Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво не ви харесва в УНСС?
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 11:23 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Поднаправление "Икономика и бизнес"
Курс: Втори
Научил съм и други работи :wink:
Говоря за пространството м/у 2005,2006,2007 и т.н. То е ясно, че в малките коридорчета на новия корпус няма как. Преди да правиш забележка, чети по-внималтелно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2013 9:59 am 
Студент-Бакалавър

Специалност/Направление: Поднаправление "Финанси, счетоводство и контрол"
vanilla 18 радвам се,че и ти мислиш така (мислех си, че съм единствен). И мисля, че най-малкия проблем на УНСС е това, че няма къде да си сложиш задника (с извинение) не по време на лекции, а отвън. О Боже. Нямам думи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2013 5:27 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Цитат:
Това не ти е кварталното училище, а университет. Има хора, които пътуват, такива които живеят далече и т.н. А това, че 1-ви курс имах лекции до 10.30 вечерта пак ли с гимназията ще го сравянваме?

Гимназията ми беше на 30км,така че,ако искаш да учиш някъде,приемаш условията! :) За късната лекция в 1 курс си прав,досега не бях чувала за толкова късна лекция и все пак това е университет - сам избираш дали да ходиш,едва ли на всяка лекция ви пускат списък.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2013 7:01 pm 
"Доцент"
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Социология
Курс: Завършил ОКС "Бакалавър"
ladyT написа:
Цитат:
Това не ти е кварталното училище, а университет. Има хора, които пътуват, такива които живеят далече и т.н. А това, че 1-ви курс имах лекции до 10.30 вечерта пак ли с гимназията ще го сравянваме?

Гимназията ми беше на 30км,така че,ако искаш да учиш някъде,приемаш условията! :) За късната лекция в 1 курс си прав,досега не бях чувала за толкова късна лекция и все пак това е университет - сам избираш дали да ходиш,едва ли на всяка лекция ви пускат списък.

Айде да не ми даваш път в живота да ми казваш къде да ходя или не. Това че ти посещаваш само лекции, на които пускат списък просто показва каква отговорна студентка си.

Аз искам да ходя защото ми е интересно и искам да присъствам. Но когато лекциите започват в 7.15, което в друг университет на съм чувала никъде, или са до 10.30 както на мен, така и на колегите ни беше проблем, и не виждам как твоето мнение променя по някакъв начин ситуацията.

П.С. Лекцията, която имах до 10.30 беше при проф. М. Мирчев, който изискваше да сме там, защото накрая оценката ни зависеше от това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2013 7:55 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Не е вярно това,че зимата общежитието е 60, а после пада под 40 лева. За три години съм платила максимум три пъти около 40. В последната учебна под 50 не падало, било е и 70+, близо 80 (и то не в летен месец).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 01, 2013 12:11 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Направление "Администрация и управление"
Не ми харесва тия които качват програмата....Толкова мудна работа не съм видял за тези 2 години,както този семестър.Утре ми почват лекциите,а още официално я няма качена програмата.Добре,че в нашата катедра са пекани и ни я пратиха на мейлите-за всеки случай,че може да се забавят в сайта с качването-така ни каза секретарката ни :) и позна.
Другото което не ми харесва,но е и на всякъде предполагам-магистър платено-първо плаща 2-но за общежитие-как да е,ама и нямаме право на стипендия(добре,че е европейската)...Защо не ми е ясно-от толкова кинти които даваме,толкоз може да се отделят,ама не.Карай живот и здраве- лятото завършвам и не ми се мисли повече за образователната система в България.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 03, 2013 10:52 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Финанси
Курс: Трети
На мен лично не ми харесва:
1.Огромния прием ,трябва да се намали поне наполовина.
2.Има прекалено много оплакващи се хора.
3.Много се преписва.
4.Няма достатъчна дисциплина ,някой асистенти изобщо не следят присъствията.
5.Няма електронно записване за спорт.
6.Администрацията е много тромава.
7.Някой преподаватели пишат оценките си ей така.
8.Таксите трябва да са обвързани с успеха.
9.Мястото не е достатъчно.
10.Това ,че критерийте за оценяване за различните специалности са различни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 04, 2013 3:59 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Екоикономика
Много неща не ми харесват в УНСС, но засега ще се спра само на едно - администрацията (визирам въпросните "лелки" от аквариума на първия етаж). Жената, отговаряща за моя поток, ми е тооолкова дяволски неприятна, в началото с притеснение от това да бъда нахокана, отивах да питам съседната до нея, която винаги се е държала в пъти по любезно! Колкото и да го мисля, все не мога да разбера как така ВИНАГИ са толкова сърдити и намръщени? Отивам с добра нагласа, а какво получавам? Подигравки и прочие. И после защо реномето на УНСС било такова? Е, сами да си отговорят на този въпрос, нали са много велики... ](*,)
Така, вече малко по-конкретно да говоря по въпроса. Ходих миналата седмица до администрацията на катедрата по Финанси, исках да попитам дали е възможно да ми се предоставят някакви координати за връзка с един от преподавалите, след което жената ме попита защо са ми. И в крайна сметка за нея излязох "лъжкиня", която ще иска да "метне" професора с нереален индивидуален протокол.
Добре, слизам долу до аквариума да питам как и кога може да се издаде това нещо - индивидуален протокол. Жената стои с едни супер ококорени и изцъклени очи, "Ама ти къде си го чела това??". Явно и тя не е чела и не е наясно с правилника на УНСС, та цели два пъти трябваше да й го повторя. За ваше улеснение цитирам:

"Чл. 97. (1) Оценката на студента от проведения изпит се отразява в
изпитен протокол.
(2) Изпитните протоколи са:
..........................................
2. индивидуален - по образец:
..........................................
б) за явяване на студент на семестриален или на държавен изпит/диплом-
на защита извън редовно обявената дата или сесия поради здравословни или
други уважителни причини, въз основа на които е разрешено такова явяване"

Въпросната жена от аквариума сякаш ми се разсърди, че аз си знам правата, и ми каза, че "уважителна" причина според ректора била единствено само, ако сесията се удължи. Може ли някой по-начетен да ми обясни това наистина ли е така?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 11, 2013 6:26 pm 
Кандидат-студент

Специалност/Направление: Специалност Аграрен бизнес
Здравейте,

Не ми харесва организирането и администрирането от страна на УНСС, на студентската "Програма за мобилност на студенти и преподаватели - Еразъм":

1.Университета е възложил страшно много задължения към студентите свързани с отчитането, администрирането и признаването на тяхната мобилност, а едно от малкото задължения на УНСС се изпълнява в пълен противовес с всичката предварително дадена информация и клаузите в подписаните договори!!!

2.Университета с една от най-големите администрации в България, вече близо 35 дни не може да нареди 120 валутни превода, към които има подписани анекси от страна на студентите и преведени пари в сметката на УНСС от Фонда "За развитие на човешките ресурси" ( крайния срок даден от УНСС е 45 дни и изтича следващата седмица и няма изгледи да се спази)!!! Това са същите тези пари, които студентите от другите университети в България получиха преди 5 месеца!!! В договорите на студентите има клауза т.IV, подт.2 "Изпълнителя ще получи до 80% от размера на помощта за първия семестър до една седмица преди заминаването си след представяне на молба до Институционалния координатор по програмата Еразъм." парите бяха преведени 3 месеца след заминаването на студентите и бяха почти наполовина по-малко от размера определен за студентите от България!!!

Надявам се, че аз и моите колеги, които преживяхме всички несгоди свързани с нашият учебен обмен в чужбина, да бъдем последните ощетени, но до сега нищо не се е променило в УНСС, където повече се говори, отколкото се действа!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 14, 2013 11:43 pm 
Студент-Бакалавър

1 - Липсата на достатъчно аудитории! Не може почти всички лекции да са ми в зали за по 70 човека, а да сме поток 130 човека.

2 - Лошото състояние на тоалетните (миришат ужасно,няма сапун,тоалетна хартия и т.н.)

3 - Невъзможността да се записваме на спорт през интернет. Опашките, които стават в началото на семестрите са отвратителни..

4 - Лошото структуриране на програмата (половината дни имам по 1 упражнение на ден и т.н.) Трябва да се направи както казваше доц. Желязков като в училище да се систематизира по някакъв начин да бъде, ако трябва, пак всеки ден, но във фиксирани часове, а не единия ден да трябва да ходя в 8 сутринта, а на следващия в 6 вечерта.

5 - Некачествените преподаватели - пишат се много необективни оценки и изпитите си взимат хора, който нямат никакви знания по дадената дисциплина.

6 - Ненормално високия прием..тука какво да кажа..не може да ме убедите, че има такова търсене на икономисти, че да приемат по 3000 човека икономика и бизнес на година.

7 - Липса на отсяване..рядко се среща някои да прекъсне..с извинение ама за да прекъснеш от УНСС трябва наистина да си прост..бил съм и при Христова и при Александров и при всички много страшни преподаватели(които в крайна сметка се оказаха най-добрите и качествени преподаватели досега) и съм си взимал изпитите.

8 - Малоумщината в продължителността на лекциите по различните дисциплини (по финанси,счетоводство и др. преподавателите се оплакват постоянно как са съкратени лекциите има от 3 часа на час и половина, а по избираеми дисциплини лекциите се по 3 часа и 15 мин при положение, че в 90% от случаите тези лекции продължават не повече от час - час и половина.)

9 - Слабия контрол на присъствия по време на упражнение - значи или да се махне правилото за задължително ходене на упражнения или да се провежда контрол..досега единствения път когато съм видял така наречените заверки да играят ролята за която са предвидени е било по Висша математика при доц.Христова.

10 - Некачествените учебници и помагала на университетските издания пълни с правописни и др. грешки

има и още ама засега това стига..

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа