Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 289 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Световна икономика - доц. В. Иванова
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 6:21 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика и бизнес"
Ами колега аз имам информация,че ще е тест с 23-5 въпроса 20 тестови а,б,в,г+1или 2 задачи + 1или2 графики(зависи от това колко задачи ще даде)и 1 от тъпите и въпроси за лично мнение.тожа е за общо 26-30 точки/съответно 50% е три,ако разбирасе доци Иванова реши.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 14, 2012 12:18 pm 
Кандидат-студент

задължително ли е ходенето на лекции при Иванова по макроикономика и предупреждава ли за контролните на лекции?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2013 11:06 am 
Студент-Бакалавър

Здравейте. Някой може ли да сподели как протича поправката или ликвидацията(там както се казва) по Макроикономика, при доц. В. Иванова?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2013 10:53 am 
Кандидат-студент
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Маркетинг
Курс: Четвърти
Колеги, имайте на предвит, че Ванчето също чете форума където фигурира нейното име :mrgreen: често ако е замислила нещо и види да се коментира тук, сменя изцяло нещата. Най-добрия вариант по Световна икономика е да си изкарате висики точки на контролните който после на електронния изпит да ви докарат поне до 3-ка.... много колеги миналата година ридаеха, че не учиха за контролните, а тези който имаха над 15 точки от там взеха с добри и отлични резултати изпита ! УСПЕХ :partyman:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 23, 2013 3:22 pm 
Кандидат-студент

Ванчето си разбира от материала и е доста нчетена жена, но не може да обяснява като хората, държи се надменно и къде директно, къде индиректно - потъпква всякакво самочувствие и достойнство на студентите. Освен това не проявява абсолютно никаква човечност и разбиране. Като цяло, тя от преподавателите, чиито предмет е интересен, те знаят перфектно какво преподават, но.. самата личност те отблъсква от дисциплината ; )

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 23, 2013 4:04 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Ванчето много я плюят, обикновено незаслужено. Доста начетена, подготвя си лекциите добре и поне за мен това беше най-интересната лекция 4тия семестър, макар че като цяло тоя семестър нивото беше ниско. Лошото е че лекцията беше 3 часа, а материала по световна си е доста труден и идваше тежко, доста по-добре щеше да е според мен да има и упражнения по този предмет. Не виждам как е потъпкала самочувствието на някой, просто някои хора доста трудно приемат истината като им я кажат в очите. Истината е, че оценяването беше обективно, не се правиха компромиси, скалата остана почти непроменена и си пролича какво е реалното ниво в УНСС. Просто всички са свикнали да минават твърде лесно и да им се угажда по свираката, а и има някаква странна позиция, че щом е избираем предмет трябва да се взима от воле. Малко административна информация. Освобождаване нямаше, скалата за оценяване беше стандартната от цикъла икономикс 50 за тройка, 80 за 6ца, като мисля че смъкна само 2 или най-много 3 точки. През семестъра се правиха 2 контролни, всяка по 20 точки. Първата беше писмена с 3 определения, задача, графика и кратък въпрос да се отговори до половин страничка, влизаше се на 2 пъти, като имаше много групи, но въпросите бяха подобни и като цяло се въртяха. Втората беше в тестовия център - 40 въпроса, по половин точка за 1 час. Въпросите на всички бяха еднакви, мисля че нямаше въпроси от нейното помагало или и да е имало са били малко. Първоначално каза че всеки с над 0 точки от двете контролни е допуснат до изпит, но после явно си промени мнението или изобщо не знаеше какво е казала в началото и допусна хора, които са били само и на двете контролни, което прецака бая хора, но като се има предвид скалата едва ли щяха да изкарат. Изпита беше 48 въпроса за 60 точки, час и половина, интересното беше, че тоя път въпросите бяха различни на всички. Имаше може би към 10-12 въпроса, които ми се повтаряха със съседите така че базата от въпроси едва ли е много голяма, имаше и въпроси от второто контролно, отново почти никакви или никакви въпроси от помагалото. Като цяло и второто контролно и изпита бяха доста трудни, особено изпита и трябваше наистина да си чел сериозно и да ги разбираш нещата, защото имаше доста въпроси които не са само някакво знание, а трябва да размишляваш. Както казах скалата я смъкна само с 2-3 точки, не минаха много хора, тук там 4ки и 5ци, каза че имало 3-4 шестици ама мен нещо не ми се вярва :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 1:55 pm 
"Асистент"

Курс: Втори
Здравейте! Този семестър се оказа, че Световната икономика ще ми я води доц. Иванова. Прочетох всичко коментари и искам да знам кой учебник ще ми свърши работа. Дали нейните учебници са разбираеми или да ползвам други? Може ли някой да ми каже някой добър учебник по тази дисциплина! :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 2:08 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Не е лош нейния учебник. Не че съм го чел, но са структурирани нещата, а и тя си върви по него. Освен това има и помагало с въпроси и упражнения така че е бонус.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 2:24 pm 
"Асистент"

Курс: Втори
GReeN_HuM@N написа:
Не е лош нейния учебник. Не че съм го чел, но са структурирани нещата, а и тя си върви по него. Освен това има и помагало с въпроси и упражнения така че е бонус.

Ясно, а може ли да ми кажеш как изглеждаж учебника и помагалото? И на какво издателство са да знам?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 4:27 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Помагалото е същото, само че пише сборник тестове и задачи и са го праили някви асистенти.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 289 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа