Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 512 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Основи на предприемачеството - проф. К. Тодоров
МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2012 3:51 pm 
"Асистент"
Аватар

bad_dog написа:
Мога да те посъветвам да прочетеш всичко, на редовния изпит имаше въпроси от всички теми.

Благодаря. А изисква ли се познаване на казусите в много големи детайли? Можеш ли да ми кажеш някой от въпросите, свързани с казуси, за да преценя как да ги уча?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 20, 2012 9:28 pm 
Студент-Бакалавър

Attacker написа:
bad_dog написа:
Мога да те посъветвам да прочетеш всичко, на редовния изпит имаше въпроси от всички теми.

Благодаря. А изисква ли се познаване на казусите в много големи детайли? Можеш ли да ми кажеш някой от въпросите, свързани с казуси, за да преценя как да ги уча?

Примерни въпроси, свързани с казусите - За какво е пример Сатурн Инженеринг - за растеж на МСП; Какво символизира Златното руно - търсенето на иновации. Това бяха на теста.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 05, 2012 6:54 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Бизнес анализ и проекти
Пиша от името на Икономика с преподаване на английски език.
Доста интересна е ситуацията при Тодоров. За цял семестър го видяхме 2 пъти, през останалото време асистентите ни преподаваха. Ако трябва да опиша предмета с една дума, то тя би била "хаос". ХАОС! Всичко беше толкова неясно още от началото, не само за нас, но и за асистентите. През целия семестър не спряха да ни навиват да си купим учебниците от катедрата - 2 тома на обща стойност ... според зависи. Аз си закупих първия том за 40 лева, един колега 3 дни след мене си го взе за 35 отново от катедрата. Цените явно на момента ги измислят. За касова бележка, разбира се не може да става дума, но то май в целия университет е така... Първоначално ни бяха казали, че не можем да се освободим по никакъв начин, но ще правим 2 контролни по време на семестъра, които щели да бъдат без оценки, само за да сме видели нивото на изпита. Изведнъж като дойде първото контролно изтърсиха, че ако изкараме 5+ на първото, ни допускат на второто. Ако на края и двете имаме 5+ ни освобождават. После изведнъж казаха, че които има желание може да подготви бизнес план и при отлична защита да се освободи с него. Тъй като предмета ми се стори доста труден и бях чувал само плашещи отзиви, реших да се пробвам и за двата варианта за освобождаване. Контролните и двете ги минах с петици без да съм отворил учебника, само със слушането на лекциите и упражненията. С няколко колеги имахме вече готов бизнес план от Икономика на предприятието и само трябваше да го нагодим по новите изисквания. Според нас стана перфектен. Не знам дали, защото Тодоров не разбира нищо от английски (нищо, че както десетина пъти се похвали за 2-та пъти, през които ни преподаваше, бил излизал в чужбина 110 пъти! :roll: ), но ни прекъсна на средата на презентацията и започна да се заяжда за възможно най-дребните неща. Като цяло защитата на бизнес плановете мина много зле - заяждаше се с всички, прекъсваше по средата на изречението и задаваше въпроси, чиито отговори вече бяхме казали. Накрая, макар и бизнес плана да ни беше минал през няколко проверки преди това - както казах и по друг предмет бяхме минали с него, явно не го харесаха достатъчно и ми писаха петицата от контролните. Язък за изгубеното време - само му търпях заяждането...
Поне съм благодарен, че се освободих (освободи общо 5 човека от цялата група...), защото за тези, които отидоха на изпит е било още по-зле. Както на много места в темата пише - изпита се състои от устна и писмена част. Лошото е било чакането между двете части. Изпита е бил сутринта, устната част е била късния следобед...
Относно присъствията... не са необходими. Въпреки, че ни говореха, че които има повече от 3 отсъствия, няма да мине, всички минаха. Поне 6-7 колеги, които бяха идвали общо 2-3 пъти ги пуснаха без много въпроси.
Ако трябва да посъветвам бъдещите потоци дали да избират предмета... надейте. С много зор се изкарва хубава оценка, а половината материал е МНОГО гадна и суха теория. Колегите, които записаха търговия всичките получиха шестици, а не са научили по-малко от нас...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 02, 2013 2:18 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика и бизнес"
Някой, който е записал Осн. на предпр. като избираем да е ходил на лекцията и упражнението днес? Ако може да каже дошъл ли е някой и ако да - изисквания, учебници и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 02, 2013 3:41 pm 
Студент-Бакалавър

Аз ходих, залата беше пълна :o
Лекциите не са задължителни, учебниците са "Бизнес Предприемачество" I и II.
Даде ни казуса(въпросника). Упражнение още не съм имал. Днес само говори общи неща, къде е бил, какви успехи има и т.н. Следващия път ще предава първата тема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 02, 2013 8:39 pm 
Студент-Бакалавър

А за освобождаване каза ли нещо?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2013 9:01 am 
Студент-Бакалавър

Някой с инфо дали на упражнението пишат отсъствия?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 06, 2013 8:20 am 
Кандидат-студент

Присъствия пишат. Ако имаш повече от 3 отсъствия може да имаш проблеми със заверката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 31, 2014 4:28 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Поднаправление "Финанси, счетоводство и контрол"
Курс: Втори
Някой,който е бил последните години при него,има ли спомен за някой друг въпрос от теста или устния?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 1:03 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Международни икономически отношения
Курс: Трети
Колеги, всичко което Ви трябва за изпита, че даже и за освобождаването го има в двата учебника. Първия е само теорията, втория - казусите и примери. Прочетете си, всичко е написано. Аз не съм ходила на нито една лекция и имам 5 само с учебниците. Успех!

П.С. Някой ако няма учебниците аз ги продавам двата в комплект :D - 0889187718 - вече ги продадох

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 512 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа