Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: В какви страни сте били и какво ви е впечатлило?
МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2006 9:31 am 
"Професор"
Аватар

Аз не съм пътувала много извън страната, /приблизително, защото има хора на моята възраст, които са обиколили половината земно кълбо/но в малкото страни в които съм била коренно се е изменила цялата ми представа за живота. Та въпросът ми е в какви страни сте били и какво ви е направило най-силно впечатление от бита, нравите и обичаите на хората там?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2006 2:29 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

В Кипър (гръцката част, Ларнака) бях за два месеца миналото лято уж на стаж, а то си се оказа редовно бачкане... както и да е... Там хората работят в кипърски лири (1л.  = 3,40лв.) и приказват гръцки и много лошо английски. Има много чужденци, главно англичани и немци... и много българи, които да работят там. Кипър се развива с туризъм, услуги, леката и ХВП промишленост. Един готвач на договор в Ларнака взима 1100 лири, сервитьорите по 700 + бакшиш. Българите по 400-500 + храна и спане.
Зависи какъв си, т.е. ако си обкновен работник там се държат с теб като с отрепка и пумияр, не-човек ами роб - много унизително и нагло.
Като цяло гърците дори и да не го показват, ни мразят и то много, не знам защо...  :?  а те са някакви необразовани и наивни, пишат много грозно и са коне с капаци, но с голямо самочувствие и гордост. Наричат се "елини" а своята държава "Елада" от Древна Елада, въпреки, че много отдавна не са с чиста кръв. Та в Гърция пък взимат по 500-600 евро заплата общите работници до 1000 зависи от региона и работата. Иначе и в Кипър и в Гърция цари страхотен ред и чистота, страхотни улици. В Кипър движението е отляво и булевардите са с по едно платно максимум две. Повечето улици са много тесни и строителството е нагъсто. Кипърци са много по напред от нас икономически, започват работа от 17г по заведения за хранене и кафета (по-рядко) и на 22-23г. имат пари за чисто нова азиатска кола 2004-2005. Цените са приблизително като нашите само, че нашите стотинки са техни центове. И няма такава инфлация като тая наща. Няма и цигани или са много-много малко и са гръцки.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2006 3:37 pm 
Магистър
Аватар

ми аз сега миналия месец бях в Гърция/Каваала Солун и Остров Тасос/ и 4еестно казано хареса ми но определено о4аквах нещо по добре най ве4е за острова .Примерно нашите плажове мн пове4е ми харесват заради пясъка им/като изкл''ю4им 4е е с боклуци... / а и водата ми е няква мн солена ,но не отри4ам 4е бе6е кристална направо ......

don't waist your time baby
everything's fine, so fine

:):):):):):):):)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2006 5:56 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Ми за сега само Париж, Ню Йорк и още няколко града в САЩ. Колкото и патриотично да си настроен, като видиш как живеят белите хора и ти става мн кофти:(

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2006 6:07 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

аз съм влюбена в Париж...страхотен град...атмосферата му те грабва ..невероятно..заобиколен си от величествени сгради, приличащи на дворци (а повечето не са)...като изключим ,че лесно можеш да се загубиш и няма към кого да се обърнеш за помощ, защото никой не иска да говори на английски...тея французи хич не се зарибяват да го говорят тоя език...друго е ,че  ни имат за някви неандерталци...напрово ужас ...язък  за страхотния град  :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2006 8:48 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Била съм в Полша,Румъния, Турция и Италия,разгледах и малко от Будапеща (старата част) но беше за 2-3 часа.
Най-много ми направи впечатление престоя в Италия.Майка ми работи там и бях при един италянец.Супер весели хора и много дружелюбни.Но мъжете много изневеряват. Мислят си че като имат пари могат да имат всяка. Един човек, който идваше на гости при нас даже искаше да ме омъжи за сина си,който е по-малък от мен с 2-3 години.Каза че ще живея при тях,ще ми даде кола и т.н  :shock:
Иначе Рим е страхотен град,много ми хареса.Нямам търпение да отида пак,но кой знае кога ще стане  :(

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2006 9:12 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Преди да ида в Париж ненавиждах французите, заради високомерието им. Но след няколко часа в този град ми стана 1сно от къде идва това самочувствие. Все пак атмосферата е мн. яка....младежи хапват . пийват и свирят на китари на мостовете над Сена....всичко изглежда, че върви от самосебеси....а за англисйкия....тъпаци....явно високомерието е по-важно от комуникацията....това само доказва, че те не са от най-големите радетели за обединена Европа.

не е по темата , но знаете ли че в началото на '90 се опитват да създадват успоредно виртуално пространство подобно на и-нет...но изцяло на френски. Разбира се, не успяват..но заради тях Европа изостава в развитието на комуникационните технологии от САЩ примерно...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2006 11:04 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

абсолютно съм съгласна с denislav . и аз преди да посетя Париж ненавиждах всичко свързано с франция, но след  това ...и не  само в Париж ...в Страстбург също е много красиво...този град пък ме очарова с цветята...те са буквално навсякъде - по мостове , улични лампи, балкони...навсякъде ...наистине е много красиво :P [/img]

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 08, 2006 4:21 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Френската култура си е френската култура- респект>> но като ги зачаткам всичките им високомерни физиономии...Все пак нека говорим за градовете и да оставим настрани нациите, моля 8)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 09, 2006 10:31 am 
Кандидат-студент
Аватар

Имах възможност през септември месец 2005 година да
бъда на производствен стаж по един проект в банка  Le Credit Lyonnais(LCL)- клон Кастелано, гр. Марсилия, Франция, тъй като ме одобриха със още 5 мои съученички.
Първо да си изкажа впечатления за французите като работници. Просто ми направи впечатление, че всеки един знае какво трябва да върши и как да го свърши. Имаш чувството, че не вършат никаква работа, а всъщност се оказва, че правят много. Ей това ми хареса, че има голяма организираност на действията. Няма го българския манталитет: Отиди на гише1 :arrow:  Не сте за тук, а за гише 4  :arrow:  върнете се на гише 3...и така да ходиш по гишетата като малоумник цял ден и да губиш ценно време. И да обобщя - голямо значение французите да са толкова напред е тяхната система на работа, има ред и дисциплина.
Второ да си изкажа мнението за французите като хора. Просто няма такива коне с капаци. За тях Франция е Слънцето и всичко се върти около него. Националисти до костите. Макар, че имаме какво да научим от тях, тъй като умеят да се гордеят със всичко, което имат дори със едно дърво, патка и какво ли още не. Ако ни е българите дори малко приличахме на тях, щяхме да сме много по-напред в отрасъла на туризма. С нашата територия и даденостите, които имаме смея да твърдя, че сме една от най глупавата нация, тъй като не показваме това което ни е дала природата. Също така са доста ослужливи, мили и винаги ти помагат, когато имаш нужда.
Като казах коне с капаци имах предвид, че мислят за по малките страна, и нас българите специално, за аборигени. Моят наставник в банката ме питаше имаме ли компютър, кафемашини, микровълнови. На което аз не издържах и го попитах точно три конкретни въпроса:
-Кога ви е основана държавата?
-Кой ви е създал азбуката?
-Кой е бащата на компютъра?
На което той ме погледна като полезно изкопаемо и ме попита откъде може да знае. Е?! аз му казах, че знам за моята страна и че дори е по стара от неговата... И така повече си спестих въпросите от този род.
Естествено има и французи, които просто шапка им свалям. Хора, които обичат и са влюбени в България повече от нас самите. Това, което правят за България, малко българи биха го правили. Един прост пример: на един панаир, който се прави веднъж годишно във град Aix-En-Provence, точно тези хора, без които не би се осъществил стажа ми, имаха свой щанд, на който имаше материали за България и каниха всички французи, които се спираха, да посетят нашата страна. Просто пред тези хора  поклон  правя и се радвам, че ги познавам.
Сега за Франция като страна. Ами в града, в който бях просто бях потресен каква мръсотия може да бъде. Извинявам се за цинизма, но колкото животински изпражения от кучета, толкова и човешки имаше по улиците. И това баш в центъра на града. В другите градчета, които ходих беше доста чисто например една Ница, през, която минавах, не мога да опиша каква красота е!!! Един ден, ако имам възможност, първото място което ще искам да посетя във Франция е Ница. Друго, което да кажа е че имат много забележителности които са много хубави... И това е, дано не съм ви доскучал на тези, които са седнали да четат тоя дълъг пост. Но това ми е мнението за Франция, което получих през моя едномесечен престой там.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа