Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 232 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Пречат ли циганите на България?
МнениеПубликувано на: Съб Мар 24, 2007 4:38 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Те ли са проблема на България или това е мит натрапван от разни "фашисти" и откачалки? Кажете какво мислите по въпроса... темата не е за разпалване на етническа омраза, нито пък е ксенофобска но все пак прочетете този документ, който съм приложил в моя подпис.

:)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 25, 2007 1:21 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Пречи тяхното мислене и нашата мисия да ги интигрираме и побългариме.Това е проблем от много години, а решението му е неизвестно.Хитлер се беше опитал да се справи с тях и не успя, та ние ли ще можем?Те са държава в държавата, а започнаха да надигат глава от гетата което е непривично за тях. Факторите за пробуждането им са различни от псевдо мутри като ц.кънчев,ЕС,агресора Сидеров и сапуна,а й доган умело ги използва и манипулира.Опитите да се впишат в пейзажа са обречени на неуспех.Още си спомням гледката на жилищата в които ги настаниха,а градът май беше Кстендил.От нови апартаменти след няколко месеца беше останало само бледо подобие на панелка :!: ХУБАВА РАБОТА АМА ЦИГАНСКА.Оправданието на местните вождове е , че такъв е битът , културата и психиката на циганите,а пък колкото по бързо го разберем и спрем да се мъчим да ги правим хора по добре.От нас зависи докога ще ни малтретират за помощи и едновременно с това ще ни ограбват в автобусите.Стига сме и се гъзили ,че колкото повече го правим ставаме по зависими от тях , аз не искам те да определят живота ми.

пленници на орис вечна, зла —

ледно тегне и души мъглата, —

на живота сивата мъгла.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 25, 2007 1:44 pm 
Владеещ положението
Аватар

Аз мисля, че да, защото те всячески се опитват да се отграничат и откъснат от обществото.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2007 12:16 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

прочетете информативно, този документ в подписа ми... да видите за какво чудо става на въпрос...  :cry:
бих се радвал някой да го качи в дата.бг и да даде линк, повече хора да се осведомят...  :o  :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2007 1:05 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

И какво да му четем? Дори да примем, че е задълбочен и правилен, той нито извежда, нито навежда на някакви начини за справяне с проблемите.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 3:01 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

виж сега, това арогантно отношение показва твоята култура и гледна точка за живота. най-малкото един интелигентен човек би погледнал да види за какво става дума преди да пише каквото и да било. уви, ти хем не си запознат с материала хем си арогантен.  лошо. а винаги има какво ново човек да научи. в темата е изложена гледната точка на автора доц. д-р Петър Иванов за бъдещето на нацията и влияещият фактор наречен цигани. не смятам за нормално един българин, да казва - абе какво ме интересува това мен, гледайте си работата... когато нещата ще бъдат сериозни... вероятно същия този българин ще духне завинаги в чужбина при първия възможен случай...

да видим, някой има ли предложения за това как да се реши проблема, ясно е, че не е да ги убием или изгоним тъй като е нечовешко. аз мисля, че може да се ангажират като работници в селското стопанство, строителството, мините и изобщи тази работа за която не се изисква сериозна квалификация. би било по-добре отколкото да крадат или да се правят на улични търговци. все пак трябва да се им взимат някакви данъци и такси, както на всички

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 10:50 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

:D и кое наричаш арогантно?
И защо реши, че не съм го чел? Щом съм изказал мнение по него.

Да видим сега твоето предложение: да работят в селското стопанство. Хубаво. Как ще стане сега? Мислиш ли, че няма и сега достатъчно свободни места в този сектор?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 09, 2007 7:26 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Ами по национални програми. Пустеещи и необработваеми земи има много. Ако се впрегнат всичките цигани да работят на тях, ще се раздаде някаква част от реколтата на тях за препитание (като възнаграждение), друго ще се продаде на бг пазара и на международния и ще се влеят пари в икономиката. Нашите зеленчуци превъзхождат многократно европейските, вкл. турските и гръцките. Сега не знам да има такива програми, с изключение на тази за унищожението на българското земеделие. Наскоро четох колко милиона евро са били отпуснати от ЕС фонд за развитие на земеделието и представи си били окрадени от ДПС обръчи... за това не се говори публично нито пишат масово вестниците и не се търси отговорност... смятай защо няма български зеленчуци и защо са толкова скъпи чуждите боклуци които са на пазара

Ето Цигани пребиват българи

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 26, 2007 4:20 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Против съм относно живуващите роми в България, най-вече защото въдят като мухи, източват държавната хазна с тия помощи, отделно да не говорим за мръсотиите, кражбите..... ТВЪРДО ПРОТИВ ТЯХ СЪМ!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 26, 2007 4:28 pm 
"Доктор"

K0L1NS написа:
Против съм относно живуващите роми в България, най-вече защото въдят като мухи, източват държавната хазна с тия помощи, отделно да не говорим за мръсотиите, кражбите..... ТВЪРДО ПРОТИВ ТЯХ СЪМ!!

1000% съгласен

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 232 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа