Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Статистика при Чипева
МнениеПубликувано на: Пон Юни 08, 2009 8:47 am 
Специалист по всичко
Аватар

Е никой ли не се е явявал на поправка, да каже какво дават и как протича?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 13, 2009 1:57 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

v_stefanov написа:
колеги споделете нещо за поправката. Всякаква информация ще ми е полезна. Благодаря предварително

Задачите бяха простички... имаше средно артиметично, средно квадратично изчисляване. Мода и медиана на някои групи само.
Теорията беше много гадна, но някои въпроси съм ги срещал в разни тестове.

Напишете си задачите, научете малко, но добре част от теорията и сте вързали тройките!
Като част от теорията визирам първите упражнения и лекции.

Наистина това викане по време на контролното ни разсейваше много :evil: :evil: :evil:
Луда работа... но ве пак мина! Време е за плаж, слънце, секс и пиене :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 13, 2009 10:06 am 
Специалист по всичко
Аватар

Колеги, в тестовете и за застъпени предимно въпроси за проверка на хипотези, дисперсионен, регресионен и корелационен анализ. Относно задачите - има много отклонения от закръгляванията, така че трябва да си се пита къде как да се закръглява и къде да се приемат закръглени стойности. Аз за отклонението получих 130 и нещо си, а отговор, близък до този, беше 1,3. Писах него.
Имам петица вчера на поправката. Доволен съм, защото бях останал с впечатлението, че ще уча и лятото по статистика. Вече е време за алкохолни дни и летен секс:) :) Честито лято на преминалите, а на другите - приятно учене и да знаете, че сме с вас :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 23, 2009 2:24 pm 
Студент-Бакалавър

Никой недаде примерни тестове дето са били поне на един от изпитите!!! Айде,ако някой има да сподели,че неостане време за ликвидавията!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Статистика - Чипева
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 16, 2009 9:14 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономика на съобщенията
Курс: Кандидат-магистър
Как се случва освобождаването..? :wonder:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 29, 2010 10:38 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Stanislav4e написа:
Как се случва освобождаването..? :wonder:

Какво ти освобождаване, след няколко часа е изпита на вашия поток. :wonder:

Успех колеги, и плсссс да кажете как е минало и какво се е паднало.... ако някой има някаква по-подробна информация за теста, адски ще съм благодарна да ми пише на ЛС.

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 05, 2010 4:46 pm 
Студент-Бакалавър

Някой имал ли е Иконометрия при доц. Чипева и какво представляваше изпита? Труден ли беше,мн задачи имаше ли и какво бяха резултатите?!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Статистика - доц. Чипева
МнениеПубликувано на: Нед Май 20, 2012 11:52 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Финанси, счетоводство и контрол"
За идните поколения, които ще имат честа да изучават статистика с доц. Чипева: Скалата за освобождаване, която сътвори доцентката се състой от 2 части: 1вата за общи точки от 2контролни 38 - 42,9 - 4; 43 - 47,9 - 5; 48 - 50 - 6, до тук добре и сега2рата част, която се отнася за 2рото контролно(максимален брой точки от него 18): 12 - 14 -4ка; 14,5 - 16 - 5ца; 16,5 - 18 - 6ца. Благодарение на бонус скалата се оказва, че хора, които имат 46 точки общо от 2те контролни има 4ка. Подгответе се за такива приятни изненадки от доц. Чипева!!!!!!!!!!! .................ненормалница...............

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 27, 2012 12:22 am 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Кандидат-студент
Това е най-безумният преподавател (а вероятно и асистентки, ако са взели участие в създаването на скалите), който може да срещнете в университета. Мислех си, че по-зле от А. Ангелов не може да има, но се оказа, че греша. Такава тъпотия сътвориха накрая, че само някой шизофреник може да им схване логиката... Преди да прочетете писмото, което съм ви постнал по-долу да ви кажа, че има хора с отличен и на двете контролни, но освободени с 5 (при максимум точки от третия фактор - домашните). Също така, имаше хора с 48 от 50 възможни точки и отново освободени с 5. Също така, имаше редица случаи, в които някой има с 1 или 1.5 точки ПО-МАЛКО от вас (в крайната оценка), но за сметка на това има ПО-ВИСОКА оценка от вашата. Сигурно има и още парадокси, но в момента просто не мога да се сетя. Едва ли ще срещнете по-голяма простотия в университета (въпреки че така си мислех и след Ангелов), така че насладете и се изцяло:

Колеги,

В прикачените файлове са резултатите от втория тест и оценките ви по статистика. Поради факта, че на първото контролно варияцията в оценките е много малка на второто се дава по-голяма тежест. Скалата за оценките включва два критерия - първо да имате следните точки, за да имате една от съответните оценки

38 - 42,9 - 4
43 - 47,9 - 5
48 - 50 - 6

И ВТОРО - НА ВТОРОТО КОНТРОЛНО ДА ПОПАДАТЕ В СЪОТВЕТНИТЕ ИНТЕРВАЛИ, за да може да имате съответната оценка. Който е изкарал по-малко от 12 точки на второто контролно се приема, че е под четворката и пир това пологжение няма как да се освободи от изпит. Ето го и вторият критерий:

12 - 14 - за четворка

14,5 - 16 - за петица

16,5 - 18 - за шестица

Поради двойната скала се получава някой със същите общи точки като вас или с 1 примерно по-малко от вас да има по-висока оценка (заради по-голямата тежест на второто контролно).

Освободени от изпит са всички, които имат 4, 5 или 6. Който не харесва оценката си, няма проблем да се яви на изпита. И аз и доцентката ще се радваме да докажете, че наистина знаете за повече.

За тези, които ще запазят оценките си от освобождаването - нанасянето на оецнките ще бъде на изпита. Ако не ви се разхожда лично, можете да си пратите книжката по някого (аз лично ще се радвам да видя всеки един от вас още веднъж).

Зная, че най-вероятно има доста разочаровани, но искам да ви кажа, че първо светът не свършва с един изпит. Извинението, че имате само едни ден за учене не се приема в случая, защото теоретично би трябвало да сте учили през целия семестър и ако наистина знаете нещата няма да е проблем да го докажете на изпита. И пак на недоволните ще кажа - направете си една разходка в коридора, където е катерда "Статиситка" и вижте колко точно човека се освобождават от другите потоци и с какви оценки. При вас 71,5% от потока е освободен и преобладават добрите оценки.

Чувала съм и доводите за многото учене през семестъра и че не е честно. Да, наистина ви изтормозих, но явно аз съм единствения човек в този университет, който си мисли, че най-важното от пребиваването в него е студентите да научат нещо (никой не ви гледа след това оценките, а какво знаете). И точно заради това тормозене си мисля, че ви дадох достатъчно стабилна основа, върху която да градите по-натам.

На тези, които ще кажат, че са намразили статиситката - важното е това, което сте научили да ви е от полза след време, дори и да я мразите.

Много моля, не ме заливайте с мейли, че сте на половин точка от другата оценка или че не е честно и т.н. Първо - няма власт да я променя - критериите ги спусна доценткта. Второ - дори в Харвард, независимо колко са добри студентите, те се разпределят и не получават еднакви оценки. И трето - добре сте дошли на изпита да докажете, че наиситна я заслужавате и за мен ще бъде голяма гордост, ако се случи това. Когато един ден върнат прогресивната данъчна система ще видите, че дори доходът ви да е с една стотинка над границата за по-високо облагане, ще ви взимат повече пари и никой няма да ви пита една стотинка ли е или един милион.

Поздрави,

...

Да не споменавам, че оценките закъсняха с 2 дни (получихме ги късно вечерта) при положение, че изпита ни беше на по-следващия ден. Просто красота.

А след предполагам стотиците имейли с "пожелания", асистентката ни изпрати този сърцераздирателен имейл:

Колеги,

И аз нямам думи да изразя възмущението си от слабото ви представяне на второто контролно, но струва ми се не ви залях с лавина от мейли по повода.

Освен това очевидно предаването на информацията преди първото контролно не сработи с второто. Нали така? Всъщност с това предаване на информацията относно какви задачи и теория е имало и т.н. вие сами прецакахте себе си. Може би сте чували, че на запад никой на никого не подсказва. Замисляли ли сте се защо е така? Ако не сте, аз ще ви светна - просто защото студентите са в конкурентна среда, не за друго. Такова нещо като шестици на всички НЯМА НИКЪДЕ ПО СВЕТА и нямаше как вие да сте първите. Дори най-добрите се разпределят на по-добри и по-малко добри (даже и в строй като социализма, който доста държи на равенството на индивидите, пак е имало различни оценки). Та да се върнем на първото контролно. Аз си дадох зор да направя достатъчно варианти, да ги попроменя и т.н (повече усилия от тези не мисля, че е нужно да се хвърлят за едно контролно). Мислите си, че като решихте задачите на приятелчетата, подсказахте отговорите или казахте на групите след вас какво е имало, много сте ме надхитрили? Отговорът е НЕ. Надхитрихте САМИ СЕБЕ СИ. Аз преподавам в университет, смея да твърдя, че си върша повече от съвестно работата, но в ролята на пъдар не съм смятала да влизам и никога няма да вляза.Както виждате винаги може да се измисли начин да нормализират оценките. И уверявам ви няма шанс УНСС да е първият в света университет, в който по един предмет има само шестици. Моят най-приятелски съвет е - другия път като подсказвате на някого или разказвате с охота какво се е паднало на теста си спомнете, че колкото помагате на другия толкова и вредите на себе си. Моята първа учителка по икономикс имаше два любими израза, които се отнасят за икономиката "За всеки избор се заплаща" и "Безплатен обяд няма". Аз научих тези неща още в училище, жалко е наистина, че никой не ви ги е казал за две години в университета, а се предполага, че ще ставате икономисти.

И сега стигаме до най-важното. АКО НАИСТИНА СТЕ УБЕДЕНИ, ЧЕ ЗАСЛУЖАВАТЕ ВЪПРОСНАТА ОЦЕНКА , ОТ КОЯТО ТАКА НЕСПРАВЕДЛИВО СА ВИ ЛИШИЛИ, МНОГО МОЛЯ ЯВЕТЕ СЕ НА ИЗПИТ УТРЕ, НАПРАВЕТЕ ГО И ДОКАЖЕТЕ, ЧЕ НАИСТИНА ПОЗНАНИЯТА ВИ СА ЗА СЪОТВЕТНАТА ОЦЕНКА. Иначе просто излиза, че май и вие не си вярвате много, но все пак държите да минете по тънката процедура. Тези оценки са препоръчителни за освобождаване и никой не ви насилва да ги приемете.

Приемам темата за закрита. Няма думи за кажа колко възмутена съм от неадекватното ви поведение.

...

Мога само да ви пожелая приятно прекарване в дебрите на статистиката :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 29, 2012 9:19 am 
Кандидат-студент

Ас. Николова наистина е права за това, че поведението ви е неадекватно.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа