райков пишеше шестици на хора със 79/100 или 81/100, а на човек със 97/100 написа петица, просто защото не искаше да пише 6, а човек със 60/100 има крайна оценка 5. Дали двете петици са с равностойни знания??

И се чудя с какво някои студенти сме по-различни от останалите. Просто вече са ми доказали, че няма значение колко знаеш, има значение колко иска да ти пише преподавателя.После искат да записваме магистратури при тях... После обществото очаква да излизаме нормални от университетите. Как да стане??? УНСС просто не заслужава кадърните и млади хора, които са записали там.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 12, 2014 10:13 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика с чуждоезиково обучение"
Курс: Втори
Напълно съм съгласна за тази тема.В УНСС има толкова много некадърници,че на всички ни е дошло до гуша от тях.А за този Петър Ванев и на мен ми е предавал само че по Основи на правото,е няма такъв идиот!Не стига,че не се вясваше на упражнения,ами и 2 пъти в които дойде,си позволяваше да говори за някакви секти и да ни убеждава в неговата религия,а и освен това сваляше студентки в часовете!Другото,което правеше този "юрист" беше да ни агитира да ходим като доброволци в политическата партия РЗС,понеже Яне Янев му бил приятел и имал нужда от хора,и уговорката беше,че който отиде като доброволец,му вдига оценката от упражнение,макар че оценките от него изобщо не важаха.Този човек трябва да го разкарат от университета и да му забранят изобщо да припарва до хора,има нужда от психическа помощ.Ако се съберат хора,които да пускат жалба точно срещу него,аз също съм за! :))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 17, 2014 11:09 am 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Бизнес администрация
Курс: Четвърти
Не съм съгласна с колежката по темата "Ванев" - факт е, че това е един от най-популярните преподаватели в УНСС. И това не е само мое мнение относно остроумния му начин на поднасяне на "сухия" юридически материал, което превръща нещата в интересни, но и лесно запомнящи се. Аз лично се чувствам обогатена, а понякога - и вдъхновена след неговите лекции.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 24, 2014 4:52 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Финанси, счетоводство и контрол"
Курс: Първи
Хора, който е при Доц. д-р. Р.Кирилов по Информатика да си има едно на ум - Пише оценките както му падне!!! :twisted: :twisted: :twisted:

На човек с 20 точки от теста и две шестици на упражнения му е поставил като крайна 5-ца
На друг с 9 точки от теста и от упражнения 5 и 6, му е оставил 6
Трети 15 точки тест/ две щестици - крайна 5

Проверявайте си оценките по групи и подавайте жалби, ако има нужда - може би ще успеем да направим нещо, ако сме повече :( :( :(

Дано :( :( :(

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа