Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво не ви харесва в УНСС?
МнениеПубликувано на: Съб Фев 16, 2013 9:08 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Като стана въпрос за стипендии и се замислих как така СУ игнорират изискването за доход и се поразрових малко и явно който е писал наредбата не го е доизмислил много.
Код:
(2) Критериите за определяне на студентите, които ще получават стипендия,
задължително съдържат показателите "среден семестриален успех" и "месечен доход на
член от семейството на студента за предходните 6 месеца".
Но никъде в самото постановление не е уточнено, че доходите трябва да се доказват с каквито и да е документи. И следователно СУ, само искат да посочиш дохода, колкото да се съдържа и да отговаря на закона. Та след като СУ могат да заобикалят закона по толкова очевиден начин, не виждам какво пречи и на УНСС да го прави и да се спестят тия всичките главоболия по събиране на документи, където на всички са му омръзнали. Така ще се облекчи и работата на администрацията, изобщо е win-win ситуацията.
Освен това като се рових в правилата за стипендиите на СУ и попаднах на много по-хитро измислената им система за разпределение на стипендиите. Тези с висок успех взимат максималната възможна стипендия 120лв и постепенно с намаляване на успеха се намалява сумата, докато не стига до минималната такава 50лв. Така не само ще се стимулира конкуренцията и по-високите резултати, но и реално ще се спестят пари, защото разпределението на оценките е такова, че има повече хора на по-ниските нива и съответно от спестените пари могат да се раздадат повече стипендии, дори и да са с по-ниска стойност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 16, 2013 10:20 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Специалност Финансов мениджмънт
Курс: Магистър 1-ва година
Да това би било хитро... :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 17, 2013 7:43 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика и бизнес"
Най-глупавото нещо, което е практика в "Икономика и бизнес" се отнася до това, че голяма част от преподавателите искат да си купуваме нови и нови учебници, помагала, книги и прочее, само за да стигнем до изпит през редовната сесия. Добре, обаче тези нови издания в повечето случаи са почти същите със старите, с разликата, че разместват темите в съдържанието. Освен това, цените им са от порядъка на 15-20-25 лв. и почти не се намират (освен ако не са издадени предишната година).
Втората простотия е проблемът с капацитета на някои аудитори и зали. Как може на лекция да ни сложат в зала, която е с двойно по-малък капацитет от големината на потока ???
Третата и най-актуална е тази с увеличаването на семестриалните такси. Въобще няма да коментирам, вече си търся алтернативни варианти за обучение.
Един от най-големите недостатъци е премахването на задочната форма на обучение. Също няма да коментирам допълнително.
Също така за мен лично е малко неприятно, че програмата за втория ми семестър включва упражнения, които са точно в средата на един работен ден-между 12 и 4. По този начин не мога да работя нито 1ва смяна, нито 2ра, остава единствено или да изпускам важни лекции и упражнения, или да си търся друга работа.
И разбира се, нека не забравяме, че в този университет има страшно много деца, които въобще не знаят къде се намират и какво правят. Чудя се как ли са успели да влязат и защо има учители в гимназиите, които умишлено надуват оценките им без никакво покритие ? Това си е дискриминация, няма никакво равноправие и равна основа, защото с преписване винаги може, но с учене и развиване на аналитично мислене и някакви способности малко успяват...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 18, 2013 11:44 am 
Студент-Бакалавър

Първо в последните години критериите за прием в УНСС са изключително занижени - приемат се хора, които изобщо не знаят защо са в университета, пък и не ги интересува...
Второ администрацията е под всякаква критика.
И трето вдигат се таксите, а потоци от по 150+ човека провеждат лекциите си в зали за по 70.. това нормално ли е ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 18, 2013 12:33 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Кандидат-студент
Риторичен въпрос: Тази тема чете ли се от Ръководството, или е просто да си търкаме клавиатурите?!

Чува ли се въобще студентският глас по явно кардинални проблеми, които не пречат да се вдигнат таксите... Лелките в администрацията ще са все така любезни и информирани, все така ще се задушаваме на лекции, все така.................

А какви безумни документи се изискват за стипендия, сякаш за депутати кандидатстваме :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 18, 2013 12:35 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Икономическа социология
Курс: Завършил ОКС "Магистър"
Чете се. Дали ще има резултати е друг въпрос.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 18, 2013 2:14 pm 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Поднаправление "Финанси, счетоводство и контрол"
Това, което не ми харесва в УНСС е, че има много ама изключително много ТЪПИ хора. Както преподаватели, така и студенти. Писна ми да чувам тоя ми е виновен, че ме е скъсал, а аз съм ходил поне 5/6 пъти в лекциите му. Писна ми и от това, че всеки се оплаква от най-малкото. Писна ми и от това, че всички са против увеличението на семестриалните такси. Като хора, учещи икономика всеки трябва да знае, че НЯМА БЕЗПЛАТЕН ОБЯД. Няма как за безпари да получиш читаво образование. Аз съм за повишаването на цените (не си мислете, че съм човек с пари). Няма как в университет на 100 години да има развитие като няма пари и за него. Писна ми и да гледам хора да си мятат фасовете в двора, в предположение, че има много кошчета специално за това. Всички казват, че от семестриалните такси се плаща на чистачите и на всички, така е но това не ти пречи да си хвърлиш боклука в кофата. Бил съм свидетел на какви ли не изказвания от страна на студентите, което ме навежда на мисълта, че голямата грешка не е в УНСС, а от самите кретени дето учат в него. Няма как да искаш нещо и да не ти се дават повече пари. Нищо не става, защото никой нищо не прави. Всеки може само да се оплаква. КАЗВАМ ВСИЧКО ТОВА НЕ С ЦЕЛ ДА ОБИДЯ НЯКОЙ, А С ЦЕЛТА ПОНЕ МАЛКА ЧАСТ ТО ХОРАТА В УНСС ДА СЕ ЗАМИСЛЯТ.
По въпроса с учебниците съм съгласен. Бих си купувал нови учебници, само ако всички, по които се учи са на издателството на УНСС. Целта е университета да печели, а не отделните преподаватели.

П.С. Не визирам никой и нямам за цел да обидя някой. Просто това е моето мнение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 18, 2013 5:20 pm 
Кандидат-студент

Възможно ли е да чакаш 45 минути, за да си подадеш документи за стипендия и затова да закъснееш за лекция, на всичкото отгоре като дойде твоят ред почват да ти крещят ?! ](*,)
Да не говорим че около 50 човека чакахме на опашка, а работеше само една жена.По едно време се появи и друга, но тя непрекъснато ставаше, излизаше и беше супер флегматична

В библиотеката трябва да си следите много внимателно бележките, защото често правят грешки

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 10:31 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Курс: Втори
Сега се сетих.. повече място за сядане пред големите стаи. Има по една пейка, която е крайно недостатъчна.. Както и долу, където са вратите към входа на вътрешния двор.. Може да се помисли в такава посока. На празното разстояние м/у стаите от двете страни на вторият етаж, една дълга конструкция, като по метроспирките със седящи места...

Последна промяна Kroki на Вто Фев 19, 2013 11:24 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 11:10 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Интелектуална собственост
Курс: Магистър 1-ва година
Кога дойде в София, кога научи, че има спирки на метрото :D
Пейки има във всеки коридор, но поради липса на места в някои стаи и аудитории те биват внасяни в стаите и тенденциозно биват оставяни там след приключването на занятията. Отделно в тесните коридори в някои корпуси, само пейките липсват, за да усложнят движението съвсем. В тях не е предвидено да се устройват седянки :axe:

Относно голяма част от горните оплаквания, мисля, че никой не ви е принудил на сила да се обучавате в УНСС, а за тези които не харесват София и само се оплакват - стойте си по родните места, ще зарадвате много от нас :thumbsup:
Постоянно се оплаквате и от високи такси в общежитията. Да, през зимата може би плащате по 60 лв, но през останалото време наемите падат вероятно и под 40лв. Пробвайте следващата година на квартира... може би ще ви е по-добре, като давате по 150 лв само за наем на човек, без в тях да включвам всички сметки за ток, вода, парно.
Май най-щастливи щяхте да бъдете ако ви даваха пари, за да живеете в София.

На други от вас явно не ви се нрави разписанието, поради невъзможност да ходите на работа или ранното ставане сутрин. Може би е трябвало да се сетите, че има алтернативни форми на обучение. Смисълът на редовното такова е да учите и да присъствате на занятията.

Подкрепям и колегата kristiqnnikolov. Би следвало да се редуцира процентът на неграмотните хора, които по известни на всички начини успяват да изкарват дори по-високи оценки от хората, които са положили някакви усилия през семестъра и накрая получават диплома за висше образование редом с останалите.

Голяма част от тези, които се възмущават от "несправедливостите и абсурдите" в УНСС демонстрират своята неграмотност без дори да си дават сметка колко смешно изглежда това от страни.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа