Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 108 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бихте ли заминали да живеете в САЩ
МнениеПубликувано на: Чет Апр 02, 2009 10:25 pm 
Студент-Бакалавър

в сащ не. бих отишъл само за да видя как е...но някъде другаде по широкия свят защо не?
абе има една прикака, че навсякъде е хубаво където ни няма :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 04, 2009 9:56 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Аз лично никога пък не бих заминала за чужбина.
Та какво по хубаво от това да си в своята родина.Ние трябва да се борим за нея,трябва да сме тук,а не да избираме лесния път.Казваме си отиваме в чужбина,там ще изкарваме големите пари,и край.Но не трябва така,трябва да останем тук и да помогнем на нашата собствена родина,да направим всичко възможо да изтъне от калта,в която се намира в момента.Ние трябва да си извоюваме една по добра държава,ние трябва да я променим..Трябва да се борим...а не да бягаме,не да си затваряме очите за проблемите..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 05, 2009 9:40 am 
Специалист по всичко
Аватар

Леле, така идеология не е много на добре... Нашата мила родина няма да "изтъне" от калта още дълго време, защото толкова време са я "затъвали", че скоро няма оправия (да не кажа и никога). Просто на нас манталитета ни вече е такъв - все да тарикатеем, лъжем, правим мръсно и пр. За САЩ на бих заминал. За Канада или Европа - на 100% да!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 05, 2009 2:30 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Да напълно си прав ,че на нас манталитета ни е такъв..Ми защо да не го променим???
Може би България е затънала достатачно,може би никога няма да излезе от тази вечна криза,но нека се опитаме да променим нещата,нека се борим и останем тук,у дома.За мен няма нищо по хубаво да съм в Родината си,а не в някоя чужда и студена държава... Е да, понякога и това се налага в името на по добро бъдеще..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 05, 2009 10:54 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Виж, много ти е хубава идеята, но нали се сещаш какво става с тези "борци за чест и слава"? И в миналото ни, та и сега сигурно е така. На много хора им изнася да е така - да си хвърля боклука през терасата безнаказано, да минава на червено безнаказано, циганите и турците да гласуват и, реално, да избират сегашното правителство, да простее по улиците и да си избива комплексите, да цапа и да "сере" наляво-надясно... Та представи си, че един (двама, трима или повече) реши/ат да направят нещо - че при положение, че около теб има само простаци как ще се справиш???? Ще те "смажат" и ще си продължат живота по същия начин. Извън България има и доста големи простаци българи, но по-голямата част според мен са нормални и кадърни хора, които просто им е писнало от живота и простотията тук. Пак отбелязвам - хубаво е, че има хора около теб, които да искат да поправят нещо (и аз бях такъв), но, повярвай ми, НЯМА смисъл да се пънеш... Не те познавам, но много хора "заобичват" България, понеже нямат волята (а не желанието) да я напуснат - защото вече да стоиш в БГ и да плюеш срещу живота си е тъпо. А сега вече това е модата - всички започват да обичат България (особено, когато са на маса - е тогава вече направо бунт ще направим и ще избием половината свят). Темата е конкретно за САЩ - не бих заминал за там, пак казвам. Но и не бих останал тук - съжалявам за мнението, но съм сигурен, че повечето от форумци (било то от УНСС или от Карлуково) са на това мнение, но ги е шубе да признаят, та дори и казват, че няма да излязат и са много против. Но отдаде ли им се възможност - ТЕ ще са първите, които ще си бият камшика. После като ги питаш защо - ами то ситуацията се променя. Та пак се връщаме на нашия български манталитет - все да скриеш, все да направиш нещо скришно и тайно... Ами няма оправия и това си е...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Е ,добре донякъде си прав.Според мен нещата в България са така,защото никой не спазва законите.Не само че не се спазват,но и не са такива каквито би трябвало да бъдат.Това означава,че щом няма закони значи няма държава...
Един човек наистина неможе да проемени нещата,но чрез примера си,чрез действията си сигурно ще има последователи и така...
Мен лично не ме е страх да замина за чужбина,дори искам да отида да уча там,но само толкова,не и да остана завинаги.Според мен тези които остават тук и се борят не са страхливци,а патриоти.Наистина си прав,че Байганьовци има и ще има винаги,винаги ще има някой който да си изхвърли боклука там,където не трябва и някой,който ще прави "мръсно" на съседа си... Защо отиваме в чужди държави и влагаме труда и силите си в икономиката им и ги правим богати и силни..Нека направим това в България :D :D :D
Българите са умни хора,обаче им е дошло до гуша от кръдливи политици и от корупция,затова се оставят течението да ги понесе и не предприемат никакви действия.
Ето например ,ако по някакав начин ти станеш свидетел на корупция би ли докладвал за нея,би ли казал какво си видял?Ако го направиш ще помогнеш по някакав начин..
Ако станеш жертва на нещо нередно отново трябва да си търсиш правата,да се бориш...
Ако си учен и кадърен човек,защо не вложиш труда си за благото на страната..България е в криза от 1944,когато събираше пари за да изгради социализма,след това пак започна да гради демокрацията и това няма край..Но... не се знае

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 07, 2009 9:38 am 
Специалист по всичко
Аватар

Хм, ами за корупцията доста интересно мнение имаш... Говориш все едно, че живееш в друга държава или свят (без да се обиждаш). Мисълта ми е, че като видя корупция НЯМА да кажа, понеже знам, че тези, на които подавам сигнала и ТЕ са корумпирани и са заедно с тези, срещу които подавам сигнала. Така че не бих дал.
Казваш и аз ако си учен, вложи си труда в България - много добре. Съгласен съм напълно с теб, така и трябва. Но как, ако си кадърен учен, икономист, финансист, юрист и пр. (общо взето - капацитет) да влагаш ума и труда си в България, при положение, че ти дават...1000-1500лв.??? И с тези пари ще можеш да свържеш двата края горе-долу. И само като си представяш, че някъде по белите държави можеш да вземеш за същия труд (може би и малко повече), петцифрена сума, например... Или да не е петцифрена, поне близо до нея и да живееш като цар. Но това, разбира се, е лично мое мнение.
И аз бих заминал да уча в чужбина, но не бих се върнал. Сигурен съм, че и ти като (ако) отидеш да учиш там и си намериш някаква работа (горе-долу сносна) няма да искаш да се върнеш. Повтарям си част от мнението на предния ми пост: всеки казва "Аз не искам" ама излезе ли за малко навън и повече не връща. После ходи му кажи, че бил казал, че не иска... :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 07, 2009 11:15 am 
Кандидат-студент
Аватар

Ох добре.....То се е видяло,че с теб немога да изляза на глава....защото си прав :) :) :)
Така е,това е жестоката истина.Аз просот съм си сложила розовите очила и гледам през тях...Просто ми си иска нещата да са малко по различни,исками се да ги променим по някакав начин..но уви.няма да стане май..
Заплатите наистина са нищожни и можеби докато свят светува ще са такива..
Няма работа,няма пари,има много корупция,има много некадърни политици и това никога можеби няма да свърши..
Сигурно е по добре да напуснеш Родината си,да отидеш в друга държава,но поне да живееш,като бял човек,а не да изнемогваш и да се трудиш от сутрин до вечер за някакви нищожни пари..
Е прав си,но аз просто неискам да видя нещата такива,каквито са..
Ясно е,България никога няма да се оправи..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 08, 2009 10:33 am 
Специалист по всичко
Аватар

Понякога е хубаво да гледаш през розови очила и хубави идеи и замисли имаш но за съжаление съм прав... И на мен не ми е хубаво от това, ама последното ти изречение обобщава всичко...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 08, 2009 9:47 pm 
Кандидат-студент
Аватар

Да,за съжаление си много прав.....
Е,какво да се прави..такъв е живота.Аз обичам Родината си,обичам България,но не и държавата,тази държава,която изградиха и продължават да градят нашите некадърни политици..

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 108 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа