Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Статистика - доц. Чипева
МнениеПубликувано на: Чет Май 31, 2012 5:42 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Кандидат-студент
argirkata написа:
Ас. Николова наистина е права за това, че поведението ви е неадекватно.

Аааа доообре. А дали не е било същото и предния семестър при нея? Я вземи питай някой. да не излезе, че целия университет е неадекватен само.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 02, 2012 10:09 am 
Студент-Бакалавър

Че може и така да излезе :D Гърча през семестъра ми беше много полезен...за изпита :D Като цяло асистент Николова се потруди доста да ни накара да учим и според мен имаше ефект...Това, че определен брой души реши да си направи шега с ния и да и спами пощата СЛЕД КАТО БЯХА ОСВОБОДЕНИ е друг въпрос. Аз се радвам, че асистентката не го прие лично, че иначе ако беше друг преподавател сега щях да съм на ликвидация :D Недейте да мрънкате, че са Ви карали да учите през семестъра :axe: Колкото до останалото аз имам 5 на изпита и съм повече от доволен. :partyman:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 11:40 am 
Студент-Бакалавър

Изпитът е минал и предполагам темата не е актуална,все пак ще напиша няколко реда инфо за идните поколения.
Първо -аз не съм посещавал нито едно от упражнение на въпросната асистентка.
Второ - изкарах добра оценка на изпита,без да се напъвам изобщо и най-важното без да преписвам.
Трето - доста несериозен мейл е написала въпросната асистентка. Какво реве как е "на Запад" Ако не е доволна от работата си и от взаимоотношенията си със студентите,има много широко поле за изява, в България и "на Запад"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 13, 2012 11:51 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Предприемачество
1. Асистентката е напълно доволна от реализацията си в България и точно за това преподава на български студенти и не смята да ходи "на Запад", а ако вие не сте доволни от обучението си можете спокойно да отидете там :-).

2. Точно Вас колега си мислех да ви изгоня повреме на изпита, именно защото не съм ви виждала на упражнения, но реших все пак да ви дам шанс да покажете какво сте научил и без да сте посещавал упражненията ми (е със сигурност няма да се повтори - това е забележка за следващите ми студенти :-)

3. Бъдете сигурни, че и тройна скала може да се измисли и такова нещо като само шестици няма да се случи поне докато аз преподавам (това също е информация за "следващите поколения"). Дори и сред най-знаещите винаги има някой, който знае малко повече от другите :-)

Поздрави,
ас. Силвия Николова

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 10:28 am 
Магистър

" .........2. Точно Вас колега си мислех да ви изгоня повреме на изпита, именно защото не съм ви виждала на упражнения, но реших все пак да ви дам шанс да покажете какво сте научил и без да сте посещавал упражненията ми (е със сигурност няма да се повтори - това е забележка за следващите ми студенти :-) "

Защо "няма да се повтори" - т.е. искате да кажете, че няма да допуснете хората до изпит, само защото са били достатъчно умни да се справят и без упражнения ? Не можете да приемете, че хората могат и без Вас ?!. Та това, всъщност са най-способните! Жалко , много жалко.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 12:30 pm 
Студент-Бакалавър

nikolova написа:
1. Асистентката е напълно доволна от реализацията си в България и точно за това преподава на български студенти и не смята да ходи "на Запад", а ако вие не сте доволни от обучението си можете спокойно да отидете там :-).
Поздрави,
ас. Силвия Николова

След като настойчиво пропагандирате обучението в чужбина и мотивирате студентите да се обучават там, кой точно ще Ви плаща заплатката,субсидийките,бонусчетата и рушветчетата ако всички учат в чужбина ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2012 10:34 pm 
Студент-Бакалавър

колеги стига сте сеели злоба :wink: не е нужно

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 20, 2013 2:41 am 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Лекциите общо взето се карат по презентации. Като цяло супер академично говори Чипева и нищо не се разбира и никой не я слуша и само отиваш да препишеш слайдовете. Кво да кажа най-тъпата лекция тоя семестър, не държи на присъствия. Упражненията ги водеше Искрен Ангелов, супер разбран и точен, обеснява си задачите, решаваме задачи дава за домашна и упражнение задачи. В началото следеше за присъствия, но след това спря и все пак ако искате да разберете нещо от задачите и да се освободите трябва да ходите на упражнения, просто лекцията е само загуба на време. Освобождаването ставаше на база 2 контролни + участия в упражнението(решаване на задачи на дъската). Контролните даваха по 20 точки всяка, като имаше 10 тестови въпроса с по 4 отговора и по 2-3 задачи в зависимост от сложността, които даваха останалите 10 точки. Влизаше се на четни и нечетни, може да ползваш калкулатор и формули. Контролните ги провеждаше асистента като следеше за преписва и не можеше много много да се подсказва. Бяха по 4 групи, като 2 групи дава на четните номера, и другите 2 дава на нечетните. Останалите 10 точки идват от упражнения, като всяко участие е 1т, така че взимайте участия. Тъпото в случая е че на час могат да вземат участие само 2-3 души, а и понеже имаше хора които карат упражнение с други групи и ставаше малко тъпо така. Накрая от сбора точки се праи скала за освобождаване, не освободиха много хора към 30-40 човека, с 4 и нагоре се освобождава имаше само няколко 6ци и то хора които са взимали участия(35 и нагоре беше 6цата). Изпита за жалост не беше нищо подобно на контролните. Влизаше се на 2 пъти, напълно произволно. Пак може да ползваш калкулатор и формули, но тоя път въпросната асистенка Николова водеше изпита и прибра на доста хора формулите поради няква причина, въпреки че на контролните си ги бяха ползвали без проблеми. 4 варинта бяха, някои въпроси се повтаряха или бяха подобни, 25 въпроса с по 4 отговора, в които имаше 5 задачи, като не беше много ясно каква е схемата, но за да ти се признае отговора на задачите трябва да си ги описал и без решена поне една задача 2ка. Тъпото беше че въпреки че задачите имаха посочени възможни отговори на някои от тях всички бяха грешни :doh2: което само може да те обърка, имаше само от най-простите задачи, мода, медиана, средна, отклонение. И въпреки че през упражненията само сме решавали 20 вида задачи и до ся задачите са носили половината тежест че и повече сега носехе само по 2т и освен това решиха че задачите всъщност не са 5, а са само 3 така че въпреки че на изпита 70% ти отива да решаваш задачите ти носят общо 6т от 28(Естествено тия работи никой не ти ги беше казал и всички се бяха готволи предимно върху задачи, защото това правихме целия семестър, или поне да бяха казали че без нищо една решена задача имаше двойка, имаше хора, които само си решиха теорията и може и 25 въпроса да са познали ама шанс :doh2: ). Теорията няма какво да е коментирам пълни глупости, а и с обесненията на доцентката нищо не може да се научи и като цяло е късмет. Раздаването на книжките беше пълна пародия, като цяло масово 2ки имаше и 3ки, срещаха се 4ки и 5ци, даже чух че в другия поток имало и 6ци :lol: Изпитите до колкото видях ги проверяваха Николова и Чипева. Предполагам че ако Ангелов проверяваше можеше да има по-добри оценки. За скалата, 10-11 за тройка не стана много ясно, май както се спазариш, 19 за петица, 22 за 6ца. Моя съвет е ако сте при Искрен Ангелов, ходете на упражнения решавайте си задачите и си направете контролните за да се освободите.

А относно горните писания за асистент Николова, разбирам за какво става въпрос. Малко по насериозно се взима асистенката отколкото трябва. И не знам как може да говори за каквито и да е знания при положение, че изпита беше така направен че да показва точно обратното на знания. Нещо така се е случило че катедра статистика не могат да уцелят правилния педагогочески подход. Иначе впечатляващо, че асистентката помни по физиономии целия си поток :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 28, 2013 5:34 pm 
Студент-Бакалавър

Дайте повече инфо за авторите на това ръководство, издателство нещо.
mese4ka написа:
има едно ръководство по статистика, зелено, продават го вън на книжарниците.ако го имаш..вече си ок, има решени задачи така ще можеш да пререшиш задачите, да станат по-ясни.теорията е от там, след всяка глава има тест накрая ги има и отговорите. изпита ми беше тест - теория в началото и задачи, мода медиана разсейванията, имаше и средна хронологична така че си напишете формулите...аа дава формулите да се ползват на един лист си ги напишете. имах и сезонните колебания.хайде успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 18, 2013 12:15 am 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Финанси, счетоводство и контрол"
Здравейте, имам въпрос оценките на освободените имате ли спомен кога се пишат в началото като започне изпита или в края. Интересувам се зада си планирам деня. ЗНам, че може книжките да несе носят лично, но ще ми трябва после и трябва да отида лично аз затова питам как процедират?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа