Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Коя от съседните на България страни Ви е най-симпатична?
Гърция 43%  43%  [ 37 ]
БЮРМ 6%  6%  [ 5 ]
Румъния 14%  14%  [ 12 ]
Сърбия 28%  28%  [ 24 ]
Турция 9%  9%  [ 8 ]
Общо гласове : 86
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 1:32 pm 
Специалист по всичко

Естествено, че и аз най-много мразя българите-предатели. Каквото ние сме си направили никой друг не ни го е правил. Ама и второто ми се струва почти невъзможно Wallacе. С такова управление от точно такива българи-предатели е невъзможно да сме по-добри.

Прав си че и ние да бяхме на мястото на турците и ние нямаше да сме по-добри към тях, защото все пак всеки гледа своята изгода. Но няма как да не ги мразя като това чувствам и това ми е насадено от малък.

Така че не виждам начин за решаване на проблема, докато манталитета на българина е да гледа само себе си...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 3:45 pm 
"Главен асистент"
Аватар

Александър написа:
Цитат:
сръбете ми най допадат с музиката си, начина на изразяване и вкусните плескавици.................................НЕ РАЗБИРАМ ТЕЗИ ЗА КОЙТО ТУРЦИЯ Е СРОДНАТА ИМ ДЪРЖАВА,ЯВНО СТРАДАТ ОТ КЪСА ИСТОРИЧЕСКА ПАМЕТ Evil or Very Mad

Ами обективно погледнато след Освобождението май турците най - малко мизерии ни правят от всички. Иначе нямам предпочитания, всички ме изнервят еднакво, може би румънците малко по - малко, не знам.

Само дето в периода Юли-Август 1913 година избиват над 100 000 българи и прогонват няколко стотин хиляди от Източна Тракия, която тогава е била в пределите на България и заради турската намеса прев Втората балканска война не успяваме да я спечелим.

По темата - най-симпатични са ми макетата, защото са на 100% българи и един ден Македония ще е част от България. От балканските страни най-симпатични са ми албанците. Изпитват невероятен респект към нас, мразят сърбите и гърците и са ни приятелски народ.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2007 4:16 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Nightmare_builder написа:
По темата - най-симпатични са ми макетата, защото са на 100% българи и един ден Македония ще е част от България. От балканските страни най-симпатични са ми албанците. Изпитват невероятен респект към нас, мразят сърбите и гърците и са ни приятелски народ.

Нали правиш разлика между македонци (т.е. българите от Македония) и "македонци" (т.е. македонистите, дето са сръбомани и техен враг са България и Гърция). А тая любов към Албания за мене е необяснима и алогична. Албанците, заедно с турците са заплаха номер едно за Балканите.

Wallace написа:

п.с. Каквато и историческа памет да имам мразя единствено българите-предатели... ( и един германец , но това е лично )

А част от тези национални предатели са именно представителите на "народната власт" след 09.09.1944 г. И германеца сигурно е Хитлер  :roll: - същият "лош"  диктатор, който сбъдна и осъществи националната кауза на България след 1885 г.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2007 6:30 pm 
"Главен асистент"
Аватар

fissas написа:
А част от тези национални предатели са именно представителите на "народната власт" след 09.09.1944 г. И германеца сигурно е Хитлер  :roll: - същият "лош"  диктатор, който сбъдна и осъществи националната кауза на България след 1885 г.

Само дето същия германец ни дава рогата на вола.  Сравни етническата карта на България Изображение и това, което получаваме през 1941 година и та като "територии предоставени за военно временно администриране". Както се вижда ние получаваме незначителна част от Поморавието, една голяма част от Македония не е в български предели. Да не говорим, че през 1940 година изпускаме един удобен шанс за окончателно решаване на Добруджанския въпрос. След като е подписан крайовският договор, Сталин звъни на Борис III и му казва българските войски да окупират цяла Добруджа, и ако Румъния се противопостави СССР ще нападне Румъния. Ако Бориис III е бил приел, днес Румъния нямаше да съществува. Да не говорим какви възможнисти се изпуснати от Соболевата акция. Обещани са ни земите между Кавала-Драма на запад до линията Мидия-Енос на Изток, дори после да подпишем пакт с Германия в замяна на предоставяне на пристанищата Варна и Бургас за военните цели на СССР.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2007 7:42 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Соболевата акция е била предпоследната стъпка преди анексирането на България от СССР  :!:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2007 8:14 pm 
"Главен асистент"
Аватар

fissas написа:
Соболевата акция е била предпоследната стъпка преди анексирането на България от СССР  :!:

Има и такава хипотеза, но все пак са ни били обещани Източна и Западна Тракия + половин Егейска Македония или 60 000 кв. км.
Според мене е трябвало да се действа на принципа "всичко или нищо" както при Крайова така и при Соболевата акция.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2007 8:55 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Под нищо какво разбираш - да няма България ли ? :roll:
А нали знаеш народната поговорка - по-добре врабче в ръцете, отколкото сокол в небето  :idea:

Nightmare_builder написа:

В тоя част от мнението ти има противоречие. Македония трудно ще стане част от България и едно от причите ще са именно любимите ти албанци, щото те имат други планове за Македония. Реалното за България с една последоватална и правилно провеждана полотика и пропаганда е да се стигне до модела Гърция - Кипър и Румъния - Молдова, т.е. Македония да е втора българска държава. Погледнато от наша страна в момента Македония е в най-голяма степен независима (колкото и условно да е това спрямо Белград) от 1396 г.

Последна промяна fissas на Нед Дек 16, 2007 9:14 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 05, 2008 12:49 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

angelov написа:
Mys7Ic написа:
Определено Елините 8)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2008 9:52 pm 
Студент-Бакалавър

Сърбия много ясно, освен че граничарите са гадни копелета, хората са бомба!

кой е писал тия гърци, пълни ****

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2008 11:27 pm 
Кандидат-студент
Аватар

доста кафява тема... Да видим - едните дават хомосексуализма на света, други ни ебат 500 години, трети са наши хора, ама си мислят, че са сърби, сърби и гърци се съюзяват срещу България, която трябва да им е съюзник, румънците и те си имат филмите за Добруджа... Не мерси, не гласувам в тая тема... Колкото до начина на живот - без южните съседки, другите са доста близки до нас :lol: Абе сложна тема е да обсъждаме балканските взаимоотношения, няма кво да навлизаме в подробности :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа