Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 376 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: СЪБРАНИ ТЕСТОВЕ ЗА КАНДИДАТ-МАГИСТРИ
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 2:53 pm 
Студент-Бакалавър

Не се карайте кой тест е по - труден и кой не ! Най - лошото е и това което най - много ме подразни, че когато ходихме на курсовете ни казаха, че единствено в УНСС приемат с тест, а не по диплома както е в др. университети , за да изберат най - добрите. Според мен тези които са се мъчили в УНСС 4те години трябва да бъдат приети по дипломи, а за останалите нека има някакъв тест, тъй като много добре знаем с какви дипломи идват от колежите и др висши учебни заведения (като изключим Софийския и Техническия), където семестрите са в пъти по - скъпи от при нас... А за приемането не се притеснявайте места в платено обучение ще има!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 2:56 pm 
Студент-Бакалавър

А какво писахте, че може да събира там НСИ ли беше какви данни? Аз писах лични данни. А за невнесения капитал? Аз писах, че е пасив, и в един стар баланс, който имам пише, че е пасив. Но май после балансът има нов и е актив, но пише записан, но невнесен капитал нещо такова, във въпроса не пишеше ли само невнесен?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 2:56 pm 
Кандидат-студент

poli_shine написа:
А за приемането не се притеснявайте места в платено обучение ще има!

Въпросът е къде

ИЗВЪН темата: като спомена, че само в УНСС има тест да попитам - в софийския няма ли пак някакъв изпит или тест? Поне с такова впечатление съм останал

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 2:58 pm 
Студент-Бакалавър

Ми нямам представа, но мисля че ако има тест ще е за отделни специалности. Не е като при нас, поне така знам, а иначе за платеното - винаги ще ви вземат (ако не сега септември) кой ще пропусне 900 лв. за семестър?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 3:00 pm 
Студент-Бакалавър

presi написа:
А какво писахте, че може да събира там НСИ ли беше какви данни? Аз писах лични данни. А за невнесения капитал? Аз писах, че е пасив, и в един стар баланс, който имам пише, че е пасив. Но май после балансът има нов и е актив, но пише записан, но невнесен капитал нещо такова, във въпроса не пишеше ли само невнесен?

за тоя въпрос писах В нещо беше за броя на заетите, печалбата и тн
личните данни май не са статистическа информация

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 3:01 pm 
Студент-Бакалавър

poli_shine написа:
Не се карайте кой тест е по - труден и кой не ! Най - лошото е и това което най - много ме подразни, че когато ходихме на курсовете ни казаха, че единствено в УНСС приемат с тест, а не по диплома както е в др. университети , за да изберат най - добрите. Според мен тези които са се мъчили в УНСС 4те години трябва да бъдат приети по дипломи, а за останалите нека има някакъв тест, тъй като много добре знаем с какви дипломи идват от колежите и др висши учебни заведения (като изключим Софийския и Техническия), където семестрите са в пъти по - скъпи от при нас... А за приемането не се притеснявайте места в платено обучение ще има!

В това мнение вече има някакъв резон. На мен ми се е налагало да се разправям с хора, които както споменах и преди, са завършили педагогика, а после финанси в УНСС. В случай, че ви приемат, ще видите, че в магистърските програми, нещата нямат почти нищо общо с бакалавъра, където като цяло пускат по-трудно по изпити. Същите тези маг. програми, са направени изцяло да ни вземат по 900 лв. на семестър и толкова, нито ще научите нещо, нито ще бъдете редовни по лекции, нито некой ще ви се дърви що не сте отишли. По изпити се преписва много сериозно и мога да кажа, че аз лично знам хора с магистратури по финанси, дето не знаят как се смята лихва по дадена сума за 5 години :) (днес имаше такъв въпрос при нас)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 3:06 pm 
Студент-Бакалавър

А ако сме отговорили на около половината въпроси дали имаме шанс?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 3:08 pm 
Студент-Бакалавър

presi написа:

няма норма, която да ти гарантира 3-ка примерно. всичко зависи от това, колко точки е събрал този, дето се е представил най-добре. базирайки се на този резултат, започва да се изчислява представянето на другите, т.е колкото по-зле се е представил този, толкова повече критериите за 3-ка падат :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 3:12 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Имате право за тестовете, че идеята хубава, но изпълнението, естествено куца. Но това все пак е УНСС и всичко е възможно :lol: Когато кандидатствах за бакалавър дори имаше случаи на пропуснати желания и набутване на хора за да се запълнят бройки за определени специалности :? А за кандидастването, не само в УНСС се държи някакъв изпит. То дори тук е най-лесно с тоя скалъпен тест, който явно са решили да въртят още 3-4 години. В СУ има и писмен и устен изпит за повечето специалности. Затова реших тази година да пропусна да кандидатствам там. Просто нямах физическата възможност да се подготвя и за СУ и за УНСС. Не се ядосвайте предварително. Резултатите в понеделник. Дано всички имаме късмет и влезем в желана от нас специалност :supz:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 3:16 pm 
Студент-Бакалавър

milenag написа:
presi написа:

няма норма, която да ти гарантира 3-ка примерно. всичко зависи от това, колко точки е събрал този, дето се е представил най-добре. базирайки се на този резултат, започва да се изчислява представянето на другите, т.е колкото по-зле се е представил този, толкова повече критериите за 3-ка падат :)

явно че тестът за неикономисти е бил по-труден от миналите години или от очакваното - не знам... явно така е за повечето

това занчи че повече хора няма да отговорят правино на един или някоко въпроса, което по моя логика би трябвало да смъкне баловете и да натежат оценките от дипломите за баклавар

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 376 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа