Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 512 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Основи на предприемачеството - проф. К. Тодоров
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2007 3:48 pm 
Кандидат-студент

Някой може ли да ми каже как е при него изпита по основи на предприемачеството? Някакво събеседване щяло да има след провеждане на писменото изпитване  :shock: Подробности? Благодаря предварително  :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: проф. К. Тодоров-Основи на предприемачеството
МнениеПубликувано на: Пон Мар 26, 2007 2:31 pm 
Кандидат-студент
Аватар

[quote="MMka"]Някой може ли да ми каже как е при него изпита по основи на предприемачеството? Някакво събеседване щяло да има след провеждане на писменото изпитване :shock: Подробности? Благодаря предварително :wink:[/quote]

Изпита при мен беше тест! Яко учене по учебниците определено ще ти е от полза. Общо взето е хубаво да пишеш всичко, което знаеш, но да не се уливаш с глупости...това май важи за всичи изпити :lol: След теста, ако си го изкарал, разбира се, наистина има събеседване. Сядаш пред него и си говорите, като може да те разхвърля по целия материал, стига да види, че имаш желание за това. Ако не си много в час, но си нахъсан студент, може да си говорите и за странични неща, като затова към какво се стремиш, как ще го постигнеш и въобще е забавно, но трябва да си учил за да му вземеш ъкъла, а не само да се лигавиш :roll: Радва се на студенти, които не се отказват и примерно, ако ти каже 3 (което май важи в повечето случаи за самия тест), да не вземеш да кажеш ОК, но и пък ако искаш повече да не си напълно бос в материала. Общо взето е игра на нерви, в която тр ти да си победител.
УСПЕХ! :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 26, 2007 5:58 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Тодоров е пич, макар че на моменти си пада малко сухар - в сми, че е професор се пак, ама става - не реже несправедливо. На фона на останалите си е направо свежарка :)
а за четенето може да ти е само от полза - за мен поне беше малко като художествена литература  :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 26, 2007 8:40 pm 
Кандидат-студент
Аватар

nookie_sil написа:
а за четенето може да ти е само от полза

Напълно съгласна! Има добри неща, и лекциите са му интересни, просто по някой път прекалява с натрапването си затова къде, какво, що, и то по начин, който малко или много дразни :wink: Но иначе е един от запомнящите се!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 26, 2007 9:01 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

дано повечето преподаватели да са като него - не е идеален, но определено е доста над средното ниво и btw сподели, че е ял пържени хлебарки  :twisted:, а да и носи на алкохол (поне по неговите думи) - имал някаква грамота от някво заведение (мисля в Ирландия беше)... колоритен е

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2007 3:18 pm 
Кандидат-студент

Благодаря ви за отговорите :) Но честно казано аз лично не мога да споделя същото мнение като вас  :oops:  Това за хлебарките не е нищо впечатляващо. В СОУ-то имах даскал, който също е ял и е бил самурай. Това ми е избираем предмет и както гледам за него трябва да чета много повече отколкото по задължителните и по мое мнение по-важни предмети  :(
И ние ще правим тест - с отворени и затворени въпроси, доколкото разбрах. Искам да попитам гадни ли са въпросите в теста? От казусите има ли въпроси? Те трябва ли да се знаят? И колко все пак трябва да четеш, за да се подготвиш добре за контролното? Вие по колко пъти сте го минавали учебника?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2007 3:51 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Дааааааааа значи, за да си над средното ниво тр да си ял хлебарки...интересно схващане, nookie_sil :wink: Колоритен е определено, над средното ниво е, но честно казано предпочитам да има повече преподаватели като доц. Златев или проф. Георгиев или доц. Маринова или доц. Попов (от същата катедра - Индустриален бизнес), отколкото, ядящи хлебарки. По-скоро ми допада идеята да е един сред всички, отколкото всички да са :P

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2007 3:59 pm 
Кандидат-студент
Аватар

MMka написа:
И ние ще правим тест - с отворени и затворени въпроси, доколкото разбрах. Искам да попитам гадни ли са въпросите в теста? От казусите има ли въпроси? Те трябва ли да се знаят? И колко все пак трябва да четеш, за да се подготвиш добре за контролното? Вие по колко пъти сте го минавали учебника?

ММка, тук е важно не колко, а КАК четеш учебника :wink:
Може и един път да го минеш, но ако го схванеш (вникнеш в материала), повече няма и да ти трябва. А въпросите не са от най-забавните, но пак е свързано с това как четеш и доколко схващащ, а не просто зубриш. При мен имаше въпроси от казусите, но предварително ни бяха казали кои казуси ще се включат, така че и това не е проблем...стига да ти се чете разбира се  :shock:  Незнам доколко ти допада дисциплината, но ако се задълбаеш ще разбереш, че няма да ти е излишна и че не е по-маловажна от другите  :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2007 4:19 pm 
Кандидат-студент

Ее, добре, поне ме успокои с това, че не трябва да се зубри :) Щото това не го мога ;) А за разбирането... надявам се да го разбера :) Аз само първите 2 теми от учебника съм чела, дано другите са по-интересни  :lol: Не се и съмнявам, че е важно и интересно, но в момента нямам достатъчното време, за да му отделям някакво по-специално внимание, защото имам още 5 предмета освен него,а и ходя на работа и пътувам до Варна и... се занимавам и с други неща. Просто много ми се насъбра наведнъж и затова се надявам да ми е по-лесно поне по някои предмети   :wink: Благодаря още веднъж за информацията :) Хубав остатък от деня :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: проф. К. Тодоров-Основи на предприемачеството
МнениеПубликувано на: Съб Мар 01, 2008 7:18 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Някой колега би ли споделил как стоят нещата с освобождаването? :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 512 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа