Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Дистанционно - София
МнениеПубликувано на: Съб Окт 12, 2013 8:07 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Маркетинг
Курс: Първи
Знам как звучи, но изобщо не съм наясно какво се случва. Чета напред-назад по сайтовете на УНСС и форуми и се обърках още повече.
Ще помоля някой, който знае, да ми обясни с търпение и подробно следните неща, а и защо не и други, ако се сетите за подробности. :)
Мисля, че е от значение да спомена, че съм записана 1 курс 1 семестър Дистанционно в София, бакалавър, поднаправление Икономика и инфраструктура.

-Да започнем отначало: на 16 септември ни раздадоха по 5 учебника и инструкция как да се регистрираме в сайта. Това ясно. Трябва да ги прочетем и съответно научим. Оттам нататък - тестове, разработване на теми и други глупости - кога, какво точно, как, после кой и как го проверява и най-важното какви са сроковете за всичко това?
-Консултациите 11-19.11.2013г. - разбрах, че не са задължителни, но са препоръчителни. Ако отида, какво трябва да нося, някакви разработки - и пак - какви точно, докога?
Ако пък реша да не ходя, което е вероятно поради ред причини - какво следва тогава?
-Другото което ми направи впечатление е, че прочетох мнение на потребителка, записана в тази форма на обучение, която споменава за 15 на брой съботно-неделни лекции. Има ли нещо такова и кога съответно?
-Кога и как точно се провеждат самите изпити? Бях чула, че всичко минава за 3-4 дена с изпитите - така ли е или има и други разточителства?
-Нещо за следващия семестър - такси и пак някакви срокове?
И каквото още се сетите и съм забравила да спомена, със сигурност имах още върпоси, може да добавям.

Благодаря предварително ако някой обърне внимание и има желанието и търпението да ми обясни :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Дистанционно - София
МнениеПубликувано на: Чет Окт 17, 2013 6:38 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Икономика
Здравей и аз съм икономика на ифраструктурата но и на мен ми е мъгла всичко,а и нямах възможност да ида на лекцийте...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 05, 2013 2:48 am 
Кандидат-студент

А къде се провеждат тия лекции от 11 до 19.11 доколкото помня не бяха в сградата на УНСС?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 05, 2013 9:33 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Кандидат-студент
http://archive.unwe.bg/razpisanie.php?s ... sem=1&vo=4

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 8:22 pm 
Кандидат-студент

Wanted693 написа:
http://archive.unwe.bg/razpisanie.php?spec=19&sem=1&vo=4

Не искам да съм груба, но не помолих за линк. Видяла съм я вече тая табличка. Зала ИСК402 нищо не ми говори, и за съжаление, не мога да я кажа на таксито или да я въведа в GPS-a. Попитах за сградата дали е тази, в която беше откриването, или друга и съответно адрес. Благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 8:45 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Ами по точно трябваше да си зададеш въпроса или просто да отвориш гугъл. ИСК е Институт за следдипломна квалификация, намира се на София 1797, бул. "Климент Охридски" 2. 280 минава от там, освен това спокойно може да хванеш метро, на 5-6 минути е от Г.М. Димитров.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 9:06 pm 
Кандидат-студент

Много благодаря :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 03, 2013 10:34 pm 
Кандидат-студент

Здравейте, понеже не получих отговорите, които търся от първия ми пост, отново пиша в темата.
Дистанционната форма може и да е нова, но със сигурност има хора от миналата година например, които са видели кое как е.
Графика за изпитите няма да го коментирам, под всякаква критика е, живея на другия край на България и на всеки 5 дни трябва да вземам 2 почивни от работа, за да пропътувам 700 км. и да харча пари за гориво/билети и нощувки. Като се записвах друго казаха. Както и да е.
Като дойде датата за изпита трябва ли да имам някакви предварително разработени курсови работи? Как се провежда изпита - като приемния ли е, устен/писмен, а/б/в/г или свободни отговори...?
Физкултурата как е, понеже нямаше дата за нея?
Искам да подчертая, че не можах да ида на консултации и че не съм писала никакви разработки поради липса на информация. Единствено теоретично се подготвям по учебниците. Достатъчно ли е за изпит?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 27, 2014 7:27 am 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Поднаправление "Финанси, счетоводство и контрол"
Ще ме извиняваш ако ти прозвуча грубо,но никой не е виновен, че нямаш време да се появиш в университета. В противен случай щеше да знаеш поне къде е зала И406- казаха го на откриването на годината. Щеше да знаеш какви курсови работи се искат от теб ако беше отишла на някоя консултация- всички сме заети и възпрепятствани- аз например работя и имам две деца, но понеже АЗ искам да завърша нещо, си освободих някак време да посетя и деветте дена консултации. Така че, стига в БГ стил с плюенето ами вземи малко по- сериозно това, с което сама си решила да се захванеш. Ако София ти е далеч все трябва да има нещо по- близо до вас.
Иначе ти пожелавам успех.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 27, 2014 3:52 pm 
Кандидат-студент

Е, хайде сега, кой бил груб. Ако търсех критика от теб или някой друг, щях да кажа. Това, за което съм писала в предния ми пост е съвсем цивилизован и нормален въпрос.
Нека сега и аз кажа защо точно съм си задала въпросите - вярно е, че и тук, където живея има университети. Защо не избрах тях? Защото поне за сега само УНСС предлага дистанционно обучение, навсякъде задочно, с по 2-3 седмици лекции и 1000 изисквания за да те приемат. Защото когато проучвах и избирах къде да кандидатствам, някой от УНСС ме излъга, че дистанционното било така и така, без никакви лекции, 5 изпита накрая ги вземаш за 3 дена (по 2 дори 3 изпита на ден), а когато отидох да 16-ти да си получа документи и учебници се оказа, че всъщност не е така. За съжаление, когато разбрах това, вече бях с друга нагласа и други планове. И не можах да го променя поради обстоятелства, независещи от мен. Ти би ли загубила работата си, за да идеш на консултации? Аз не.
Както и да е, не искам повече да коментирам тази тема. Изпитите свършиха, всичко мина, по един или друг начин съм разбрала каквото искам. Това е. Исках само да ти кажа да се замисляш преди да критикуваш, няма нужда от това държание. Просто питах и ако ти не си искала да ми отговориш - твоя работа. Ако нямаш какво хубаво да кажеш, по-добре не казвай нищо.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа