Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Чуждестранен студент - Кандидатстване
МнениеПубликувано на: Пет Юни 28, 2013 2:39 am 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Кандидат-студент
Курс: Кандидат-студент
Здравейте,
в момента сам студент в Германя, но бих изкал да кандидатсвам в УНСС със спецялност Бизнес Информатика Бакалавър.

Средното ми образование също е немско и нямам никакви български дипломи.

Имам два въпроса.

1. Ще мога ли да се презапиша без да се налага да привеждам и лигализирам дипломата си за средно образобание, понеже вече съм следвал? Някой знае ли каква е процедурата в този случей?

2. На сайта на УНСС прочетох, че специализирането става в 3ти семестър. Това означавали че ако се запиша Бизнес Информатика Бакалавър ще започна образованието си в 3ти семестър? Ако е така какво се преподава в първите 2 семестъра? Бсяка информация ще ми е от полза.

Промяна:

Не съм сигурен дали тук е правилният под/форум за моят въпрос. Ако не моля администраторите да го преместят в правилният. Благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Чуждестранен студент - Кандидатстване
МнениеПубликувано на: Пет Юни 28, 2013 11:31 am 
"Главен асистент"

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика с чуждоезиково обучение"
Курс: Втори
Единственото, с което мога да помогна, е извадка от правилника на УНСС:

УСЛОВИЯ ЗА ПРЕМЕСТВАНЕ НА БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ,
ОБУЧАВАЩИ СЕ В ЧУЖДЕСТРАННИ ВИСШИ УЧИЛИЩА

Чл. 85. Български граждани, придобили студентски права в чуждестранни висши училища, могат да продължат образованието си в Университета за национално и световно стопанство при завръщане в страната, ако имат завършена най-малко една учебна година, при условия, определени с решение на Академичния съвет.

Чл. 86. (1) Преместването на студентите от чуждестранни висши училища се извършва до началото на учебната година, като се подават следните документи:

1.Молба до ректора.
2.Академична справка от висшето училище за положените изпити и придобитите кредити (преведена и легализирана).
3.Диплома за завършено средно образование. Завършилите средно образование в чужбина представят диплома (преведена и легализирана) и удостоверение от МОМН за признато средно образование, без да се изисква минимален входящ бал за съответното направление/поднаправление.
(2) Документи по ал. 1 се подават от 05.08.2013 г. до 16.08.2013 г. Академичната справка (преведена и легализирана) се съгласува с Националния център за информация и документация за установяване на автентичността й и статута на образователната институция, която я е издала.

Чл. 87. Ректорът решава окончателно приемането на студентите по чл. 85, като може да определи и допълнителни условия.

Източнк : http://priem.unwe.bg/bg/pages/38/pravil ... .html?P=11

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа