Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Любими преподаватели
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 07, 2013 7:18 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика с чуждоезиково обучение"
Курс: Втори
Колеги,дайте да си кажем истината както си е..иначе излиза така че големият слон се е настанил на нашето кресло,а никой не обелва ни думичка за него :-? Гечев не би трябвало да преподава на младите...та той като народен представител гласува в ущърб на народа-визирам че натисна бутончето,подкрепило една много съмнителна личност за шеф на Денс....не е оправдание че някой си му казал какво да направи....Какъв пример дава на студентите,на какво ги учи...Обидно е..огорчен съм че такъв човек ми преподава.Той е бил министър по времето на Виденов и тогава пак е имало изцепки..Въпреки оправданията,че не бил отговорен за стеклата се ситуация тогава,какво да кажем за днес-15-20 години по-късно....Нали е казано да преценяме по делата....дали е добър преподавател,всеки сам решава..за мене и това не е.Да кажеш няма да фалираме и да се случи точно обратното....малко съмнително да разбира от икономика...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 07, 2013 7:51 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Макроикономика
Аз не смятам, че трябва да съдим за Гечев като преподавател по политическата му кариера. Също не смятам, че е добър преподавател -цял семестър се държа изключително несериозно с нашия поток, който се състои от 3 специалности, редовно се случваше да отсъства без да предупреди никой от нас, не удържа на нито една уговорка относно начина на изпитване и образуване на оценките, като накрая почти всички бяхме ощетени от този факт. И най- смешното в цялата тази ситуация е , че повечето колеги очаквахме с нетърпение неговите лекции- все пак той самият навсякъде тръби как преподавал в Америка, Европа и къде ли не, как се бил познавал лично с Меркел и пиели заедно кафе, НО въобще не се представи на ниво що се отнася до нашите лекции и преподаване на Икономическа политика. Сигурна съм, че ако е "преподавал" или пък "изпитвал" по подобен начин в някой западен университет, не би изкарал повече от една лекция там. Пълно безумство е пък, че при връчването на книжките с оценките е казал на колеги, които отиват на бригада "Отивайте да им миете тоалетните на американците". Изобщо голямо име=голямо разочарование.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 07, 2013 8:24 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика с чуждоезиково обучение"
Да кажеш "няма да фалираме и после да се случи точно обратното" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
К'ъв е шанса...разбира ли или не разбира....на тонове книги ли е равно :wink:

И има очи да гледа студентите...такива трябва да са по затворите, а не да преподават на млади хора....И не е само той...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 16, 2013 4:09 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Финанси
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Четейки последните мнения за Проф.Румен Гечев за пореден път се убеждавам, че типична черта на българите е да критикуват и плюят, спрете се бе м*мка му - това всеки го може. Как е възможно да пишете такива неща за личност, доказала се в няколко общности - икономическа, политическа, академична, и най-вече да осъждате този прекрасен ЧОВЕК - ето това ме вбесява. Не намирам нищо лошо в това да пиеш кафето си с Меркел, дори е похвално с такива хора да се общува, а колкото до това, че се случва да отсъства от лекции, разбираемо е... има си и други ангажименти, освен този да се опитва да вкара малко акъл в главите на днешните студенти, мислейки предимно в коя чалготека да отидат вечерта и как ще се наляят... жал ми е за тях. Не казвам, че вие, изразили мнение преди мен, сте такива, но масовката е именно такава за нещастие.
Успешна учебна година на всички! И не забравяйте през нея да четете, защото знанието е силата, която никой не може да ви отнеме!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 20, 2013 5:15 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Като начало никой не осъжда някого като човек-едва ли някой има подобно право.
С извинение към колежката, но аз не смятам, че като някой се е доказал в нещо това автоматично го прави блестящ във всяка област. Това, че дадена личност има обществени ангажименти, не означава, че трябва да бъде оправдавана неговата несериозност в академичните такива. Отново в подкрепа на казаното от мен по-горе Гечев се оказа изключително несериозен преподавател- не изключвам това да се дължи на предизборната кампания в която той вероятно е участвал, когато ни преподаваше. Но това не е оправдание, напротив. Колкото по-сериозни позиции има някой в обществото, толкова повече се предполага да се представя на ниво в своите дела. И изключително съм учудена как може масово студентите да се прехласват по някого, виждаш ли понеже се бил доказал някъде и някога, и автоматично трябва да бъде приет за Бог. Няма такова нещо- ако искаш да бъдеш възприеман сериозно на първо място бъди сериозен. Иначе и Меркел или Барозу да дойдат да преподават в УНСС, ако се държат като него, тогава няма никакво значение общественият им статус. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 21, 2013 10:35 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Финанси
Всеки сам по себе си е това, което е и никой не е в състояние да промени този факт :) , както и всеки прави избор към кого да изпитва уважение, и към кого - не! Това именно е в основата на написаното от мен, а не е израз на прехласване :!: Далеч съм от мисълта, че Гечев е блестящ във всичко, защото никой не е такъв, а само споделям оценката си за качествата му, които винаги ще има хора, опитващи се да ги оспорят, но ще си останат само с опитите :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 22, 2013 11:40 am 
Специалист по всичко
Аватар

Ок, така е, всеки си има мнение, ще се съглася.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 10:26 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика и бизнес"
Курс: Първи
доц. Костов, ас. Андрей Лалов, гл.ас.Касабов :beer: :supz: :rolleyes:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 30, 2014 1:51 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика и бизнес"
проф. Богомил Манов, доц. Емилия Георгиева, ас.Л.Тодоров, ас.Шаламанов, проф. Трайчо Спасов - чест и ппочитания на тези преподаватели.
Представете си колко е дълъг черния списък :axe: :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 30, 2014 2:02 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
GReeN_HuM@N написа:
Досега от малкото опит който имам П.Пенчев

5 семестъра и Пенчев си остава най-голимия :supz: , мога да добавя и Стоян Александров.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа