Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2007 2:03 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

За Испания, някой няма ли да разкаже?  :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 08, 2007 1:45 pm 
Кандидат-студент
Аватар

guarana написа:
В Кипър (гръцката част, Ларнака) бях за два месеца миналото лято уж на стаж, а то си се оказа редовно бачкане... както и да е... Там хората работят в кипърски лири (1л.  = 3,40лв.) и приказват гръцки и много лошо английски. Има много чужденци, главно англичани и немци... и много българи, които да работят там. Кипър се развива с туризъм, услуги, леката и ХВП промишленост. Един готвач на договор в Ларнака взима 1100 лири, сервитьорите по 700 + бакшиш. Българите по 400-500 + храна и спане.
Зависи какъв си, т.е. ако си обкновен работник там се държат с теб като с отрепка и пумияр, не-човек ами роб - много унизително и нагло.
Като цяло гърците дори и да не го показват, ни мразят и то много, не знам защо...  :?  а те са някакви необразовани и наивни, пишат много грозно и са коне с капаци, но с голямо самочувствие и гордост. Наричат се "елини" а своята държава "Елада" от Древна Елада, въпреки, че много отдавна не са с чиста кръв. Та в Гърция пък взимат по 500-600 евро заплата общите работници до 1000 зависи от региона и работата. Иначе и в Кипър и в Гърция цари страхотен ред и чистота, страхотни улици. В Кипър движението е отляво и булевардите са с по едно платно максимум две. Повечето улици са много тесни и строителството е нагъсто. Кипърци са много по напред от нас икономически, започват работа от 17г по заведения за хранене и кафета (по-рядко) и на 22-23г. имат пари за чисто нова азиатска кола 2004-2005. Цените са приблизително като нашите само, че нашите стотинки са техни центове. И няма такава инфлация като тая наща. Няма и цигани или са много-много малко и са гръцки.

Така първо да се запознаем. Казвам се Миро(с) и от 15 години живеа в Кипър гр.Ларнака
2004-2005 Обиколих Greece-Italy-German-France-German-Aust.-Ungaria-Romania-Iugoslavia

Та от каде да започна незнам (т.е с критикуването на това ! )
1.Които не е чел за Кипър от 1940-1999г моля да си намери и да ПРОЧЕТЕ! както и да е нямам време да ви давам лекции.
2.Кипърците са интелегентни хора и това се разбира от бързото им развитие в всичко.
3.Кипърците се даржат с Българите много добре много приателски поне повечето. А отговора на твоя въпрос зашо се даржат гадно с нас се крие в това какво правим ние като отидем там.
(Пример) до къщата ми построиха един блок , които принадлежи на една фабрика , докараха 74 Българки работеха 12 часа 5 пъти в седмицата.  плащаха им 1.5 Кипурски лири да час. (Кипърците взимат 2-2.5) НО ги водиха/връщата с автобус с климатик тв ....
Та въпросните 74 девоики се пребираха в 21:00 и от 22:00 до незнам си кога на паркинга се сабираха 20-30 коли (образно казано) и вътре по 1 мъж на средна възраст (45-55г) ...

Та ВЪПРОСА ми на мене е ... какво правиха тези въпросните? караха ги на обиколка с колатали?
Кипъреца мисли по следния начин.
         1) Ходи с  Иванка/Петканка/Герганка
          2) На др. ден отива при приятел и му разправя как е спал с една Иванка/Петканка/Герганка   Но Кипъреца запомня само че е БЪЛГАРКА !

Имам много подобни историики но стига. несте деца .. сами намерете отговора защо се отнасят така към нас.. ( по точно българките)

Какво друго? А да...
Нищо не отваря в 17ч  всичко започва да работи от 09:00 (дискотеките и нощните заведениа от 21/22:00 - 03/05-00

Колите им са с ляв волан ---> обратното на нас.
Туристи са предимно : Англичани/Руснаци/Немци
Кипърците са зависими от Туризма.
Българите в Кипър превишават 6 000 !
Държавна работа= 1200лири заплата = 70 000лири като се пенсионират = 1000лири пенсиа + 170 лири на 70г от държавата.

Повечето Кипърци пишат много хубаво .. незнам на какви си попаднал.
Статистика показва че Кипърците са с 75% повече от Гърците спрямо ЧИСТА КРЪВ.

За чистотата са 100% по чисти от Гърците (GR=BG)

Та това беше всичко от мен.

Гръцко Български Портал

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 09, 2007 12:17 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Ще видим какви са и какви не са кипърци. Заминавам след около 2 седмици  :lol: И ще си изградя мнение от първа ръка. После ще разказвам  :D Само не знам как ще я карам тая кола с десен волан  :shock:  Някой да знае ПЪРВА скорост наляво и напред (като при нас) или надясно и напред е?  :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 09, 2007 12:41 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

MorFeaS, нещата които си писал са вярни. Не бях направил нищо, че да предизвиквам такова отношение аз! Просто бях преебан и пласиран като черна работна ръка от фирмата, която ме прати там уж на стаж. Лицата се казват Желязко Желязков от Бургас  и Любомир Начев от Кюстендил.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 09, 2007 5:51 pm 
Кандидат-студент
Аватар

~A~a~l~i~a~y~h~ написа:
Ще видим какви са и какви не са кипърци. Заминавам след около 2 седмици  :lol: И ще си изградя мнение от първа ръка. После ще разказвам  :D Само не знам как ще я карам тая кола с десен волан  :shock:  Някой да знае ПЪРВА скорост наляво и напред (като при нас) или надясно и напред е?  :shock:

Скоростите са същите но просто с лява та си рка ще ги сменяш.

guarana написа:
MorFeaS, нещата които си писал са вярни. Не бях направил нищо, че да предизвиквам такова отношение аз! Просто бях преебан и пласиран като черна работна ръка от фирмата, която ме прати там уж на стаж. Лицата се казват Желязко Желязков от Бургас  и Любомир Начев от Кюстендил.

Чакаи малко.. отиваш на стаж в друга страна  в фирма на БЪЛГАРИ? на това не му викам стаж а истинско както ти каза пеебаване.
Нишо не съм казал просто оточних защо се дарзат така с нас Кипърците.  :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: в Австрия
МнениеПубликувано на: Нед Юли 01, 2007 1:02 pm 
Кандидат-студент

Сега съм в Залцбург. Тука осжвен класика друго не пускат. Имат недостатак, 4е са любопитни и се иzкарват аристократи (наистина в тоя град са , но ве4е са с други навици, уригват се). Попитаха ме кво прави Сакскобурга и къде е тръгнал стар 4овек да управлява, да даде властта на синовете си, ми викат. В домовете си сабират боклуци и ги не 4истят.аz гледам деца тука. Едното дете си говори на пораzия, пее в тоалетната.Аz още уча немски ,
Като минах преz Унгария, видях, 4е са го ударили на консумация

Допълнение: Сега се върнах за малко и в София ме глоби един "кондуктор" за непродупчен билет. "Хвана" ме преди да си изпълня задължението. Нарече ме "боклук" и че с еврото, дето го имах съм си купувала наркотици.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 03, 2011 11:41 am 
Кандидат-студент

Denislav написа:
Ми за сега само Париж, Ню Йорк и още няколко града в САЩ. Колкото и патриотично да си настроен, като видиш как живеят белите хора и ти става мн кофти:(

Дам, знам за какво говориш бях в Рехобут бийч, Колорадо Спрингс и съм посетил по-големите щатски градове и няма нищо общо с тук. Първото нещо, което ще ти направи впечатление е страхотната чистота и подреденост, а второто е как хората спират и ти правят път далеч преди да си понечил да стъпиш на пътното платно. Всички тези неща те карат да се замислиш за разликите между тук и там :/

Последна промяна ivansemkov88 на Пон Юли 04, 2011 8:16 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: В какви страни сте били и какво ви е впечатлило?
МнениеПубликувано на: Пет Юни 03, 2011 12:20 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Международни финанси
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Ходила съм в Залцбург, Мюнхен, Париж, Милано, Венеция, Констанца (Румъния) и Белград. Най-хубавото нещо обаче винаги си е българската граница на връщане. :thumbsup:
Все пак най-впечатлена останах от Дойч мюзиум в Мюнхен, Лувъра и Дисниленд, Париж. От Венеция бях силно разочарована - хич не ми хареса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 30, 2011 11:51 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика и бизнес"
Ходил съм в Япония... Мога само да кажа, че за туризъм е супер!! Но за живеене.. Малко скептична е обстановката. Иначе с всичко е светлинни години напред от нас, че даже и Европа. Ако случайно на някой му се отвори възможност да отиде така за 1-2 седмици, задължително да отиде!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2011 12:20 am 
Кандидат-студент

В Испания съм бил доста време.Работил съм и срещнах много и различни хора,но манталитетът на испанците е под всякаква критика.Лъжци,лицемери,подмазвачи и най-вече ниско интелектуален народ.Не че ние сме много добри хора,но предпочитам в България да ме навикат и да ме напсуват от колкото да ми се усмихват в лицето и после да ми забиват нож в гърба.Затова драги българи работете в чужбина учете в чужбина , но си живейте в България! :supz:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа