Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Специалности магистратура - редовно обучение
МнениеПубликувано на: Нед Авг 21, 2011 5:53 pm 
Кандидат-студент

В инструкциите за кандидатстване пише, че за три семестъра ДП могат да кандидатстват само завършилите УНСС. На друго място пише, че могат да кандидатстват всички, но 3-тия семестър е платен. Кое е вярното?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 7:21 am 
"Доктор"
Аватар

kevin87 написа:
В инструкциите за кандидатстване пише, че за три семестъра ДП могат да кандидатстват само завършилите УНСС. На друго място пише, че могат да кандидатстват всички, но 3-тия семестър е платен. Кое е вярното?

За три семестъра ДП могат да кандидатстват само завършилите направление "Икономика" в УНСС и 3-тия семестър винаги е платен. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 12:23 pm 
Кандидат-студент

Passenger_57 написа:
kevin87 написа:

За три семестъра ДП могат да кандидатстват само завършилите направление "Икономика" в УНСС и 3-тия семестър винаги е платен. :wink:

Добре, значи аз не съм от УНСС и съответно не мога да кандидатствам за ДП - 3 сем. (2+1 платен).
Оства ми да кандидатствам за ДП - 2 семестъра. Но аз съм завършил хуманитарна специалност в СУ и би трябвало да ми е по-дълга магистратурата?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 2:09 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

kevin87 написа:
Passenger_57 написа:
kevin87 написа:

Добре, значи аз не съм от УНСС и съответно не мога да кандидатствам за ДП - 3 сем. (2+1 платен).
Оства ми да кандидатствам за ДП - 2 семестъра. Но аз съм завършил хуманитарна специалност в СУ и би трябвало да ми е по-дълга магистратурата?

2 семестъра може, само ако си завършил същата специалност в УНСС. За теб ще е 4 семестъра, но не знам дали 2 ДП и 2 платено или и 4те платено. Звънни и питай на телефоните за информация, ако евентуално някой ти вдигне :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 2:04 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Бизнес администрация
ralitsa88 написа:
Има ли някакви справочници/въпросници при канидатстването за магистратура? Да знаем по какво да се готвим все пак. В сайта пише 6 фунадментални дисциплини - микро, макро, бла-бла, но това е твърде размито.

Здравейте и от мен :)И аз имам същият въпрос като колежката:) И в допълнение на него -разбрах ,че има възможност за някакви курсове(кандидатмагистърски).Ако някой е ходил или знае нещо моля ви споделете :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 12, 2011 10:45 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Кандидат-студент
Колеги имам и аз няколко въпроса, понеже не успях да разбера от сайта.
Предвид че искам да кандидатствам "Международно Финанси" - платен прием, а съм завършил "Финанси" в ИУ гр. Варна, -колко семестъра ще ми е обучение и какъв е учебният план - тоест дисциплините които ще се изучават. Другият ми въпрос е свързан с този кандидат-магистърски изпит (тест), има ли някакви помагала с примерни тестове, съвсем субективно, какво е вашето мнение за нивото на теста, трудно ли се влиза, кои са специалности с най-висок бал и въобще къде мога да се обърна за повече информация. A и също вярно ли е че магистрите в УНСС учат само събота и неделя ?
Благодаря предварително :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2011 12:13 pm 
Администратор
Аватар

ForeXsov написа:
Колеги имам и аз няколко въпроса, понеже не успях да разбера от сайта.
Предвид че искам да кандидатствам "Международно Финанси" - платен прием, а съм завършил "Финанси" в ИУ гр. Варна, -колко семестъра ще ми е обучение и какъв е учебният план - тоест дисциплините които ще се изучават. Другият ми въпрос е свързан с този кандидат-магистърски изпит (тест), има ли някакви помагала с примерни тестове, съвсем субективно, какво е вашето мнение за нивото на теста, трудно ли се влиза, кои са специалности с най-висок бал и въобще къде мога да се обърна за повече информация. A и също вярно ли е че магистрите в УНСС учат само събота и неделя ?
Благодаря предварително :)

Срокът на обучение за завършилите специалностите Финанси и МИО е 2 семестъра. Има справочник, в който е посочен примерен тест. В изпитния тест се залагат основни въпроси по пет дисциплини. Учебното разписание е седмично (определени дни от седмицата в продължение на целия семестър) и модулно (само на определени дати през семестъра). Повече информация можете да получите от отдел "Магистри" в УНСС.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2011 12:17 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Кандидат-студент
добре, благодаря, а как мога да се свържа с този "отдел магистри" на УНСС

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2011 12:28 pm 
Администратор
Аватар

ForeXsov написа:
добре, благодаря, а как мога да се свържа с този "отдел магистри" на УНСС

(02) 8195 597
(02) 8195 546

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 13, 2011 9:26 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Медии и журналистика със специализация "Връзки с обществеността"
Здравейте,
Завърших Межд.отношения. Смятам да кандидатсвам в УНСС магистратура , но се чудя между 3 неща. Финанси/Финансов мениджмънт/Счетоводство.
Ще се радвам да чуя мнения по въпроса - по специално ме интересува ако завърша маг. по Финанси , мога ли да работя в сферата на счетоводството и да отворя счетоводна къща например . Също искам да питам колко семестъра е обучението ?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа