Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 108 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бихте ли заминали да живеете в САЩ
МнениеПубликувано на: Вто Дек 21, 2010 1:59 am 
"Главен асистент"
Аватар

Америка е на високо ниво само защото успява да финансира добри учени и тласка към себе си умни и млади хора със своето разнообразие и голяма палитра от възможности за развитие и живот. Това е то. Но същност се двоумя на въпроса,дали бих живяла там. От една страна, както казах по-горе може би ще се живее по-добре там, може би ще печеля повече пари и може би ще съм щастлива. Но пък ако се замислим - там са най-големите мафиоти в света, никога не се знае кой ще те ограби, кой ще те нападне и дали наистина ще сбъднеш своята "американска мечта". Понякога лошото е,че прекалено много млади хора се блазнят от хубавото, от модерното в другите страни, от парите и възможностите - да,вярно е,наистина другите страни са доста по-напред от България в много ама много отношения, но всеки сам за себе си преди да предприеме такава стъпка трябва да се замисли,дали наистина си струва,защото подобно решение би променила целият му живот,но по-важното е, дали ще го направи по-хубав или по-лош. Защото може да сме гледали много филми, да сме чули много невероятни разкази,но всъщност действителността е една и не трябва да я избягваме :
Човек трябва да се замисли над редица неща :
- какво ще прави там и дали професията,която ще работи ще му доставя удоволствие или просто ще замине колкото да се измъкне от хаоса в България
- къде,как и с кого ще живее - повярвайте ми имам познати,които са страшно самотни в чужбина. заобиколени са от чужденци и две думи не могат да си разменят. Малко ме съмнява и в САЩ да е така, предвид това,че там е голяма мешавица от хора и различни култури.
и редица разбира се други въпроси според ситуацията.

Аз не зная,дали бих била щастлива да живея в чужбина,но имам много познати на моята възраст,които само да имат възможност и не биха се поколебали да живеят къде ли не по света,но само не и в България. Това мисля,че е жалко за нашата държава,защото ставаме все по малко...все по-малко...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 12:27 am 
Магистър

пък империята се разпада от гъза й нагоре дмек от нас :lol: :lol: не е много смешно ама пък е забавно яко паника навсякъде и хората се осъзнават...е не ние де тука сме много промити

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 23, 2011 3:01 pm 
Кандидат-студент

fissas написа:
Аре заминавай за U$А. Лошото е че и от там може да влизаш в тоя форум. Остави ни нас да си живеем на спокойствие в БЪЛГАРИЯ.

БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО

Мисля че си прекалено краен в изказа си.Уважавам мнението ти както на всеки решил да го изкаже, но всеки има право на избор и не мисля че възможността да идеш,видиш да пробваш те прави по-малко родолюбец.Дори мисля че е и в голям плюс стига да имаш идея как да го използваш колкото и клиширано да звучи но е факт че ние сме бъдещето на тази страна и всичко ново и различно което можем и имаме възможност да попием може само да е за наше добро ако умеем да го използваме правилно.Америка не е страната мечта, но пък ако трябва да бъдем по реалисти имаш шанса да се развиваш по-добре и бързо стига да го искаш и да вложиш усилие в това което си започнал.Доста често ми се случва да чувам и чета негативизми спрямо другите нации което е малко глупаво това ме кара да си мисля че по- голямата част от населението ни са доста тясно скроени не живеем вече в комунизма не седим зад решетка или на каишка ... приемете новите възможности като едно ново начало а то ако трябва да бъде казано в проценти е 90% винаги хубаво стига наистина да искаш да поставиш новото аз и да не се страхуваш от това

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 03, 2011 11:25 am 
Кандидат-студент

Nansi написа:
Не бих отишла. Никога не казвай Никога, но тук си ми е много добре. Дори не съм се и замисляла да напускам България, за да работя накъде. Тук има достатъчно работа за всеки. Работа няма за мързеливите и алчните /мое мнение/. Така че не бих отишла да живея в USA, дори и в друга държава не бих. Само на екскурзии :partyman:

Аз бих отишъл, ходил съм, два пъти, видял за какво става въпрос и ако имам възможност бих отишъл за няколко години за да си осигуря старт в живота :)

Последна промяна ivansemkov88 на Пон Юли 04, 2011 8:16 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Бихте ли заминали да живеете в САЩ?
МнениеПубликувано на: Пет Юни 03, 2011 12:07 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

в колко е полета ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 30, 2011 11:09 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Финанси
Курс: Трети
Не само на ексурзии,тези американците само се мислят за най-добрите ,а са разглезени дебели прости,пълно е с престъпност в някой квартали.А и САЩ отстъпват лидерската си позиция 20 век е бил века на САЩ ,но 21 е на Азия,всички империи се разпадат и сега е ред на САЩ.А и стига сте се оплаквали пак сме в по-богатата част от света има над 120 държави който са по-зле от нас,ама те не се оплакват толкова,българите и да бяха най-богатите и уредените пак щяха да се оплакват.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 24, 2013 3:24 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика с чуждоезиково обучение"
Курс: Втори
Бих заминала и си го мисля от доста време вече. В крайна сметка всеки човек търси най-доброто за себе си и защо пък да не отида в държава, която ми предлага по-добри условия за живот? Ако циганите в България не се множаха с пълни сили, законите се спазваха и човек можеше да се развие добре без да са му нужни връзки където и да отиде бих останала, но в крайна сметка щом самата ни държава не ни защитава няма смисъл само заради родолюбието да си обричаме животите :) Обичам страната, мразя държавата. Ако нещата се променят бих останала (или бих се върнала), но докато не се променят не възнамерявам да седя тук и да плащам тока и помощите на циганите ;)))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 29, 2016 12:33 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Кандидат-студент
Курс: Кандидат-студент
:) Бих отишъл на гости в САЩ Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 108 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа