Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Войната в Южна Осетия
МнениеПубликувано на: Вто Авг 19, 2008 12:56 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Грузинският президент според мен разчиташе американци и европейци да се застъпят и да застанат зад действията му и се опита да "накаже" "отцепниците" или бунтовници в Южна Осетия, и Русия не пропусна възможността да се намеси с довода, че се извършва етническо прочистване и избиване на "руски граждани". Всъщност в основата на намесата на Русия се крият много по-големи икономически и геостратегически интереси от гледна точка влиянието и в района. Мисля, че нищо не оправдава постъпката на грузинския президент, защото такова "усмиряване" на граждани не може да проведе нито една държава от постмодерния свят.По-скоро държава като Грузия е повече от 100 години назад след като изтъква, че запазването на суверенитета едва ли не позволява да избива хора на своята територия, а Американците ги подкрепят, въпреки че те бомбандираха Сърбия в абсолютно подобен конфликт, когато сръбската армия навлезе в Косово, а тогава никой от Европейският съюз не говореше така открито за запазване на суверенитет и т.н. Аз лично в момента мисля, че Русия има изключително силни държавници, които отстояват националния интерес(всичко се започна с Путин).За България какво да кажа освен, че политиците са ни кукли на конци, дърпани във външната политика от големите Европейски държави и САЩ, а във вътрешната от организираната престъпност. И нашите "умници" трябва да разберат, че на първо място е българският интерес и след това чак чуждия, но докато България се управлява от безлични хора и страната ни ще е безлична и напълно неспособна да помогне по какъвто и да е адекватен начин в подобен конфликт.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 19, 2008 2:08 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Wallace написа:
Ех, шушумиги...
Да се върнем малко към историята. Йосиф Висарионович Сталин има рождено име Йосиф Джугашвили , което едва ли за някого е тайна , че е грузинско. Та когато въпросният грузинец систематично премахва Зиновиев , Каменев и черешката на тортата Троцки , другарят Сталин става властелин на комунизма и незабравяйки родното подарява Южна Осетия на грузинския народ. Това естествено няма особено значение , защото Грузия както и целия прикаспийски регион влиза в СССР. Какво става след това... Елцин ( да гориш в ада дано ) разрушава СССр-то и грузинците осъмват проамериканчени с Осетия вече асимилирана макар че исторически не им е принадлежала никога ( за разлика от Косово !!! което от векове е било сръбско ) Та сами се досещате , че грузинците в наглостта си са повече от дразнещи. Хем спечелили от комунизма , хем от капитализма ( от там минава единствения петролопровод който да не е под руски контрол ) ... и пак не им стига това. Войната , която сега започна си беше чисто спекулативна като Щатите се надяваха или Русия да се покаже слаба или да се покажат силни , но да сбъркат случайно с някой свален американски самолет ( чудя се как не инсценираха нещо подобно ) Така или иначе това не стана , а руснаците продължават да къртят мивки с икономическият бум , който преживявават ... А тъпите ни политици в опозиция вместо да си мислят как да оближат четирибуквието на Буш им предлагам да си направят харакири и да спрат да се тикат при губещите...В момента става едно от най-уникалните преразпределения на пазари и влияние.... И бъдем ли в този момент със Щатите означава само и единствено нова бъдеща катастрофа.
п.п. При това забележете! Не става въпрос да бъдем социлиасти или бесни капиталисти ... а просто да не бъдем с някого , с когото никога не сме печелили

+1 :)

:D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 27, 2008 12:41 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Медведев е силен! :wink:
Смешното за пореден път , че в това което той направи никой не позна сходство с Косово и ест. САЩ тогава не бяха обявени за агресори , макар и да ставаше въпрос за далеч по-стойностна инвазия. А ЕС може и да се перчи , но не признаят ли независимостта на осетийци енергията ще им излезе скъпо. Винаги се радвам , когато русофобите страдат , макар и да не считам себе си за отявлен русофил

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 27, 2008 3:51 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Wallace написа:
Смешното за пореден път , че в това което той направи никой не позна сходство с Косово и ест. САЩ тогава не бяха обявени за агресори , макар и да ставаше въпрос за далеч по-стойностна инвазия. А ЕС може и да се перчи , но не признаят ли независимостта на осетийци енергията ще им излезе скъпо. Винаги се радвам , когато русофобите страдат , макар и да не считам себе си за отявлен русофил

Има доста хора, които виждат това сходство, но никой не им обръща внимание :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 8:44 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Wallace написа:

много съм съгласен с теб :) когато половината запад призна Косово, тогава никой не говореше за суверенитет на Белград над областта, просто защото на никой явно не му е пукало за Сърбия, а наште дупедавци политиците побързаха да не останат по назад та и те да признаят независимостта им. Всъщност не, греша!! те отново изчакаха известно време за да видят сиреч на къде духа вятъра от запад, да не би да прибързат и да сторят някаква "глупост" - САМИ. А когато Русия призна двете области, изведнъж из целия свят се заговори за Суверенитет-защо по дяволите се питам?! Съгласен съм с мнозина коментари че Саакашвили си е повече от виновен за това което се случи на Грузия, а САЩ уж ей така осъждаха неговите действия като неправомерни, но те отново показаха аджеба какви са-двуличници! Русия призна областите, сега всички от запад почнаха да осъждат действията на руския президент като нарушение на международното право-може би са прави!Но тук логично идва следващия въпрос - не са ли и те(западът) нарушители на същото това международно право?! Ами те са нарушители(поне аз така мисля, не казвам че съм запознат с правото ;) ) ама докато глупавите американци си развяват пешкира из целия свят така ще е :) Относно българската дипломация след признаването на Абхазия и Южна Осетия - абсолютно същата картинка както при Косово, отново изчакахме да видим какво ще каже запад. Просто всякаква липса на политика водена от интересите на страната ни,а все от нечии други(а на тези други едва ли им пука за нас). Единственото становище на дипломацията ни, подчертавам преди отговора на Запада беше- Съжаляваме много за обстановката в Грузия(или нещо от тоя сорт), а именно страната ни отговаря за връзките на НАТО с Грузия(Така ли, аз не видях подобно нещо, а само едно голямо спане!!) Аз мисля че е крайно време вече да започнат малко или много въпросният запад да се съобразяват с Русия, мисля че мина времето след 1991 год. в което Русия беше затворена почти изцяло в себе си. Проблемът идва от това, че половината свят забрави какво е наистина да се съобразяват с тях и си правеха каквото им щукне.

П.П. аз пак казвам, че не съм русофил или американофил или западофил.. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 4:26 pm 
"Академик"
Аватар

hellp написа:
че тя не е ли като косово. руснаци си намериха повод да демонстрират сила

То всичко свърши ама аз да си кажа мнението... не Русия ами на Хамериканците им стана скучно... и дадоха малко играчки и америкаснки инструкторчета .... и искаха малко да погледат сеир... ама Руснаците им наритаха задниците за отрицателно време... Бушчо реши да се ежи като каза че не бил съгласен и протв ... ама бързо си седна на гъза... :wink: И така се отстояват решения... сега Русия иска временно да прекъсне взаимотношения с НАТО.. и са прави... :partyman:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 8:29 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономика на недвижимата собственост със специализация „Пропърти мениджмънт”
Така наречената война беше с предрешен край.Бях почти сигурен, че ще се стигне до този сценарий след срещата на НАТО в Букурещ, когато Македония, Грузия и Украйна не бяха поканени за членове.

Иначе всичките протестни ноти от страна на ЕС и САЩ, заплахи за политическа изолация, дипломатически 'натиск' и прочие са прах в очите.Двете провинции не само че ще получат автономия, а освен това със сигурност ще бъдат анексирани от Русия.Западът беше длъжен да вдигне малко шум, както и руснаците за Косово, но това няма да има никакъв ефект.

А сърбите не ги жалете.Наистина много ги боли за Косово, особено заради начина по който го изгубиха, защото не бяха победени от албанците, а от НАТО.Обаче да си припомнят те колко земя откраднаха от своите съседи.Всъщност не знам да има друг такъв аналог в световната история.При всичките войни срещу съседите си бяха бити като кучета, а накрая бяха обявени за победили, защото формално са се водили за съюзниците на Франция, Англия и САЩ.Из центъра на Белград има паметници на благодарността към почти всяка една голяма държава, ама не и на сръбския войник :lol: Защо ли?За какво да им съчувствам на "братята сърби", като ни откраднаха Вардарска Македония, Западните Покрайнини и Поморавието.До началото на 20ти век единствените сърби в тези земи са били аташетата.Ако някой намери чуждестранна литература описваща населението в тези райони за някакво друго различни от българско да ми се обади.От унгарците откраднаха Войводина, която до преди да я анексират никога в историята не е била тяхна, а сега се опитват да изкарат черногорците и босненците за сърби.

За малко да забравя.Последната битка за Косово, когато се изправят две държави една срещу друга без да се месят великите сили е през 1915 и завършва с разгромна победа на българската армия над сръбската.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 30, 2008 3:29 pm 
"Академик"
Аватар

Ето малко новини... пресни пресни...

Путин критикува Европа за покорност пред САЩ

Премиерът на Русия Владимир Путин подложи на остри критики европейските страни за провежданата от тях политика на двойни стандарти и подчинение на Вашингтон.
Това съобщи Интерфакс.
В интервю за немската телевизия ARD Путин засегна темата за срещата на върха на ЕС по Грузия, която ще се състои на 1 септември в Брюксел.
Той обърна внимание на това, че Западът, който сега осъжда Русия за признаването на Абхазия и Южна Осетия, в същото време призна независимостта на Косово в нарушение на резолюциите на ООН.

"Беше ли приета резолюция 1244? Беше. Там е записана и отбелязана териториалната цялост на Сърбия. Захвърлиха тази резолюция в помийната яма, забравиха за нея, опитаха се да я изопачат - беше невъзможно да я изопачат по никакъв начин. Забравиха я напълно. От Белия дом така заповядаха - и всички се подчиниха", напомни Путин.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 30, 2008 3:46 pm 
"Академик"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Право
грузинският президент е маша в ръцете на Америка

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 11, 2008 12:57 pm 
Специалист по всичко
Аватар

http://www.dnes.bg/article.php?id=57153

Ето каква била цялата работа :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа